Ревматоиден артрит - 4та тема

  • 280 567
  • 1 274
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 15
Някой посещавал ли е др. Гърбева - ревматолог в софия. Работи и в клиниката по ревматология.

Аз ходих при нея доста дълго време . Прекрасно отношение и много точен диагностик. Не прави излишни неща, не дава излишни лекарства. Наложи ми се да отида на Урвич за допълнителни излседвания и имам чувството че се влоших.

# 1 261
  • Мнения: 15
Искам да попитам някой знае ли гинеколог който е наясно с РА като цяло бременноста с РА?  Благодаря!

# 1 262
  • Мнения: 127
Привет, аз съм с Лупус и Хашимото ,  мога да препоръчам лекарка от Майчин дом София - д-р Стойкова,  приема на частно в мед. Център Св. Димитър. Според мен важен е и ревматолога който те следи. Ако имаш други въпроси, може и на лични да ми пишеш.

# 1 263
  • София
  • Мнения: 135
Абсолютно подкрепям Bunnie. Ползвайте натурални неща, аюрведа. Аз се лекувах с Румалая крем, вечер след къпане. Пинякога мажа с кестенов лек. Отказа от месото е чудесен избор при РА.

# 1 264
  • Мнения: 129
Препоръчайте добър ревматолог в София , доколкото знам има на ул.Урвич които работят и с направление
/ Монов ,Мадлен  Николова , Кътев,Димитров , Манчева, Бекярова /
В Софиямед чак след 1 месец има записване при др Маринчев и Танев/ с направление/
ДКЦ Александровкска -Делина Иванова е там, също по каса

  Понеже не можем да чакаме и ни трябва по бързо , за да се направят изследвания относно съмнение за ставно заболяване .
Личната даде направление за да се направят нужните изследвания по Здрвана каса

 Моля за мнение за добър доктор който работи с направлние, и да обърне нужното внимание  на по късен етап ще посетим и платено /доценти, професори/
Благодаря,

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 19:18 от mimi_8686

# 1 265
  • Мнения: X
Здравейте. Пиша тук, за да си помоля да ме насочите. От известно време страдам от силни болки в гърба и ръцете, като в ръцете усещам болката в лакти и рамене и китките, а същевременно са ми изтръпнали и кутрето и безименния пръст. Имам и силно главоболие и скован врат. Обикалям по лекари вече много време с този проблем. Къде ли не писах вече и не знам какво става с мен, но има дни в които се събуждам с толкова болезнен гръб все едно съм носила тежко цяла нощ, все едно ми е стъпил някой на гърба. Сега от 10 дена и крака ми почна да изтръпва и да ме боли и да куцам. Някаква вибрация имам в него, много странно усещане. Ако ходя и един километър почва да вибрира и да боли. Подуване нямам.
Като дете все страдах от болки в колена и ме пращаха няколко пъти за изследвания за ревматизъм, но винаги отрицателен беше теста. Това е по времето на соца. От тогава не са ме изследвали.
Сега искам пак да проверя дали нямам ревматологичен проблем, защото невролозите не могат да ми помогнат явно. Та, моля ви, насочете ми какво да направя. Къде да отида? От личен лекар ли се взима направление и какво се изследва?

# 1 266
  • Мнения: 310
Здравей!
Тъй като обикалях доктори последните два месеца в търсене на диагноза - ето пътя, по който вървях аз:
 Първо при личен лекар - да ти даде направление за ревматолог и кръвни изследвания(ПКК, РФ...). Ако попаднеш на свестен доктор (не знам от къде си) ще те насочи за допълнителни изследвания, рентгенографии и към други специалисти, но като чета - отново невролог! Бих ти препоръчала и балнеолечение (обикновено по санаториумите са точните специалисти).

Аз след много обикаляне разбрах, че поставената ми преди години диагноза РА е грешна. Оказа се, че мъките са от синдром на Рейно в комбинация с неизвестен съпътстващ, вероятно наследствен фактор, който засяга околоставните тъкани (за сега недоказан и с множеството изследвания) Rolling Eyes

На вас пожелавам здраве от сърце Hug

# 1 267
  • Мнения: 129
Общо взета на пръв прочит това се прави като начални изследвания за РА , мисля.
След това рентген , ехографии на отделните стави и др.

Пълна кръвна картина
СУЕ
Фибриноген
AсАТ (GOT)
AлАТ (GPT)
C-реактивен протеин (CRP)
Ревматоиден фактор (RF)
Аnti - CCP
Ana – профил
Урина – общо химическо изследване и седимент

# 1 268
  • Мнения: 127
Към Анонимен - добре сте решили да търсите откъде е проблема.  От опита ми като пациент, на ваше място бих помислила/проверка  за определени дефицити в организма - магнезий, вит.Д, вит. В 12, феритин.  Болките които описвате са сигнал,  може би някъде в тялото има възпаление. Прегледайте храненето, физическо и стресово натоварване.

# 1 269
  • Мнения: X
Много благодаря за отговорите. Аз до сега все на невролог съм пращана. Правиха ми скенер и ЯМР на врата, на главата, нищо не се изясни. Общо взето стигнах до там, че невролозите вдигат рамене. Сега последно ще ме пращат на Електромиография да видят защо ми изтръпват пръстите, дали има проблем с проводимостта на нервите. И оттам остава да се търси отново проблема в ревматологията, защото както казах си имам история още от дете с тези изследвания. Но тогава колко са били пълни не знам. Аз с личната имам доста проблеми, тя не иска да дава направления, сложила ме е вече в графа хипохондрици, а оттам трудно се излиза (пък аз иначе преди тия болки да се появят не съм ходила никога по лекари, така че..). Не че нещо е давала кой знае какво. Тази година досега ми е дала само едно направление за невролог. А вече е април. Но ще опитам да издействам направление. А тук иначе чета, че в Иван Рилски били добри ревматолози, така ли е? Там много ли се чака за преглед?
Did_ka, споменаваш балнеолечение и санаториуми. Има ли такива в София? Защото до провинцията трудно ще стигна в момента.
leonia, аз също си мислех да проверя при следващата ПКК (така или иначе ми се пада една в годината) да пусна и тези витамини. Доста се говори за тях напоследък, че може да направят беля. Макар че аз покрай проблемите съм изпила доста витамин Б комплекс, но все пак...Не знам вече другите неща споменати по-горе дали мога просто да ида и да си ги пусна или е добре преди това да съм минала през ревматолог?
Храненето и то ми е голям проблем, защото някак си болката от гърба се пренася и в гръдната кост и никак не е комфортно. Вече съм всеки ден на болкоуспокояващи. То не се живее така.

# 1 270
  • Мнения: 310
Добро утро!
Можеш да си пуснеш изследванията и сама - аз така направих, защото не съм от най-търпеливите  Mr. Green АНА е малко по-скъпо - около 20лв, другите са от 3 до 6лв. Аз започнах самостоятелно с ПКК, СУЕ, CRP, РФ и чернодробни показатели. После отидох на ревматолог и той ми каза да пускам доплънителни (отново си ги платих).
Изтръпването на ръцете може да се дължи и на проблем с функцията на щитовидната жлеза - правила ли си изследвания/консултация?
За санаториум мога да препоръчам Павел Баня. Но при всички положения ако по клинична пътека стигнеш до рехабилитация (с направление от личен лекар, невролог или друг) - можеш да ползваш и лечение в близко заведение на минимална такса. Трябва да питаш друг за район София  Wink

# 1 271
  • Мнения: 127
Анонимен,  така като те чета - бързо при личната - да даде направление за ревматолог, ако си от Сф, звъниш в още сега за час, по  принцип изследванията са доста, в ревматологията приемат планирано и дори само за изясняване на картината - болките които описват - може на много неща да се дължат - неправилна стойка, матрак /възглавница,  шипове,  притиснат нерв, проблеми с щитовидната жлеза, липса на магнезий,  остеопороза и куп други.  Аз лично имах сходни проблеми - поисках за Ендокринолог, после той ми каза че за проблема с ръцете да отида на ревматолог.  Там бързо ме диагностицираха -ама всички изследвания си платих, после разбрах че може и по Зк. Искрено  ти желая късмет и успех!

# 1 272
  • Мнения: 35 872
Дами, моля някой да пусне нова тема.

# 1 273
  • Мнения: X
Май все още няма нова тема. Embarassed

Нека споделя моят проблем! Моля ви , коментирайте .

Всичко започна през 2015г, с "прокрадваща"се почти небрежно болка в лява тазобедрена става (ЛТС).
Минаваше ми през ум ,че вероятно съм си понапрегнала сухожилието , мислих,че е разтегнато.
С времето болката се увеличи и ми се наложи да започна прием на противовъзпалителни(диклак,аулин).
Изкарах може би година във всекидневно приемане на диклак ,от което ми омръзна , увредих си стомаха (имам нетърпими киселини ) и реших ,че трябва да се взема в ръце. Получих направление за ортопед и се записах при буквално първия попаднал пред очите ми такъв. Той ми предписа АБ,дексофен и кремче .
Все пак започнах лечението ,но продължавах с диклака... Дори не отидох на вторичен .
След няколко месеца  вече посетих уважаван варненски ортопед , почти веднага получих направление за ЯМР  , съмненията бяха за костен инфаркт (бях на 18).
Не се потвърдиха , буквално доктора хвърли само един поглед върху диска от ЯМР (възможно  е да не му е в компетенцията,все пак не е специалист образна диагностика ...)
В резултата от образното изследване пише :
Дясна ТБС-нормална .
Лява ТБС:
Изразен вътрешен излив,дилатирана iliopsoas bursa. Лекостепенна синовинална хипертрофия.Нормална ставна конфигурация и позиция. Умерено изразен  дифузен костно-мозъчен едем в главата , шийката и отчасти интертрохантерния регион в лявата бедрена кост.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Нормална дясна ТБС. Лява ТБС-Изразен вътреставен излив ,дилатирана iliopsoas bursa. Лекостепенна синовиална хипертрофия. Умерено изразен дифузен костно мозъщен едем в главата ,шийката и отчасти интертрохантерния регион а лява бедрена кост.
ВЪЗМОЖНО Е ДА СЕ КАСАЕ за ревматологично заболяване (РА,или друга серонегативна артропатия) или синдром на костно мозъчен едем.

Така попаднах на ревматолога ми. Изследвахме хламидия ,резултата е отрицателен , при което той настоя да постъпяв болницата , заради възможността да получа качествени , пълни изследвания.
Е , постъпих в понеделник . Разпита ме за гинекологични проблеми (вероятно, заради моя бременност ,тъй като имало някаква връзка с ревматични проблеми) и ме прати на консултация с АГ.
Откриха ми киста в ляво(дермоидна , твърда),която се потвърди и на скенера , с размери почти 4 на 4 см  е . И така уж се установи моята диагноза, казвам уж,защото вярвам, че има и друго и не е само това.
Просто не вярвам в случайности , преди две години тази киста едва ли е била толкова голяма , защо ми влияе по един и същи начин толкова време ??? Обикновено кистите не болят... защо имам ставна болка и най-лаишки казано течност в ставите (вътреставен излив) , защо при ЯМР не видяха кистата ?????
Сега съм се насочила към преглед при гинеколог..... ще видим какво ще излезе , но съм почти сигурна,че ставната болка ще остане и след операцията.
МОЛЯ ВИ, коментирайте ,все някой има опит , МОЛЯ споделете!!!

# 1 274
  • Мнения: 10 874
Дами, моля някой да пусне нова тема.
НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт