Разделно хранене 53

  • 52 491
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 724
Мурка, честит празник   bouquet!
Не бързай с копринената риза, остави я на Св Атанасий  Laughing.
При нас вали дъжд - топло е, но вали.
Роси ,остави го този кантар .

# 61
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Дънди, Мурка, честит празник:)
Роси, да ставаше така работата с килата, всички щяхме да сме фиданки Joy За да не се нервираш, мери се (килограми и обиколки) един път седмично.
Гунди, еднообразието и на мен ми е писнало, но засега ще трая в името на по-важна цел. Мартин засега пие сок морков и ябълка, от моя. После ям и поне 6-7 ябълки, той се напъва да ръфа, но някак не му се получава Joy Още някой месец ще има и други плодове, тогава ще яде. Преди време правих супа от тиква и просо, мъжът ми пробутваше на Мартин с лъжичка, изглежда му харесваше. В този блог - вкусноикрасиво.ком (пиша на кирилица,защото на латиница изобщо не иска да вкара линка) има много рецепти подходящи за малките. Има и за деца с алергии, но са за малко по-големи. Според мен по-добре е да се избягват алергии, да опитват различни храни и да им укрепва организма, отколкото да се следват стриктно принципите на РХ. Виж и сайтовете с информации за безглутеново хранене. Мисля, че съм виждала такава тема във форума.
Исках и друго да пиша, но излезе друга работа. Хайде оставям ви сега Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 яну 2013, 14:35 от Мим4е

# 62
  • България
  • Мнения: 490
мурка и тук честит празник Hugмного щастие и здраве ти желая
ех момичета иска ми се как не да свалям по кило всеки ден Embarassedи уж така пише за диетата
взе да ми омръзва само месо да хапвам,но се държа
важното е че не ми става лошо,не усещам да се покачва захарта
два дни имах страхотна мускулна треска ooooh!но поотминава
Мим4е не ми го отваря този блог,ами стана интересно за алергиите Rolling Eyesи у нас ги има
 Sadуф това време още по-мрачно стана,не се наваля тоя дъжд
муркаа викай лятотоооо да е слънчево и топло Hug

# 63
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Роси, пиши вкусноикрасиво.ком на латиница. Не знам защо не успях да сложа нито обща връзка към блога, нито да сложа рецепти от него.

# 64
  • Мнения: 2 999
Мурка честит ти имен ден! Жива и здрава да си  newsm51

Роси душицо златна Flutter Вземи се спри с тези диети, крайности, кантари и т.н, защото усещам че влизаш в параграф 22 смъкваш и после качваш с килограм повече от преди, нито хормоните, нито диабета обичат крайностите Crazy Послушай ме моля те!
Отпусни се, спи, спокойствие, хубави емоции 4-ри пъти на ден се храни, намали порциите на половина, спазвай РХ и резултатите рано или късно ще дойдат, тъй като организма ти няма да се стресира от непрекъснатите ти опити да го ограничаваш Mr. Green
Ясно е, че сама ще решиш кое и как, но все пак, ще се радвам, ако не се взираш толкова в килограмите си, а повече в здравето и психическото си равновесие. От там идва всичко - повярвай!

Сладурки - хайде бягам и по-късно пак ще ви нагледам smile3508

# 65
  • Мнения: 5 138


Муркаа хубав празник и наздраве!
аз съм най-удовлетворения човек този режим, само маааалко ми е зор вечер в плодов, но не е непоносимо, утре ми е 18ти ден и нямам едно прегрешение  Party
не знам с колко съм се вталила защото кантарев си няма батерийка, но щом гащите съм олабила  Mr. Green ясен е резултата.
Чао от  мен зумбата ме зовеееее

# 66
  • Мнения: 4 070
Мимче, благодаря - аз още със синът ми съм изчела доста , за съжаление и двете ни деца са силно склонни към алергии, сега по- скоро ме вълнуват по- калорични храни подходящи за начало, понеже Ния е много мъничка и много бавно наддава. Hug
Аз пък си планувах така 90 дневната, че др седмица ,когато ми е плодовия да е пълнолуние и да направя и пречистване  smile3508
Хубава почивка, прекрасни  Hug

# 67
  • Мнения: 2 724
Добро утро,
Невракова, браво, браво, продължавай в същия дух, лятото наближава  Wink.
Роси, Дънди е права, но пък те разбирам много добре .
gundie, важното е, че наддава. Сега алергиите са много често срещани за съжаление и всичко идва от лошите храни .
Аз нещо пак задържам течности, няколко сутрини се събуждам подута и се чудя на какъв режм да мина.
Хубав ден на всички ,днес пече слънчице и не е студено.

# 68
  • София
  • Мнения: 336
Добро утро  bouquet.
Алексче, принципно безвъглехидратните имат тоя ефект. Другото е да потърсим храни, които действат изхвърлящо водата Rolling Eyes. Ще се поровя като имам време, ма мен също ми трябва нещо такова Crazy.
Аз след малко отивам на фитнес и после по задачки Mr. Green. Напоследък събота и неделя са ми по натоварени от работните дни Joy.
Хубав уикенд и си почивайте активно Hug.

# 69
  • Мнения: 2 999
Добро утро сладуранки  Hug

Алексче, Хепи - шуслеровасол №8, смучат се или се слагат в чаша с вода и се пие. Тази сол се грижи за течностите в организма и правилния воден баланс в него. Така че мисля че с този ход ще се справите с въпросния проблем на задръжка.
тук можете да видите повече инфо и кои храни също отговарят на тази шуслерова сол.

http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/schuessler-salts/index.html


Лично аз я приемам всеки ден по 2 таблетки. Имайте предвид 30 мин преди и след не се пие и яде нищо различно от вода, когато ги приемате. Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 903
Момичета, здравейте.   bouquet Отскоро и аз реших да пробвам разделното хранене и в момента все още съм в етап на разучаване кое с кое може да се яде. Разпечатала съм си една таблица и се водя по нея, но не ми станаха ясни някои неща:
1. Яйцата с какво може да се комбинират? В посочената таблица пише само жълтък, но това отнася ли се и за цели яйца? newsm78
2. Може ли да се яде например баница с кисело зеле? Аз много обичам такава - налагана някаква се казва. Разбира се, знам, че не е препоръчително да се ядат много тестени неща, но все пак ...понякога за разнообразие.
3. Какво сладко хапвате, когато ви се яде? Аз по принцип не обичам много-много сладки неща, но понякога ми пада кръвната захар и ми се прияжда нещо сладко.
Благодаря предварително. Желая ви лека вечер. Simple Smile

# 71
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
От от около седмица и аз правя първи опити да спазвам разделно хранене  Praynig

Като всяко начало и на мен ми е трудно. Всъщност най-голяма трудност срещам не в това да не ям между храненията, а да измислям комбинациите на храните за съответните хранения. Затова ще разчитам на вас, които сте тук от повече време и които виждам сте далеч по-опитни bouquet

Ето, например, тази вечер в семейството имаме картофи на фурна. С какво мога да ги комбинирам?  newsm78

За утре съм решила задачата наполовина: на обяд - пица маринара.
Вечерта нещо месно, но не съм измислила какво точно, та приемам всякакви идеи  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 336
Привет по тъмни доби Hug.
Много се уморих тия дни, та ще лягам рано днес Joy.
Само да честитя рождения ден на Тули, която не е писала тук от векове Crossing Arms  bouquet. Много здраве, късмет и щастие Hug.

Добре дошли на мишочка и Таня  bouquet. Разкажете ни нещо повече за себе си Crazy.
Жълтъкът, когато е отделен, може да се счита за мазнина.
Целите яйца се комбинират с безскорбялни зеленчуци.
Киселото зеле е към зеленчуците с млечна киселина. Не е хубаво да се комбинират с тесто, месо и т.н.
Картофите комбинирайте с безсорбялни зеленчуци.
За вечеря гледайте да е нещо леко, ако ще е протеиново - риба, парче сирене, кисело мляко, комбинирани със свежа салата.
Избягвайте пакетирани, пържени и консервирани храни Peace.
Лека нощ  bouquet

# 73
  • Мнения: 2 999
Добро утро сладуранки!

Хайде за добро настроение и начало на седмицата да започнем с кафе  Joy

         

# 74
  • София
  • Мнения: 336
Кафе, кафе, а чашите празни... smile3534 rotfImao rotfImao rotfImao.

Общи условия

Активация на акаунт