Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 30 107
Благодаря ви, до довечера ще избера нещо от предложените  Peace

# 721
  • Мнения: 62
Здравейте кулинарки,

търся изпитана рецепта за  зелеви сърмички, наденичка /домашна/ и свински пържолки в гювеч на фурна. Яла съм такова нещо и беше да си оближеш пръстите. Искам да го приготвя за гости, а не съм сигурна как точно да го направя.

Слънчев ден на всички!

# 722
  • Мнения: 3 268
Здравейте кулинарки,

търся изпитана рецепта за  зелеви сърмички, наденичка /домашна/ и свински пържолки в гювеч на фурна. Яла съм такова нещо и беше да си оближеш пръстите. Искам да го приготвя за гости, а не съм сигурна как точно да го направя.

Слънчев ден на всички!
Да не да имаш в предвид капама

# 723
  • Мнения: 62
Здравейте кулинарки,

търся изпитана рецепта за  зелеви сърмички, наденичка /домашна/ и свински пържолки в гювеч на фурна. Яла съм такова нещо и беше да си оближеш пръстите. Искам да го приготвя за гости, а не съм сигурна как точно да го направя.

Слънчев ден на всички!
Да не да имаш в предвид капама

Не знам как е името на ястието. Помня какво имаше вътре. Simple Smile

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
И аз за Капама се сещам с тези продукти. Та, bibsy, виж в гугъла коя Капама ще ти хареса на теб. Иначе няма нищо особено - редиш изброените от теб продукти, както и нярязано зеле, заливаш със зелев сок и вода, ако нямаш може и с бяло вино и вода, мазнина, подправки спород вашия вкус и така. На бавен огън най-добре.

# 725
  • Мнения: 685
Здравейте. Искам да попитам горе долу колко месо остава от един джолан. Имам предвид след като се сготви и се махне костта? Не съм правила,а искам, но не знам какво количество да взема.

# 726
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте!
Опитвам се да се храня ниско въглехидратно, но пък ми се хапват и сладкишчета. За това от известно време съм в търсене на диетични десерти, по-възможност с по-малко въглехидрати. Намерих доста интересни без брашно. Но пък във всички има захар. Подсладители не искам да ползвам. Мислех си да замествам с мед - винаги имам домашен, истински мед. Например за сладкиш някакъв - вместо брашно смлени ядки (орехи, бадеми, лешници) и вместо захар - мед. Мислите ли, че ще се получи нещо, което да става за ядене? Thinking

# 727
  • Мнения: 2 545
verche, мога да ти споделя от собствен опит как намалих консумацията на сладко.
Всеки път, когато ми се прияждаше нещо сладко, изяждах по 2-3 фурми и гладът ми за сладко изчезваше.
Те са изключително насищащи, а и са доста по-полезни като състав от сладкишите - съдържат витамини, желязо и т.н.
Повече за тях можеш да прочетеш тук. Надявам се прочетеното да те мотивира да посягаш повече към тях. Laughing

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
hot tea, а защо не вземеш обезкостен джолан? Аз така правя, кокали не купувам, че няма какво да ги правя, та да ги плащам.

verche, рецепти не мога да предложа, не че не съм правила такива някакви, но не целенасочено, заради по-малкото брашно или захар. Тъй като покрай малката ни дъщеря започнахме да се храним по-здравословно, сладкиши правя по поводи/празници, в останалото време изключително рядко/инцидентно. И когато и да правя в изброените случаи, все гледам да намаля захарта, ползвам кафява такава, замествам където е възможно със стафиди, фурми (други сушени плодове), особенно вместо парченца шоколад.
Някъде би могло да се замества брашното с ядки, захарта с мед, но по принцип, не мисля че е възможно.

# 729
  • София
  • Мнения: 570
Благодаря ви!
А бе знам си аз, че не трябва да ям такива неща, ама все пак от време на време... Embarassed Та си мислех поне да е по-малко калорично.

# 730
  • Мнения: 11 607
НОВА  ТЕМА



за всички вас, защото без вас в кухните ни нямаше да е същото!

Общи условия

Активация на акаунт