Жива вода

  • 93 533
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 175
 Няма как да няма и менте зеолит  Mr. Green Последния път когато го купих, водата ми имаше доста неприятен дъх.

# 106
  • Мнения: 175
Благодаря за интересното инфо   bouquet

# 107
  • Мнения: 12
Моля.
Не съм писал скоро тук поради ангажименти, но полека лека мисля да продължа щом има някакъв интерес.
Да отговоря на колегата - от зеолита във водата излизат мехурчета, защото има микропори и от камъчетата излиза малко въздух. Това при взет от природата зеолит не става, защото вътре има капсулирана по естествен път вода. При печенето на зеолита при 250 градуса, след като го "наберат" от находището търговците /или купят на едоо като 25 кг торби от "Бентонит", за няколко лева  Simple Smile/, тази естествена вода се изпарява. Затова излизат тези мехури - но това не е важно...
Важното е, че поради глупост, невежество /дано не е нарочно, за да не върши работа методът/ я няма вече естествената вода в камъка, която предава качествата си на тази от буркана в който сте сложили зеолита. Това печене се прави с цел дезинфекция - а хората дето пият водата от чешмата в с. Бели пласт да не би да я варят или дезинфекцират с хлор??? Така се унищожава и малкото полза от твърдия зелен зеолит /селадонит/. Той /както казах по-рано в темата/ попива химията от питейната вода, но не е лечебен както розовия на цвят, през пластовете на който тече и водата от чешмата в селото /клиноптилолит/.
Така че зеленият не е менте - просто е подходящ за котешки тоалетни и хим. филтри, а не за лечение и подобряване на здравето. Менте са търговците - които повечето са тотално невежи по темата, а тези които знаят за какво иде реч, ви лъжат най-нагло. Това за мен си е грях, защото хората в България са доста болни и е срамота да се спекулира така с лековерието им. Но нали трябва да вървят и лекарствата по аптеките и мултилевълите с хранителни добавки - бизнес...
Поздрави

# 108
  • София
  • Мнения: 7 863
Убау де - аз пък никъде не съм срещал да се продава розов зеолит.

# 109
  • Мнения: 12
Не се продава, защото това което ви говоря просто не е известно или не се тиражира по медиите. Аз съм изследвал нещата лично на място в с. Бели пласт, защото не вярвам на никакви капацитети и твърденията им, преди да потвърдя фактите сам /твърде много са невежеството и измамите/.
Нека за да стане ясно, за сравнение да приемем една примерна скала за оценка в единици /има доста такива скали, аз ползвам една определена и ми върши работа - но е дълго за обясняване/ Енергийната стойност на нормален човешки организъм е около 2 единици, зеления зеолит около 0,5-1 единица, а розовия зеолит е около  60 единици. Колкото е по-голямо числото, толкова повече съответният материал ви дава и организмът си качва нивото на енергия, което води до здраве и дълголетие.
Ако имате път към с. Бели пласт, просто идете на гъбите, вижте как е работила ерозията, кое е меко и кое твърдо, през кое минава вода и през кое - не. Като вложите и малко елементарна логика, всичките приказки на професори и академични измамници отиват на кино  Simple Smile Както и далаверата със зелено-сивият зеолит, който се продава навсякъде просто защото не работи достатъчно силно и не застрашава фармацията. Няма луди които да пуснат нещо такова за стотинки и да си убият бизнеса  Wink
Ще ви кажа какво се случи предния път, когато пуснах тази информация в друг форум - появи се менте розов зеолит, който беше всъщност счукана керемида + сив зеолит... Така че, който иска да се снабди със розов, просто да отиде лятото до Бели пласт и да си вземе - край пътя на 50-100 м. преди гъбите има стотици плочи. Избират се чисти плочки, без манганови тъмни включвания, за предпочитане непрестоели отгоре /не ги е пекло слънцето и имат още вътре вулканична вода/. Няма нужда да се пекат, само се мият, чупят на малки парчета и се слагат във вода по начина, описан за сиво-зеления зеолит. Най-силно действие имат счукани на прах и взети /половин кафена лъжичка/ вътрешно, с чаша вода.
Поздрави!  

# 110
  • Мнения: 175
 Аман от ментета  #2gunfire Сега разбирам, защо последния път водата в която бях слагала зеолит, беше толкова неприятна на вкус!

# 111
  • София
  • Мнения: 291
Благодаря, Кадуцей! Много интересно, вижда се, че проучвате задълбочено. Понеже темата с водата ме вълнува и аз си правя проучвания, ще питам и ще споделям.
1. Защо не харесвате уредите с керамична кана в средата. Имам такъв, имам и уреди за мерене на РН и ОРП. След куп експерименти с различни води, добавяне на сол във водата (елетричеството преминава по-лесно в електролитен развор, т.е. със соли, но водата после не е вкусна), различно време на правене на водата и т.н. мога да кажа: ОРП е -200, -300, т.е. каната си работи. РН се съхранява дълго, но ОРП се променя бързо.
2. ДА, съгласна съм, тези уреди правят алкална и кисела вода, но това НЕ Е жива вода. Живата вода носи информационно и енергийно живот, тя е в природата, в изворите. Мерих водата на няколко извора - ОРП е около 0, което е добре. Защото водата, която тече във водопровода е +300 (в София например) и +400 в някои други градове. Зависи от чистотата, зависи от много неща. Ако във водата остават утайки, значи водата е доста замърсена с варовик, химикали и т.н. Конците във водата обикновено се получават, ако се сложила вода, която дълго време е престояла във пластмаса.
3. А за ОВП (на руски е окислително възстановителен потенциал - това е същото ОРП (окислително-редукционен потенциал), най-ясно говори ето тази руска докторка - хематолог Д-р Шишкина (въоръжете се с търпение 1 час и 10 мин Simple Smile и е на руски)
http://sozvezdie-love.ru/pravil%27naya_voda.html
както и този другар в кратки по 1-2 мин клипчета:
http://www.sozvezdie-love.ru/pvvk_video.html

# 112
  • Мнения: 175
От кои извори си наливате вода, става въпрос за София ?

# 113
  • София
  • Мнения: 291
На нас много ни омръзна да мъкнем туби. Откъдето и да наливате, все е по-добре от водопровода. Обаче при 4-5 човека в къщи и при вече изградения ни навик да пием вода Simple Smile))))))) (защото преди не пиехме много) колко вода да носим ... решихме да не подчиняваме събота - неделя на това. Все пак не препоръчвам да наливате вода от централна баня на София, както и каквато и да било топла минерална вода в пластмасови бутилки. Също така важно е да следите в тубите за жабуняк. Та, сега нищо не наливаме и не мъкнем. Купихме си филтър. Няма да казвам от коя фирма ... за да не ми карат администраторите Simple Smile)))))) Но може да ми пишете на лични. И си държим каната с вода върху структуризатор. И от време на време пием алкална вода.

# 114
  • Мнения: 175
И ние доста време ползвахме кана Брита, но от близки в Итлия разбрах, че имало скандал около качеството на тези филтри, и дори имало статии, че били опасни. Знае ли човек, вече на кого да вярва... Затова от известно време мъкнем туби от Княжево, но ми иска да започнем да пием изворна вода, затова ще се радвам да дадете предложения за добър извор около София. bouquet

# 115
  • Мнения: 28
Откъдето и да наливате, все е по-добре от водопровода.

Не е точно така. Водата от неизследвани извори може да съдържа опасни примеси.

Каните за вода са с много малки филтри, с малък ресурс на пречистване. Сравнителен анализ на възможностите на  кани с филтър и филтърни системи тук.

# 116
  • София
  • Мнения: 291
Да, съгласна съм, изворът трябва да е проверен. Изворите до фирмите за минерална вода се проверяват постоянно от самите фирми, нищо че са извън оградата. Това им е задължение.

Аз нямах предвид кана Брита, нито друга кана. Имам предвид цяла система за пречистване на вода. Тя не е евтина, около 1000 лв е моята.

# 117
  • Мнения: 327
Някой купувал ли си е от този сайт?
Кой от двата активатора да избера - с титаниев електрод или с електрод от неръждаема стомана?

# 118
  • Мнения: 28

Кой от двата активатора да избера - с титаниев електрод или с електрод от неръждаема стомана?


Стоманените електроди са нетрайни. По време на електролиза от тях се отделят метални йони във водата.
Добрите йонизатори за алкална вода са с титаниеви електроди с платинено покритие. Тези уреди обаче са скъпи.

# 119
  • Мнения: 327

Кой от двата активатора да избера - с титаниев електрод или с електрод от неръждаема стомана?


Стоманените електроди са нетрайни. По време на електролиза от тях се отделят метални йони във водата.
Добрите йонизатори за алкална вода са с титаниеви електроди с платинено покритие. Тези уреди обаче са скъпи.


Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт