Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА

ЧАСТ 65


В ресторант. Клиент вика сервитьорката:
- Една порция пържени картофи,моля.
Сервитьорката:
- Картофите със сирене ли да бъдат или без картофи? 



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

Полезни линкове:

http://www.recepti.lamqta.com/

Последна редакция: пт, 18 яну 2013, 17:10 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 4 864
Мерси за новата тема, маме!

И айде с питането: Защо като се правят мъфини към сухата част се прибавя течната? Не може ли в течната да се пресее брашното с бакпулвера примерно?

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 10 853
 Hug

# 4
  • Мнения: 27 524
Дайте идея за нещо с кайма, омесена като за пържени кюфтета. Ама, да е нещо за фурна и да не е руло Стефани, нито гнезда  Embarassed Мерси  Blush

# 5
  • Мнения: 11 607
Дайте идея за нещо с кайма, омесена като за пържени кюфтета. Ама, да е нещо за фурна и да не е руло Стефани, нито гнезда  Embarassed Мерси  Blush

Тип селски/овчарски пай?

# 6
  • София
  • Мнения: 8 131
Мерси за темичката.

Блонди, аз слагам в каймата кисели краставички на кубчета, гъби и малки кубчета кашкавал и пека. Може в тава или в кексова форма. Викам си му мозайка.

# 7
  • Мнения: 27 524
Цоцоланке, паят има и каротфи, а каймата ми е повече от кило, ще стане прекалено голямо количество  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 8 131
Картофите не пречат. И аз стържа понякога. Ама за количеството не знам...

# 9
  • Мнения: 11 607
Цоцоланке, паят има и каротфи, а каймата ми е повече от кило, ще стане прекалено голямо количество  Crazy

Уау...много кайма....не го знаех....Едната част да я запазиш за нещо друго? И само едната част да наготвиш? Може и принцеси да си направите, супа - топчета....Едно голямо кюфте в тавата и отгоре с кашкавал - подобно на предложението на veseto87 .....

# 10
  • Мнения: 27 524
За гости за утре вечер е. Бях запланувала Руло Стефани, обаче се сетих, че май последния път пак с такова ги гощавах  Crazy Laughing

Може би ще сложа много лук и ще опека в тесто нещо като каймян лучник  Joy (дано не стане като думата, дето ми напомня  hahaha)

# 11
  • Мнения: 9 107
Цоцоланке, паят има и каротфи, а каймата ми е повече от кило, ще стане прекалено голямо количество  Crazy

пица от кайма. Разстели каймата в тава, отгоре резени домат и накрая поръсено с кашкавал  Peace

# 12
  • Мнения: 8 934
Дайте идея за нещо с кайма, омесена като за пържени кюфтета. Ама, да е нещо за фурна и да не е руло Стефани, нито гнезда  Embarassed Мерси  Blush

Лучник
Баница с месо, правя я и с кайма, става много вкусна. Simple Smile

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Големи писателки сте, бре! Човек докато си изработи надницата сте се хвърлили в друга тема  Laughing
 Маме, мерси за темата!
Sourcherry, видях, че си се справила с ашурето, но ако още искаш ще ти го пусна както е по рецептурник.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
Големи писателки сте, бре! Човек докато си изработи надницата сте се хвърлили в друга тема  Laughing
 Маме, мерси за темата!
Sourcherry, видях, че си се справила с ашурето, но ако още искаш ще ти го пусна както е по рецептурник.

Аз ще се радвам да го пуснеш, тъй като утре мисля да го правя. Ще пробвам рецептата на TheNMaster. Твоята по-различна ли е? Simple Smile


Не ви ли се разливат настрани мъфините, когато ги печете само в хартиени формички?

Общи условия

Активация на акаунт