беб на 6 месеца, нисък хебоглобин и захранване?

  • 424
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте майчета. Моля, помогнете ми със съвет и сега  - както винаги! Бебчо е на шест и половина месеца. Взеха му кръв и урина и се оказа, че хемоглобинът  му е 108 - нисък. Захранвам го от началото на месеца. Явно е било неправилно,  Embarassedзащото започнах с пюре от повече от един зеленчук и не правя почивки между новите пюренца. Един обяд давам зеленчуково на Хип, а на другия ден - плодово. Какво да правя, педиатърката ме посъветва. Като установихме ,че хемоглобина му е нисък, тя ми препоръча да започна с четвърт жълтък и месни пюренца. Та аз започнах и с месните (малките на Хип) дадох му с пилешко. Вече пробвахме и оризова каша, смесена с кърма - харесва я, за разлика от месното пюренце. Моля ви посъветвайте ме как да продължа, да давам ли жълтък, по колко дни да давам едно и също пюре(вече яде по едно малко бурканче) преди да го сменя с други  и т.н. Благодаря ви предварително!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първо се успокой - няма нищо фатално в това,което си написала Grinning
Хемоглобин над 100 е в нормата,така че не се шашкай - погледни и в темата за хемоглобина на 6м да видиш как се движат стойностите на другите дечицаи да си спокойна Grinning
Преди да предложиш нов вид храна (независимо дали е пюре с нов вид месо,нов вид зеленчук или нов вид плод или каша),трябва да минават по около 3 дена - но ти вече си включила доста храни в менюто,така че няма да е трудно да даваш познати комбинации от неща.
Ако си решила да даваш жълтъка,редувай един ден зеленчуково пюре с добавен в него жълтък и на другия ден - месно пюре (макар че включването на нито едно от двете не е спешно).Други храни,които са богати на желязо,са кашите от елда и просо - от елда има готови каши на Беби с плод.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 340
Както Hedra е писала, хемоглобин над 100 за бебе на 6 месеца е в нормалните граници. На моя син хемоглобина беше даже 107, но това не ме уплаши, нито пък лекарката ми каза, че е нисък. Все още не съм давала нито жълтъци, нито месо, защото според мен организма първо трябва да свикне с по-леките храни /когато бебето е захранено по-късно/. Аз лично наблягам на кашите, обогатени с желязо /елда на Хип и на Беби/ и не съм решила кога да захраня с месо. Може би след месец-два ще пусна едно пробно изследване, за да видя колко е хемоглобина и тогава ще реша как да действам по-нататък.
Не се шашкай, за да не би с безразборно захранване повече да навредиш на детето, отколкото да му помогнеш. Успех!  newsm10

# 3
  • Мнения: 2 531
Нашия беше 106 в началото на месеца, много са притесних понеже беба отказва да яде всичко различно от кърма и пл.пюре.Оказа се че сега е 118 Laughing. Успех и на вас и не се шашкай ако бебето се храни добре!

# 4
  • Мнения: 663
И аз да те успокоя , нашия хемоглобин беше 109.Месо въведох 1 мес. след начало на захранването.А иначе всеки ден редувам някоя от кашите-ориз, елда,просо,овес.

# 5
  • Мнения: 192
И аз подкрепям другите мами,че нямаш причина за притеснения,наистина. Peace
Само за пример ще ти кажа,че на моята беба хемоглобина и беше 102 и не се притеснявам.Лекарката каза,че е малко нисък,но не се изисква лечение,т.е. всичко е наред и ще се покачи когато захраня с месо и яйце,когато аз реша.Лечение и спешни мерки са нужни,когато стойностите са под 95 - пак по лекарското мнение.
При всички случаи каша от елда,ориз обогатин с желязо,цвекло (ако имаш домашно,защото другото е фраш с нитрати) могат да заменят въвеждането на месо и жълтък,ако не искаш да избързваш с тях. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 147
Много ви благодаря - успокоих се.  Форумът е страшно  полезен. Благодарение на вас когато малчо беше на 2 месеца преодолях кризата в кърменето и намаляването на кърмата ми, и в резултат и досега се кърмим успешно и спокойно.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 397
Абе българските педиатри са.. и на нас на 6 мес. с хемоглoбин на кърмено бебе 109 ни изписаха малтофер, но аз на своя глава не го давах. Сега на годинка ще видим колко е.

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 11:58 от stanislavchen

# 8
  • Мнения: 1 771
Няма за какво да се притесняваш. Нашия хемоглобин беше около 102 или 106. Лекарката каза, че е нормално и да давам жълтък, но аз до момента още не съм му давала. Месо захраних в края на 7-ми месец със заешко. Аз  започнах каши, които за тази възраст са много добри. Препоръчвам ти да правиш каша от кафяв ориз, елда и по нататък просо и царевично брашно. Успех и не се притеснявай. 

# 9
  • Мнения: 429
Хич, не се трвеожи това е добър хемоглобин за бебенце. Храни си и си го кърми на спокойствие.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Моят син беше със същия хемоглобин на 6 месеца.Започнах да му готвя - спрях да купувам готовите храни.В супичките слагах червено цвекло, готвех му телешко,въобще наблегнах на червеното месо от 7-я месец. Мисля че на 9 месеца хемоглобина беше 121.
Ако пуснеш търсачката ще намериш теми по този въпрос / между които и моите/  Simple Smile
Успех!

ПП - също го кърмех.

# 11
  • Мнения: 7 837
Айде пак да напиша, че нашият на 6 мес. беше 95. Тук изследвания правят 4ак на 9 мес., защото тогава приемат стойностите за показателни, особено при кърмено бебе. По моя молба, го изследваха и на 6 мес.
Никой не ме е карал да променям режима на хранене, месо въведох месец и половина след това. На 9 мес. всичко си беше в нормални граници.

# 12
  • Мнения: 2 220
На моя бебчо пък се оказа 98... И аз захраних като навърши 6 месеца, но мислех с месото и жълтъка да изчакам, сега обаче знам каква атака ме чака от роднини и педиатри... Как да се справя? Lorry, съжалявам, че така се намесвам в темата ти, ама и на мен този проблем ми е на първо място сега. Ще давам каша, въпреки че моята лекарка каза, че до 1 година бебето няма нужда от каши. Мислех, че ми са се подредили нещата, сега отново съм объркана...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 381
toninna, кашите са много полезна храна за бебечетата. Те съдържат освен друго и витамини от група В. И аз в началото не давах каши, защото си мислех, че още повече ще надуят момата. Всъщност нищо подобно не се случи. Не давам всеки ден каша, а през ден.

lorry, сигурна съм, че след няколко месеца стойностите на хемоглобина ще са по-високи.

Общи условия

Активация на акаунт