Пости 2013

  • 80 356
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 991
blackisback на пържени червени чушки , като и на патладжани такива върви доматен сос , приготвя се като за спагети. Лук , чесън подправки , буркан домати и готово.

Ние хапваме , яхния от картофи , глава целина и моркови ,  с черно хлебче и маслинки.

Соевата кайма и на кюфтета не  и личи , че не е истинска, само  е малко по-сухичко Simple Smile

# 691
  • Мнения: 5 035
Благодаря! А за каймата: щом е по- суха, значи седи като от "истинско месо"  Laughing

Днес менюто ще бъде:
- ябълка
- картофената супа, че вчера вечерята я промених и беше спанак с ориз
- или някакви картофи навън, или хумус с арабски питки вкъщи

# 692
  • The point of no return
  • Мнения: 822

И един постен сладкиш за тези, които не могат без сладичко:


Може ли рецепта за тази вкуснотия   bouquet

# 693
  • Мнения: 1 402
Овесени кюфтета-веган, без глутен, здравословни




Да допълня, че съпругът ми, който в момента пости много ги харесва и често му ги приготвям.

# 694
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте,
Аз днес на обед си хапнах салатка от айсберг, доматки и авокадо /напоследък много налитам на него/ със един горчичен сос. И после едни пълнени сурови доматки с нещо като дипче от тиквички, зеленолистни каквито искате и подправки. Ей, много ми стана вкусно:)))
За довечера не знам. но ми се е дояло хумус с арабска питка и май натам вървят нещата.
Приятен уикенд ви пожелавам:)

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Roya,

Това е един много популярен и тук преди време сладкиш със суха смес от по една чаша брашно, захар и грис, масло и около килограм плодове. Реди се масло - суха смес - плодове- суха смес - плодове - канела - масло.
В моя случай брашното е от лимец, захарта е кафява, маслото е заменено със зехтин. Плодовете са микс от сини сливи, настъргана ябълка и едно изостанало сладко от грозде.

# 696
  • Мнения: 5 035
Пак аз, пак за съвет: майка ми ми е купила соеви гранули, които били соева кайма. И сега питанката: как се правят соеви кифтаци с такава кайма  Mr. Green ?

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Накисват се във вода, би трябвало да пише на опаковката.
Гранули или люспи? Люспите стават като кайма да кажем, гранулите стоят като парченца "месо".

# 698
  • Мнения: 9 991
Правят се както други кюфтета с яйце за жалост. Накисваш ги гранулите в подсолена гореща или студена вода както пише на опаковката , после отцеждаш много добре , накисването е с цел омекване. Слагаш после лук , чер пипер, кимион , магданоз може, яйце и галета или брашно, аз слагам малко олио да са по мазнички . Пробвай като фелафела, със сода и брашно , ако се разпадне първото ги изпечи. Или четох скоро ,че ленено семе се ползва като заместител на яйце, като се залее с гореща вода става лигаво , но не съм пробвала, самото ленено семе ми нагарча.

Аз соеви люспи не съм виждала, има едни дребнички за кайма купувам  и по едрички като хапки месо са .

# 699
  • София
  • Мнения: 7 815
Правят се както други кюфтета с яйце за жалост. Накисваш ги гранулите в подсолена гореща или студена вода както пише на опаковката , после отцеждаш много добре , накисването е с цел омекване. Слагаш после лук , чер пипер, кимион , магданоз може, яйце и галета или брашно, аз слагам малко олио да са по мазнички . Пробвай като фелафела, със сода и брашно , ако се разпадне първото ги изпечи. Или четох скоро ,че ленено семе се ползва като заместител на яйце, като се залее с гореща вода става лигаво , но не съм пробвала, самото ленено семе ми нагарча.

Аз соеви люспи не съм виждала, има едни дребнички за кайма купувам  и по едрички като хапки месо са .

Значи ... накисвате соята с много силен врял зеленчуков бульон. Добавяте подправките, олио, малко брашно, натурално нишисте (пшеничено или царевично) и един сварен картоф. Омесвате хубаво и оставяте да престои. Оформяте кюфтетата с намазнени ръце и ги нареждате върху тава покрита с хартия за печене. От там във фурната до изпичането им.

# 700
  • Мнения: 5 035
Да, мен точно яйцето ме притесняваше. Благодаря за препоръките.

Иначе пише "гранули" на опаковката, но реално са люспи. Има и кубчета, и тях си купих.

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 10:24 от blackisback

# 701
  • Мнения: 1 402
blackisback, мога да споделя от личен опит, че за кюфтета вместо яйце по време на пост използвам сварени овесени ядки или ориз, който не е изплакван преди варене  и е сварен в студена вода и в двата случая се отделя" спояващо вещество" .Овесените ядки отделят слузесто вещество , а оризът - нишесте.
Аз също не купувам готови бульони на кубчета , а използвам сушени зеленчуци, или във водата, която завира, за попарване на соевата кайма, пускам лук, целина, морков, пащърнак, стъбла от магданоз.. и после ги вадя-могат да се пасират и добавят към сместта после по желание или да се замразят отново пасирани и да се слагат по-малко, там където ни трябва бульон.

По-горе кюфтенцата, които правих са само с овесени ядки и малко боб. Опекоха се стегнато.

# 702
# 703
  • Мнения: 5 035
blackisback, мога да споделя от личен опит, че за кюфтета вместо яйце по време на пост използвам сварени овесени ядки или ориз, който не е изплакван преди варене  и е сварен в студена вода и в двата случая се отделя" спояващо вещество" .Овесените ядки отделят слузесто вещество , а оризът - нишесте.
Аз също не купувам готови бульони на кубчета , а използвам сушени зеленчуци, или във водата, която завира, за попарване на соевата кайма, пускам лук, целина, морков, пащърнак, стъбла от магданоз.. и после ги вадя-могат да се пасират и добавят към сместта после по желание или да се замразят отново пасирани и да се слагат по-малко, там където ни трябва бульон.

По-горе кюфтенцата, които правих са само с овесени ядки и малко боб. Опекоха се стегнато.

Ама...всъщност към каймата се добавят овесените ядки? И водата, в която те са врели е различна от тази, в която се вари лук, целина и тн.? Или и те завират при ядките и после с тази вода се попарва каймата?

# 704
  • София
  • Мнения: 565
Бразилка, радвам се, че детенцето е по- добре! Това са най- големите изпитания за всеки човек, особено по време на пост. И аз съм забелязала, че в такива моменти Господ, помолиш ли му се искрено, помага. Лошото минава и после идва облекчение. И то такова облекчение, че те кара да повярваш още по- силно  Simple Smile
 Днес за обяд има пица с полента (качамак). За другите направих класическия качамак, а за себе си отделих колкото за блат на пица, сложих го в една тавичка, сега ще му сложа домати, маслини, зелен лук, ще го поръся със сусам, босилек, риган и зехтин ще го метна във фурната.

Общи условия

Активация на акаунт