«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
105-119 от 380 отговора

варна

ћнени€: 32
ѕаз€ ги аз затова се зачудих какви пари му търс€т . ј в справката на сайта на Ќјѕ не излизат пропуснати месеци н€ма ги даже тези от 2000до 2007  пише само че е с непрекъснати «ќѕ. Ќо писмото- покана е толкова заплашително-от публичен изпълнител  ¬. √унчева '' ще бъдат предприети действи€ по принудително събиране ''и т.н.т  ћъжът ми щеше инфаркт да получи.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 341
ўом е от публичен изпълнител с платежните и писмото при него и се из€снете, но не отлагайте!
÷итирай

варна

ћнени€: 32
 bouquet“уцка , благодар€ много . ¬ понеделник ще отидем . ƒа мина ли през ста€та за справки да ми изкарат писменно удостоверение , че не дължим , преди да се качим при изпълнителката?
÷итирай

—офи€

ќще по-добре със справка от Ќјѕ.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 12
ѕри справка с ѕ»  излиза ли ако има невнесена осигуровка за последните 3 месеца?
÷итирай

ѕрез девет форума в десети

ћнени€: 5 194
ћоже ли н€кой да ми об€сни каква е врътката с този ѕ» ?
»мам такъв, но издаден преди години от Ќќ». «а същи€ ли става въпрос, или е друг, специално за Ќјѕ?
ќпитах да провер€ на сайта на Ќјѕ със стари€ ѕ»  (от Ќќ»), който имам, но там ми искат и н€какъв идентификатор, а този термин нищо не ми говори.
÷итирай

ћоже ли н€кой да ми об€сни каква е врътката с този ѕ» ?
»мам такъв, но издаден преди години от Ќќ». «а същи€ ли става въпрос, или е друг, специално за Ќјѕ?
ќпитах да провер€ на сайта на Ќјѕ със стари€ ѕ»  (от Ќќ»), който имам, но там ми искат и н€какъв идентификатор, а този термин нищо не ми говори.
Ќе знам дали е същи€т, защото аз сега си извадих от Ќјѕ, но при мен идентификаторът е ≈√Ќ. ѕробвай!
÷итирай

ѕри справка с ѕ»  излиза ли ако има невнесена осигуровка за последните 3 месеца?
ƒа.
÷итирай

ѕрез девет форума в десети

ћнени€: 5 194

Ќе знам дали е същи€т, защото аз сега си извадих от Ќјѕ, но при мен идентификаторът е ≈√Ќ. ѕробвай!

ћного благодар€, ще пробвам.  bouquet
÷итирай

¬арна

ћнени€: 650
bavmorda, като отидете с всички документи при публични€ изпълнител, той ще ви каже какъв е проблемът, каква молба тр€бва да се подаде, за да се скачат файловете.
јз получих веднъж такава "картичка" от Ќјѕ ¬арна, за дължими осигуровки от 2007 г. ќказа се, че тр€бва да се подаде молба за прехвърл€не на задължени€та от булстат на егн и всичко се оправи. –азмина ми се инфаркта. Laughing

ѕоследно тр€бва ли да се подава искане да ни се опрощават стари задължени€? ”ж погасени по давност, пък тр€бва! Thinking—ъвсем се обърках. Ќ€ма €снота май все още!
—крит текст :
 ак се процедира при погасени по давност задължени€?
—поред последните промени в закона задължени€та отпреди 1.01.2008 г., за които е изтекла погасителната давност, не могат да бъдат служебно отписани от Ќјѕ, а се налага подаването на писмено за€вление за изтекла давноск до кра€ на календарната 2013 г. «а€влението може да се подаде лично или да се изпрати по пощата до офиса на Ќјѕ по посто€нен адрес за физическите лица или по регистраци€ на юридическите лица.
   http://www.firmeno.net/2012/12/blog-post_7.html
http://www.firmeno.net/2013/01/2013_30.html
« ѕоследна редакци€: пт, 01 мар 2013, 20:56 от —тейси √рей »
÷итирай

Innsbruck

ћнени€: 9 163
... —ега е малко патово, защото за 3 осигуровки се налага акт за 500 лв. (обаче пък на теб не ти вис€т защото н€маш деклараци€...) и загуба на правата  ooooh! “о и не можеш да ги подадеш, защото н€маш деклараци€, а т€ е с акт между 500 и 1000 лв. “€ ти е най-належаща - давността й ще изтече след 1 година. ћоже или да намериш близък в Ќјѕ да € подадеш със задна дата, и тогава да се направиш на хахава и да преведеш всички осигуровки накуп или... н€мам друг вариант. „акаш август 2013 (до тогава си без права) - подаваш деклараци€та, плащаш със задна дата и ти ги възстанов€ват. Ќо тогава не знам какво ще стане с акта за 3 неплатени... Tired
Ќ€ма ли повече €снота по този казус?

ѕоследно при внас€не на здравните осигуровки ние ли избираме за какъв период да са или се погас€ват най-старите неплатени осигуровки?
÷итирай

Ѕургас

÷итат
ѕоследно при внас€не на здравните осигуровки ние ли избираме за какъв период да са или се погас€ват най-старите неплатени осигуровки?

ѕреди плащане на здравни осигуровки задължително подавайте за€вление по чл. 2а от Ќаредба-8 за избор за погас€ване на задължени€ за здравноосигурителни вноски от самоосигур€ващите се лица по ««ќ /има го на сайта на Ќјѕ/
√орното се отнас€ за хората имащи стари задължени€ за здравно осигур€ване, това за€вление се подава по лична инициатива и не е задължителен документ.
÷итирай

Innsbruck

ћнени€: 9 163
ƒа, прочетох го това. Ќо също прочетох, че имало н€какви нови бланки, на които не се попълва срок. «начи това за€вление е нещо отделно и тр€бва сама да си го поискам в Ќјѕ или да го свал€ от сайта им?
÷итирай

Ѕургас

јз не съм подавала лично , но €нуари месец ходи мой близък да подава и каза че  подал такова за€вление че плаща от €нуари до март и наистина осигуровките му са преведени за тези месеци, въпреки че има и по-стари непогасени след 2008 г.“р€бва сама да си го поискаш, иначе просто ще преведат парите за най-старата непогасена. јко от €нуари има н€какво изменение, не знам, ако н€кое момиче е ходило този месец да каже.ј бланка може и да си разпечаташ и да си вземеш от Ќјѕ-а, но ако не си сигурна точно кой е образеца, по-добре от Ќјѕ.
÷итирай

—офи€

охх, с та€ единна сметка стана мазало!

«начи "новите" бланки без срок реално са старите платежни, в които си имаше графа, че плащането се отнас€ за периода "от... до ..." - това отпадна сега, просто си пишете сумата, задължено лице и параграфа, който вече е само един /с изключение на вноските за ƒ«ѕќ, но те н€мат отношение по темата/. —мисълът е на практика да изчезне давността и Ќјѕ винаги да погас€ват най-старото ви задължение независимо за какво внас€те пари.

«а здравноосигурителни вноски на самоосигур€ващи  се, вкл. безработни е предвидено да могат все пак да определ€т сами периода и тази опци€ е дадена именно с това за€вление, което се попълва преди вноската за да могат да погас€т точно тези задължени€, които задълженото лице желае.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
105-119 от 380 отговора