ОСИНОВЯВАНЕ

  • 1 803
  • 13
  •   1
Отговори
ЖЕЛАЯ ДА СИ ОСИНОВЯ ДЕТЕ ПОРАДИ ЗДРАВОСЛОВЕН ПРОБЛЕМ НЕ МИ Е ВЪЗМОЖНО ДА ЗАЧЕНА И РОДЯ МОЕ СОБСТВЕНО!!!БРАЧНИЯ МИ ПАРТНЬОР ОБЕЧЕ НЕ Е СЪГЛАСЕН НА ОСИНОВЯВАНЕ!!!МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ !!!ПОМОГНЕ КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ТОЗИ ПРОБЛЕМ!!!

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Мила, много съжалявам...
За огромно нещастие, в Бг ( или възпитани в патриархата на бг. семейство) много хора са предубедени към осиновяването и го приемат като нещо лошо и срамно.
А това, напротив, е един невероятно благороден жест, ама е нужно време, за да се стигне до този извод. Хем ще направите някое детенце щастливо, ще го дарите с дом и семейство, хем ще си имате така желаното слънчице до вас.
Успех и дано нещата се развият по най- благополучния за вас начин.

# 2
Права си Umma  bouquet напълно се присъединяваме към мнението ти
Dgilda, какви причини изтъква твоят партньор, когато обсъждате желанието ти да осиновите?

# 3
осинови сама, братовчедка ми в момента си осиновява едно сладчишче - момченце и се развежда с мъжа си

# 4
  • Мнения: 160
as imah sastiat problem.blagodarenie a invitro biah uspiala da sabremeneia 2 pati,no si sagubih bebetata...............,imahme sa oste 2 opitasamraseni embrioni i maja mi iskase parvo da opitame oste vednaj i togava da mislime po vaprosa.
i as ne biah se samisliala seriosno,no taka se slu4i,edin den biah na grob4eto na mom4enzeto ni i imah 4uvstvoto 4e niakoi mi go prosepna........
imahme sresta s maja mi i as mu kasah 4e sam vsela resenie i iskam da si osinovia dete.kasah mu,4e moje da isbira no as mojeh da si predstavia jivota si bes maj no bes dete ne mojeh.
toi bese isnenadan,no se saglasi.
savisi kolko go iskas,na kakva vasrast ste i..........
mnogo e trudno osobeno ako  naistina e kategori4en 4e ne iska.
mojes da go pomolis da si podadete dokumenti i da mu obiasnis 4e se 4aka dalgo i  4e moje da otkaje predlojenoto dete ako ne e saglasen,no da opita.
tova e mnogo delikaten vapros i naistina se vsima trudno resenie.
ako imas posnati s osinoveno dete-govorete s tiah.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Имахме две познати бездетни семейства,в които точно мъжете бяха против евентуално осиновяване,но след като ние,с родени от мен деца си осиновихме дете от дом...те се размислиха!Едните ни са роднини и често се виждахме,ходихме на гости!Другите са ни съседи-ежедневно се виждаме почти!Та така несигурните мъже добиха смелост и се решиха н осиновяване,сега едните си имат момченце ,а другите момиченце!Друг начин освен прекият контакт с дете ,което е осиновено и се вижда ...че няма нищо различно в отношенията , е ходенето в домовете и носенето на някакви подаръци или лакомства, разбира се ,ако можеш да го заведеш въобще в такъв дом.
Dgilda ,какви са му доводите на съпругът ти за несъгласието?Зависи от ситуацията-и това с ултиматума предложен от tara 1 е също решение!

# 6
  • Мнения: 127
Здравей!Прочетох проблема ти.Не е излишно да чуеш и едно подобно  изживяване.Моят съпруг в началото не искаше да чуе за осиновяване.Неговите доводи бяха,че не се е оженил за мен заради деца(той знаеше предварително,че немога да имам), а защото иска да бъде с мен.Аз много пъти зачеквах темата и накарая той сподели , че много се страхува да неби да неможе да обикне чуждото дете и то да страда от това, точните му, думи бяха "Това не е коте да го изхвърлиш".От тогава са минали 2 години(доста дълъг срок).Днес той е узрял за идеята и правим проучване по въпроса.През тези години сме провели много разговори и лека полека го избавих от тези му страхове.Аз много го обичам и искам да отгледам дете с него.Мисля че и щастието на детето ще е по-пълно.Опитай да разбереш какви са страховете му.Не  е изключено да са подобни.Ние жените сме по-смели а те се страхуват.Извади на бял свят страховете му и му помогни да ги пребори.Пожелавам ти успех.  bouquet

# 7
  • Мнения: 256
Здравей !И аз съм с осиновено детенце.Имала съм същия проблем.До скоро водих борба за второ детенце и вече сме подали документите,одобрени сме и чакаме.Поддържам връзка с група майки с осиновени деца.Някой познавам от времето преди да станат майки.Повярвай ми обсъждали сме темата за реакциите на мъжете и почти винаги те са реагирали по различно от нас.Ти познавеш най- добре твоя,знаеш как най-добре да му въздействаш!Щом ти си го решила ще стане ,само се въоръжи с търпение. Знам че е много трудно!Успех....И чакаме да се похвалиш!!! Hug

# 8
  • Мнения: 256
Ако искаш пиши ми на лични

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя проблем беше малко различен, ние си имаме свое дете, но исках въпреки това да си осиновим. Бяхме обсъждали този въпрос преди да родя с мъжа ми и той беше съгласен, но живота ни много се промени след появата на бебето и той категорично отказваше да имаме други деца. Не знаех как ще реагира, ако го питам дали иска да си осиновим дете след като сина ни поотрасне, за мое учудване, той се съгласи, стига да се подобрим финансово. Въпреки, че има същите страхове, дали няма да дели децата и т.н. Всичко може би е до нагласа и правилен подход. Ако улучиш подходящия момент и поговорите, мисля, че ще му подейства полужително и посищението в някой дом. Успех в усилията!

# 10
здравеите, искам  да споделя моя проблем.4акаме ве4е 5 години да осиновим дете.Имаме 1 собствено, но много бихме искали да имаме о6те едно.За сажаление ве4е взехме да губим надежда.Ако някои има са6тия проблем или моге да помогне пи6ете.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Dgilda има ли развитие по твоя проблем, мъжа ти реши ли се вече... или още не си успяла да го убедиш?

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Dgilda, поговори отново с него, ако няма развитие до сега. Наши познати, на които дадохме координати на дома, от който взехме нашата звездичка-Деничка имаха същия проблем. Тя- след три неуспешни опита ин витро вече беше на ръба. Той-"Искам семката да е моя"/извинете за цитата/. Тогава се намеси моя съпруг и го изведе. След около месец ни се обадиха да ни покажат касета с детенцето, което им бяха показали. Попитах моя мъж какво му е казал, а той: Казал му, че след първия път, когато ти напишка врата "на конче", забравяш чия е "семката". Взеха я сладурката...

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ох, дали от късния час, не знам. Забравих да кажа за посочения по-горе пример - съмнявам се, че той нещо е кръшнал някъде. Тя буквално му е "одрала кожата".Хайде, лека нощ.

Общи условия

Активация на акаунт