Двата, ляв, двата, десен - 2, или хобито ни е народните танци

  • 117 589
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 34 929
А, аз даже там и живея и нямам време да отида ooooh!

Не се бутайте, нашият хореограф е най, ама най-добър ви казвам   Laughing

# 616
  • Мнения: 10
Здравейте! Честита Нова Година на всички! Желая преди всичко здраве, а има ли го, останалото се нарежда!
Искам да Ви попитам, може ли някоя от Вас да ми даде координати на танцова школа за начинаещи в народните танци, близо около квартал Бояна, защото живея там? Много благодаря на отзовалите се!

# 617
  • София
  • Мнения: 1 058
За много години!
Стефи, има танци в читалище Витоша, както и до Геопланпроект, но там не знам дали ти е близо.
В самата Бояна не знам дали има.

# 618
  • Мнения: 47
За много танцови години и от мен!
За тази година съм намерила инфо за следните фестивали:
„БОЛЯРСКО НАДИГРАВАНЕ 2015” - В. Търново - 25.04.2015 г.
„Хоро се вие, извива“ - София - 28.03.2015 г.
"Пролетно хоро"- Велинград - 28.03.2015 г.
Надявам се да участваме в някой от тях Simple Smile
Ще се радвам, ако някой сподели инфо за други фестивали с вече насрочени дати за тази година.

# 619
  • Мнения: 22 343
В Плевен ще има голям фестивал също.

# 620
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
... танцова школа за начинаещи в народните танци, близо около квартал Бояна.......

Stefi, бул. България, след Била към Бояна, добре ли ти е като местоположение? Ако да, ще ти дам координати на две школи.

# 621
  • Мнения: 19
Има в читалище Виделина в Бояна ако не се лъжа. Иначе аз танцувам с Фолкпалитра в читалище Димитър Динев на Г.Делчев до Южния парк. Ръководителите са ни невероятни и групите също. Мисля, че ще ти е удобно и там.
А до Била.... там си е скъпичко.

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 18:48 от kali_s

# 622
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цоп и аз тук. Не съм писала от много време, защото бях прекъснала ходенето на народни танци. Скоро се записах пак, само че този път в чужбина. Наистина имам голям мерак, защото се налага да пътувам в съседна държава- уроците са в Германия, аз живея в Австрия.
Това, което прави голямо впечатление е интресеът на германките към българските народни танци. Има няколко в групата, които щом чуят името на хорото, веднага го заиграват абсолютно безгрешно. Нооо... стъпките може и да ги знаят, обаче им липсва нашия дух. Просто германци и българи играят хората различно. Сякаш те нямат усещането за принадлежност към групата и играта от сърце. Но пък емоцията в залата е голяма Heart Eyes

# 623
  • София
  • Мнения: 30 085
В зала "Армеец" ще има надиграване през м. април, но не разбрах датата. Някой да е запознат?

И малко  spam2

Скрит текст:
Къде мога да намеря хубав спортен сутиен, дали ще ми е удобно да танцувам с такъв?

# 624
  • Мнения: 47
Аз танцувам със спортен сутиен, но съм с малки гърди. При големи не знам дали ще е толкова удобно. Моя е от sportsdirect.com

# 625
  • София
  • Мнения: 30 085
Аз танцувам със спортен сутиен, но съм с малки гърди. При големи не знам дали ще е толкова удобно. Моя е от sportsdirect.com

Мерси за информацията. И моите не са много големи. Ще обиколя тези дни по спортните магазини, защото искам да пробвам.
Ходих до "Триумф", но нямаха.

Извинявам се за спама.  Peace

# 626
  • Мнения: 22 343
Темата нещо позамряла. Simple Smile

Аз да си измрънкам....
Вчера пристига една дама, позната на част от групата ни. Щяла да играе с нас, бързо да влезе в ритъм и т.н. Оставам аз с впечатлението, че жената преди е играла някъде другаде.
Започваме с правите хора....тя едва на тях отлепя. Хайде заради нея подкарахме и северняшките основните, 4от тях поне във всяко заведение се играят. Не и не....нито ритъм може да схване, нито краката да си оправи. Беше едно дърпане, бутане...страшна работа.
Треньора и предлага да отиде в някоя от другите 2групи (едната начинаеща, другата на 1месец). Тя обаче НЕ, аз тук ще играя, щото познавам половината от групата. Ами ти хубаво си ги познаваш....ама като не можеш да отлепиш, какво търсиш в група на 2години не ми е ясно.
Играят се над 50хора, тя и две не може да изиграе.
Другия път пак ще дойде, ама дано и светне на главата, че не е за там.....макар да ме съмнява, като я гледам какъв е непукист.

# 627
  • София
  • Мнения: 30 085
То и да е играла, трудно ще влезе в ритъм от първия път, а ако не е играла, тогава ще е зор голям. Би следвало да се хване или на опашката или зад вас, за да не ви пречи.
Това и преди съм го казвала. Случава се да пропуснеш репетиция и да са взели някое хора и макар да си от същата група, не би било зле да поразучиш стъпките зад групата, а не да се хвърлиш директно в боя.  Laughing
Дано бързо да свикне дамата.  Peace

# 628
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте, в района на Овча купел, къде може да танцува човек, /начинаещ на 4-5 месеца стаж/ ?

# 629
  • Мнения: 22 343
Да, факт е, че и да е играла на друго място, всеки клуб си има разни специфики.
Само че жената грам не може да играе и отвсякъде си е за начинаеща група.
Определено се надявам след още 1-2пъти да се откаже, а и треньора няколко пъти и намекна, че така ще е много трудно да се впише. То направо си е невъзможно.

Аз бях танцувала 2месеца и се наложи поради разпадане на моята група да се прехвърля в тази същата.
Играех около 50-60% от хората, другите трябваше да ги уча в движение.
Ами супер неудобно се чувствах, въпреки че нямах чак толкова за наваксване и бързо схващам. Ученето в движение обаче няма нищо общо с показването и разучаването на хоро по стандартния начин. Така че за целта ходех 30мин. преди часа и треньора ми показваше новите неща. Така за около 3седмици наваксах всичко.

Общи условия

Активация на акаунт