Проблем ли е възрастта?

  • 5 399
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
absoljutno sam saglasna s teb Doret!!! Edinstvenata razlika e che nad 40 ima riskove niakakvi za bebeto i se praviat malko poveche izsledvania. Niamat nashite predrazsadaci tuk.

# 16
  • Мнения: 4 390
Забременях на 32 и родих три месеца преди да навърша 33.
Родих секцио, но не поради възрастта.
Имах прееклампсия, която доведе до усложнения и спешно секцио 21 дни преди термин.
Казват, че се случва само на първескини - много млади или в края на репродуктивната си възраст.
Хубаво е да те наблюдават и ще го правят за албумин в урината, високо кръвно, отоци. Също ще ти направят биохимичен скрининг за спина бифида (тук е задължителен). За Синдром на Даун не знам дали ще те изследват (донякъде и биохимичен скрининг показва, ако има аномалии).Зависи и от възрастта на съпруга ти. Мисля си, че след 35 г. възраст се прави (амниоцентеза - изследване за вродени аномалии) и то ако био-химичния скриниг е показал, че има проблем. Това също е много относително, защото БХС не е точен като тест (за миналата година в БГ от 350 амниоцентези(препоръчани след извършен БХС е имало 10 бебета с Даун синдром)
Не се притеснявай. Не е късна възрастта ти. Радвай се, почивай повече и мисли позитивно. Grinning
Лека бременност. Simple Smile

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Благодаря Лали.

# 18
  • Мнения: 966
Mi to mai tyk trydno bix vidiala mai maika po mlada ot 35 eventyalno emigrantka tyk e normalno da se razda na tezi godini. Pri bremenni sled 35 godini tyk praviat zadaljitelni geneti4ni testove i tova e nishto pove4e nishto vav plus.

# 19
  • Мнения: 94
Аз също много се притеснявах заради възрастта си - на 35 съм и съвсем скоро родих малката перличка Grinning  Първите месеци от бременността си бях в Бг и гинеколожката ми там държеше да си направя амниоцентеза заради възрастта и поради същата причина бях решила да раждам секцио, но понеже трябваше да пътувам до София за изследването /живея на 600км/ реших да си го направя тук- Франция Тук обаче всички бяха изумени от това че определям себе си като "стара" и искам такова изследване , а относно избора ми за раждане така и не проумяха как може сама да искам да ми срежат корема В крайна сметка  родих нормално с епидурална упойка/слагат ги на всички/  безпроблемно раждане, красиво и здраво бебче а и бях от по-младите майчета в отделението Така че не се притеснявай напразно  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 370
повечето мами в тоя възрастов диапазон сте извън България.Е,така е,на Запад нямат чак такива предразсъдъци.А аз се хващам как даже съм свела до минимум нещата,които обичах да правя преди бременността.Спрях фитнеса,спрях карането на велосипед и сега мъжът ми продължава сам "неделната традиция"някъде из Рилата.Но...и аз ще се престраша скоро Laughing

# 21
  • Мнения: 3 146
Аз родих на 33.Имах много хубава бременност (като изключим гаденето до 3 месец)., не съм си правила никакви изследвания за Даун и др. такива.Родих секцио, ама защото така предпочетох - иначе можех да си родя нормално..Сега вече и белег нямам почти - няма да се изморя да благодаря на невероятната д-р Богословова за изключителния професионализъм

# 22
  • Мнения: 5 228
Преди няколко дни в някакъв постинг, не си спомням по коя тема беше, прочетох, нещо от сорта "Какво чудо, забременях на 34 години . . . " или нещо такова. Какво чудо, бе хора? В цял свят (имам предвид по-цивилизованат част) жените избират да имат деца след 30-годишна възраст, а тук на това се гледа като на някакво медицинско чудо ...

# 23
  • Мнения: 5 370
Хех...аз до скоро бях съща картинка,бременност като по учебник си имах-тоест,нищо от лошото не ми беше спестено.Гадене,често повръщане-до 5 пъти на ден в отделни случаи,главоболие,ниско кръвно,липса на апетит и така.Даже по едно време си имах и болки ниско долу,като контракцийки,та се спрях у дома за един месец.А в последния брой на 9 месеца прочетох нещо като"колкото и е по-лошо на майката,толкова е по-добре бебочето".А сега де Rolling Eyes .Но,рекох си,щом това е цената да е наред-да ми е лошо,колкото си ще.Сега съм вече яко нагазила в 4 месеца,след 10.10 почвам пак работа,но все таки смятам доста да внимавам в картинката-аз работя с 80 човека в зала,а пък иде сезона на гриповете и болестите Sad

# 24
  • Мнения: 3 146
Доколкото съм чувала от моя гинеколог отделя се някакъв хормон, който влияе за задържането на плода  пази го и от него се получава това гадене и прилошаване.Значи споко точно както трябва си.

# 25
  • Мнения: 830
Първото си дете родих на 30 , а второто на 32 . Безпроблемни бременности , раждания по нормален път , бързи и без усложнения . Не се тревожи !!!!!! Та ние сме млади  Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 529
И аз да се включа. Първото го тодих на навършени 32 г , за съжаление със секцио поради проблеми по време на раждането.
Сега второто живот и здраве ще го раждам на 34 г.
Първата бременност беше относително лека, като махнеш туй-онуй мина почти без проблеми.
Всички ми разправяха как втория път било по-лесно. Да ама аз опровергах статистиките и сега ми е по-тежко.

# 27
  • Мнения: 4 212
и аз да се вклю4а.
сега правим опити с мъжа ми за второ.в момента съм на 33.Дано е станало този месец,но искам да кажа 4е е нормално да имаме тези притеснения,понеже в България ни се е налагало психи4ески,4е майка след 30 е възрастна.Тук раждат масово след 30¬те.Нормално раждане се препоръ4ва на вси4ки.Биохими4ен скрининг предлагат на вси4ки,а след навършване на 35 и други допълнителни изледвания.
Исках да кажа ,4е колежка на майка ми забременя слу4айно и за първи път на 45 години Rolling Eyes .не разбра до 6 месец,докато не взе да рита бебето осезаемо и да се надува корема и Shocked  Shocked .Мъжа и ходеше все пиян и нямаше шанс горката до това време,но 4удото станало.Тя естествено си помислила 4е ве4е е в климакс.Дали не беше и на пове4е години жената,не помня ве4е Rolling Eyes  Rolling Eyes .И докато разбере 4е е бременна,изледвания най обикновенни ,кръв и урина...и тя роди...моми4енце.Стана белерина.Много умно дете и талантливо.Така 4е....за себе си не се притеснявам,поне за сега,пийте витаминки,пазете се и вси4ко ще е О.К. Laughing

# 28
О, я изобщо не се притеснявай ами се радвай на промените които настъпват сега с тялото ти. На това хубаво усещане, че сте започнали нещо красиво, което ще се роди живо и здраво и много ще ви радва Laughing

Аз забременях на 30 и 1/2родих на навършени 31. Нямах никакви проблеми през цялата бременост и дори не съм се замисляла за това дали съм стара или млада.

 Жената с която бяхме в една стая в р. дом беше на 33 и тя си роди по естествен път и нейния бебчо е о.к.

На запад даже си е практика жените да раждат след 30-те, а преди това да се реализират професионално.

Така че си почивай, мисли положително и се радвайте на "свободата" си dazzler1 , че като дойде малкото човече и няма вече мърдане.

Леко бременеене и да се похвалиш като дойде щъркела

# 29
  • Мнения: 2 609
Ооох,аз когато забременях бях на 27 и моята докторка ме водеше късна първескиня. Shocked  Imp

Общи условия

Активация на акаунт