Да преправим старите мебели с любов - 19 тема

  • 77 915
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 818
Момичета, аз съм готова с нощното шкафче bowuu и бързам да ви се похваля Laughing
Ето го

# 631
  • София
  • Мнения: 1 391
Момичета, аз съм готова с нощното шкафче bowuu и бързам да ви се похваля Laughing
Ето го

Чудно е станало Peace

# 632
  • Мнения: 4 202
Момичета, аз съм готова с нощното шкафче bowuu и бързам да ви се похваля Laughing
Ето го

Чудно, чудно!  Heart Eyes

# 633
  • Мнения: 43
Момичета, помагайте. Имам една стара секция, която решихме да запазим за дядовската стая. Съпругът ми я прекрои, така че да пасне точно на стената. Освен това направи и едно бюро от плоскостите дето артисваха и скрина към нея. До тук добре. Почна да боядисва, но към момента е много ангажиран и ще трябва аз да се заема, че не ми се иска да седи недовършена. Насоките са зеленкото дето се вижда на снимките, подкрепено с още един цвят. Клоня към бяло. Килима дето е в стаята обаче има и лила, така че съм склонна да залитна и към лилавото. Кажете си мнението и ми кажете ако може как точно да действам, че съм с две леви ръце Joy.
Ето снимки/ с мобилен телефон Confused/: http://lukanovakremi.snimka.bg/experiment/stara-sekciya-v-pensio … kata-staya.737616

# 634
  • Мнения: 3 818
Радвам се, че ви харесва, честно казано съм безкрайно изненадана от ефекта, не очаквах да стане така добре Laughing Много ви благодаря за мъдрите съвети за боядисването Hug

Луканова, такова зелено и лилаво си отиват много, така че смело комбинирай Grinning

# 635
  • Мнения: 43
Пропуснах да отбележа, че на това соц чудовище уж трябва да се уча. Наученото ще прилагам върху вратите, който трябва да станат ПОНЕ перфектни Grinning. Та много моля по- опитните да кажат от къде да я почна...
Fairy страхотно е! На 100г. след теб да съм ще съм доволна Wink.

# 636
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Fairy, разкош  bouquet! Дръжките са уникални, къде ги намери?

Я кажете, снощи мернах, че някой е имал проблеми при омасляване на чам - разрошвал се - и ме хвана шубе да не ми се получи така с пода. И без това миУто достатъчно подозрително и настроен към моите "иновации"  Rolling Eyes Laughing Twisted Evil

# 637
  • Мнения: 3 818
Мариета, от едно магазинче близо до вкъщи, но гледам, че и в интернет има такива:
http://bravite.com/bg/цена-Мебелен-обков/3116-дръжка-за-шкаф/3
Даже и такива, дето ми трябват за скрина намерих на тоя сайт, ама първо ще проверя по съвета на VK в Бриколаж какво има, че нямам търпение да ги чакам да ми ги доставят Laughing

# 638
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте дами,  Simple Smile

Аз съм нова тук откъм регистрация във форума, но чета тази тема от месеци - благодаря ви за интересните и безценни съвети, линкове, снимки и идеи, вдъхновена съм от това, което правите!

Искам да споделя малкия си опит с едно чамово дюшеме - изциклено и изгладено до стъкло, при лакирането му с лак на водна основа се получи споменатия по-горе ефект на "настръхване". Няма страшно от това, след всяка нова ръка /при съвършено изсъхнала дървесина/ с много фина шкурка по посока на нишките се отнемат грапавините. На финала стои прекрасно гладко.

Fairy, чудесно е станало шкафчето. Ще те затрудни ли да споделиш дали сне лака преди боята, с каква боя и колко ръце постигна това, грунд и изобщо? Имам две такива плюс спалня и събирам мнения. Благодаря предварително!

# 639
  • Мнения: 3 818
Флорал, понеже съм мързелива и момичетата тук в темата ми казаха, че няма нужда да свалям лака, не съм го сваляла Sunglasses Намазах с Бороконтакт, след това намазах три ръце с акрилна боя и само това съм правила. 
Сега обаче съм се наточила на гардероба ни, който представлява ето такова нещо (като скипнете кипрата отпред Laughing ), обаче мъжът ми държи да махнем лака, за да си личат шарките на дървото и за съжаление май ще се наложи да ги свалям, ако искам да е бял... Laughing

# 640
  • София
  • Мнения: 64
Fairy , шкафчето е страхотно. Не мога да повярвам, че без да се сваля лака се е получило толкова хубаво. Аз пък моите дето ги творих лятото, не стига че се изподавих докато отстраня лака, ами накрая тея гадове толкова боя глътнаха и пак не станаха така хубави като твоето.

# 641
  • Мнения: 1 070
Fairy, разкош  bouquet! Дръжките са уникални, къде ги намери?



Аз купувах същите, има ги в Бриколаж и Баумакс, струват около 2 лв. Има дръжки, халки, най-различни форми. Имитират ковано желязо, но всъщност не са. Иначе нямаше да са на тази цена.

# 642
  • Мнения: 3 818
Fairy, разкош  bouquet! Дръжките са уникални, къде ги намери?



Аз купувах същите, има ги в Бриколаж и Баумакс, струват около 2 лв. Има дръжки, халки, най-различни форми. Имитират ковано желязо, но всъщност не са. Иначе нямаше да са на тази цена.
Иха, иха, супер, значи още днес атакувам и дано да си намеря подходящия размер за скринчето, че просто не ме свърта от яд, че още не е окомплектовано напълно.
Вкъщи много ми се смеят, щото мине не мине малко време и влизам в спалнята да си се любувам на произведенията Joy

# 643
  • София
  • Мнения: 1
Fairy, благодаря, надявах се да споделиш точно тази технология, ще те следвам в това  Simple Smile.
Малката пред гардероба е толкова слънчева! А за него какво си измислила? Бял байц, избелващо масло, латекс, разредена бяла водна боя или друго?

# 644
  • Мнения: 3 818
Fairy, благодаря, надявах се да споделиш точно тази технология, ще те следвам в това  Simple Smile.
Малката пред гардероба е толкова слънчева! А за него какво си измислила? Бял байц, избелващо масло, латекс, разредена бяла водна боя или друго?

о, и аз преди да намеря тази тема щях да свалям лакове и да се мъча, ама понеже съм мързелива, слушам и изпълнявам Laughing
Благодаря, то тая снимка е доста стара, малката е вече почти на 8 Laughing И гардероба ще мине по същата технология, ако успея да се преборя, няма да шкуря, директно ще намацам акрилната боя. Ако не успея, ще сваля лака и пак ще мацам акрилна боя Laughing
Обаче ако някоя мъдра душа има по-добро предложение, ще бъда благодарна да го сподели Grinning

Общи условия

Активация на акаунт