спешно питане за клапа при хидроцефалия

  • 7 001
  • 36
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
момичета,много се надявам да ми помогнете Praynig

без да ви занимавам с подробности ..........Предполагам,че знаете и можете да ме ориентирате.

Вярно ли е ,че в Пирогов д-р Захаринов е един малкото,които могат да сложат клапа м мозъка на детенце с хидроцефалия.Вярно ли е,че клапата струва около 2 000 лв newsm78

Казал е,че Пирогов ще поеме операцията,но не могат клапата.
Търся верният начин,правилният вариант.Става въпрос за дете от Софииски дом,на което ще се опитаме да помогнем.Но нямам вяра на директорката.Ще са свържем със Захаринов.Но,само той ли е,само в  Пирогов ли,толкова ли струва тази слапа?

Предварително ви благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 262
Роси незнам дали ще ти помогна много, но преди 2 години с Мишето попаднахме в отделението на д-р Захаринов и в нашата стая имаше точно едно момиченце изоставено от майката, която отишла за памперси и не се върнала, с хидроцефалия и на 2 месеца. Той я беше оперирал, но клапата я бяха купили родителите за около 1000 лева втора употреба, защото до колкото разбрах тогава, те се сменят през период от време когато расте и детето. От тогава знам, че този доктор е добър, и си мисля дали не може някой да разговаря с него и да попита от къде може да се купи такава клапа, онези хора бяха от Варна и от Варна я бяха донесли. Но пък се отказали от детето. Много ми беше мъчно тогава, и поне го хранех, когато му подпираха шишето с кърпи и то се изхлузваше и не можеше да суче. Дано не загубих само времето ти!

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси незнам дали ще ти помогна много, но преди 2 години с Мишето попаднахме в отделението на д-р Захаринов и в нашата стая имаше точно едно момиченце изоставено от майката, която отишла за памперси и не се върнала, с хидроцефалия и на 2 месеца. Той я беше оперирал, но клапата я бяха купили родителите за около 1000 лева втора употреба, защото до колкото разбрах тогава, те се сменят през период от време когато расте и детето. От тогава знам, че този доктор е добър, и си мисля дали не може някой да разговаря с него и да попита от къде може да се купи такава клапа, онези хора бяха от Варна и от Варна я бяха донесли. Но пък се отказали от детето. Много ми беше мъчно тогава, и поне го хранех, когато му подпираха шишето с кърпи и то се изхлузваше и не можеше да суче. Дано не загубих само времето ти!

много ти благодаря,хич не си ми загубила времето.
Утре ще говорим с него и ще питаме за клапата-всичко.
  bouquet

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Рос виж тук пишат за други доктори
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23123.15

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пиши и на Кремена Орешарска - и те са били с хидроцефалия и може и тя да те упъти - много мила жена! Има нейна тема тук някъде на страницата - така, че ще я видиш веднага

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Пиши и на Кремена Орешарска - и те са били с хидроцефалия и може и тя да те упъти - много мила жена! Има нейна тема тук някъде на страницата - така, че ще я видиш веднага

мерси,изчетох и другата тема.

добре де,защо клапата се плаща newsm78

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
защото така е решила държавата

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
защото така е решила държавата

айде,ще си спестя някои реплики.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
е аз от всичко дето исках да кажа написах само това дето не е наложително да се цензурира
честно мразя я тази скапана система - дето има БЕЗПЛАТНИ коли за депутати и тем подобни, но няма безплатни лекарства ЖИЗНЕНО важни за деца!
но уви така е по цул свят! такива са хораята

# 9
  • Мнения: 1 710
Дано Кремена отговори. Знам че бяха дали доста пари за тези операции. не знам защо клапите са платени - такава е системата, като много други неща в България. А за д-р Захаринов съм чувала само хубави неща. На нас ни го препоръчаха ако се налага да отваряме главата на гого за кистата. Успех и дано всечко се нареди.

# 10
  • Мнения: 462
Мдааа...ето ме и мен Simple Smile
Така...ето какво мога да кажа аз.
Първо искам да кажа, че нашата операция беше преди три години и половина, така че нещата може мъничко да са се променили от тогава...но цените които ще кажа бяха...май в долари, така че...това предполагам не се е променило.
и така...не е Пирогов единствената болница, извършваща подобни интервенции. Нашите операции ги направихме в Александровска болница, в детска невро хирургия. Цените на клапите се движеха от 800 до ... май беше 5000 $ най-скъпата клапа. По-интересното което ще ви кажа е друго. До колкото си спомням...но може и да греша...в Детска неврохирургия понякога имат някоя и друга дарена клапа. Когато това е така, тези клапи се поставят на дечица от дом...безплатно и се заплащаше май само дарението към болницата в размер на 300.00 лв. Така че, моят съвет е да проверите и там...нищо не се знае...добри специалисти са, така че...мисля че ще направят каквото е по силите им за детето! Simple Smile
Пожелавам успешно намиране на специалисти и бързо поставяне на клапата!

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
благодаря,че се включи.
Цялата информация,която имаме е от директорката на дома ,в момента установяваме контакт с Пирогов.
Днес е говорено със сетрата ,която работи със Захаринов и наистина цената от 2000 е потвърдена.
Но ще попитаме дали има шанс за такава клапа каквато казваш ти.
Факт е ,че детето е на 4 г. ,знае се за  проблема и нищо не е направено до сега Sad

Дано успеем да направим нещо Praynig

# 12
  • Мнения: 462
Виж...задължително питайте и в Александровска болница! Първо, че там наистина може да имат клапа, която да поставят на детето без да плащате и второ...там предлагаха различни като цени клапи...така че...може пък и по-евтино да излезе...Нямам идея как е в Пирогов, защото аз научих, че и там правят такива операции чак когато вече имахме поставена такава...ето това ни е лошо на нашата здравна система...няма място където да отидеш и да ти предложат варианти..но...какво да се прави! Така ще да е Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 2 262
Направо се ужасих като разбрах, че детето е на 4 години, дано не е късно и може да се помогне!
Роси възхищавам ти се на силите и куража да се бориш за нашите на всички, но смятани от много хора "чуждите деца"!!! Много целувки!

# 14
  • Мнения: 462
При хидроцефалията не е важна възрастта, а до каква степен ликворът е притиснал мозъчето на детето и колко клетки са умъртвени, в следствие на това притискане. Така че, искрено се надявам за детенцето да има шанс...но ако се обърнат към лекарите в Александровска болница ще им кажат приблизително какви шансове има то...а другото е естествено Божа работа...поздрави и от мен за добрите и смели хора, които се грижат за тези беззащитни душички!

Общи условия

Активация на акаунт