С какво ви дразнят свекървите- 23

  • 79 391
  • 737
  •   1
Отговори
# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
първа.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 104
мерси  bouquet

# 3
  • Мнения: 592
и аз съм тук  Peace

# 4
# 5
  • Мнения: 779
И аз понякога си мисля, че някои потребителки издребняват в оплакванията си, но истината е, че ако насреща си имаха разумни хора нямаше да има и такива конфликти. Ето примера с миялната машина- и майка ми и свекърва ми нямат такава у тях и като ми дойдат на гости веднага се втурват да мият чиниите в мивката- по навик наистина като видят мръсна чиния и бързат да я мият.
 На свекървата и обясних, че ако измие 5-те чинии сега останалите 15, които вече са в миялната ще трябва да чакат още доста да се съберат нови мръсни съдове, за да я напълня и съвсем ще засъхнат. Ами разбра ме жената идеално и остави чиниите. Майка ми понеже е костелив орех я оставих да мие на ръка, но един ден се бях насъбрали много чинии и буквално ми затрупа малката кухня и масата за хранене със съхнещи съдове. Казах и само "видя ли сега защо не мия на ръка- няма къде да седнем да вечеряме от чинии'. Нищо не ми отговори, но на другия път ме попита как да зареди миялната.
Така че съм се убедила, че ако свекървите наистина не прекаляваха в изискванията и несъобразителността си и снахите нямаше да се вглеждат толкова в дребните спречквания Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз не разбирам защо наличието на миялна машина е предпоставка за чинии в мивката. Ние изплакваме чиниите веднага и ги редим в миялната, докато се напълни. Не ни седят в мивката, докато се пуснат за миене.

# 7
  • Мнения: 779
Аз не разбирам защо наличието на миялна машина е предпоставка за чинии в мивката. Ние изплакваме чиниите веднага и ги редим в миялната, докато се напълни. Не ни седят в мивката, докато се пуснат за миене.

Не е наличие, но възрастните не ги слагат в машината, а направо от масата - в мивката и ги мият. Просто нямат навика да ползват този уред.

Примерно за конкретният случай със свекървата- бяха ни на гости, аз станах от масата да направя нещо с детето (сигурно съм отишла да го приспивам), а другите останаха да си дояждат. Като се върнах мъжете се изнесли към хола, а свекървата мие на ръка чинии в кухнята.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз не разбирам защо наличието на миялна машина е предпоставка за чинии в мивката. Ние изплакваме чиниите веднага и ги редим в миялната, докато се напълни. Не ни седят в мивката, докато се пуснат за миене.

Не е наличие, но възрастните не ги слагат в машината, а направо от масата - в мивката и ги мият. Просто нямат навика да ползват този уред.
Аз имах предвид един пост от миналата тема, в който се споменаваше, че наличието на чинии в мивката правело лошо впечатление на бабите, че едва ли не "домакинята" не е читава или нещо от този род беше.
А иначе си напълно права. Когато е у нас, и свекърва ми ги приплаква набързо  /защото нейното никога не съм могла да нарека "миене"/ и прибира директно в шкафа, а не в миялната.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 088
Аз си трупам и в мивка и по плотове, защото прибирането на измитите съдове от миялната ми е най-най-омразното нещо Laughing
Та, запис, де Simple Smile

# 10
  • Мнения: 779
Аз не разбирам защо наличието на миялна машина е предпоставка за чинии в мивката. Ние изплакваме чиниите веднага и ги редим в миялната, докато се напълни. Не ни седят в мивката, докато се пуснат за миене.

Не е наличие, но възрастните не ги слагат в машината, а направо от масата - в мивката и ги мият. Просто нямат навика да ползват този уред.
Аз имах предвид един пост от миналата тема, в който се споменаваше, че наличието на чинии в мивката правело лошо впечатление на бабите, че едва ли не "домакинята" не е читава или нещо от този род беше.
А иначе си напълно права. Когато е у нас, и свекърва ми ги приплаква набързо  /защото нейното никога не съм могла да нарека "миене"/ и прибира директно в шкафа, а не в миялната.

Ами виж сега всичко се случва. И аз съм имала мръсни чинии в мивката. Примерно миялната е пълна с чисти чинии и мен ме домързи вечер да ги прибера по шкафа, за да сложа там мръсните (моята миялна е в мокрото, а не в кухнята и си е повече от едно усилие- трябва да се разкарвам между две стаи). Или мъжът ми (който иначе много се ядосва когато не си разтребя кухнята), 'забрави' да си вдигне чиниите от масата и мен ме хваща яд и напук не ги вдигам и аз #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 7 673
Прави сте, Дами. Естествено, че е нормално и човешко да има понякога чинии в мивката, че и отвън.  Просто не е виновна миялната, а ние така сме си решили. Така де.  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз не разбирам защо наличието на миялна машина е предпоставка за чинии в мивката. Ние изплакваме чиниите веднага и ги редим в миялната, докато се напълни. Не ни седят в мивката, докато се пуснат за миене.

При мен тази система се издъни - никога никой не знаеше дали в миялната са чисти или мръсни, а и започна да се появява кофти миризма, ако се случеше да не се съберат за някокло часа.  Затова въведох друга система - в миялната са само и единствено чисти, а кой кавото ползва го слага на плота на мивката (мразя съдове В мивката). Вече съм му свикнала и лесно преценявам кога има за едно пускане. На всичко отгоре се изнервям от постоянното изплакване на по една чаша, две чинии, две вилици... и ми отнема много повече време от това да оправя наведнъж всичко - поне веднъж се мокря. Имаме си някакъв обичаем ритъм на хранене и барабар с тенджера или тава, веднъж на ден се събира за една миялна.

Да, моят е постът за лошото впчатление. Обяснявам защо поколението на нашите майки смята това за лошо -те просто така са научени, защото  така е било прието  кухнята е огледалото на домакинята и не трябва да има дори една вилица мръсна.

# 13
  • Мнения: 646
Хайде и аз тук, че ще взема да изпусна нещо.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 334
 Mr. Green
За миялната, когато си я купихме свекървището не пропусна да уточни и то пред маса хора, че и 2 чинии ме мързи да измия и за това сме си купили миялна машина, просто замълчах, няма какво да кажа, то си личи, че коментара й е тъп Laughing След това вика на моя да й купи миялна, пък той й каза "е, теб като те мързи да миеш си купи и защо аз да ти купувам..." тя след това се хили, на мен изобщо не ми беше смешно, вие бихте ли се засмяли?

Общи условия

Активация на акаунт