Какво ви е мнението за уреда-Персонален фетален доплер?

  • 15 094
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Мисля,че е полезен в ранната бременност, особено за такива мами като мен преживели веднъж спиране на пулс и последвала загуба. Ако знаех по - рано за наличието на такова апаратче задължително щях да го взема, защото ходих всяка седмица на ехограф за да видя пулса на чаканото ми бебче. Сега съм малко по - напред и се чудя дали има смисъл инвестицията, защото скоро се надявам да мога да усещам бебо, а и ако го поръчам от чужбина ще има да го чакам и ще дойде тогава когато няма да ми е наложителен.

Всъщност, в България къде се продава? В аптеките има ли го?

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 17:27 от *мушмулка*

# 16
  • София
  • Мнения: 110
Не съм чувала за подобно нещо, но сега вече е късно. Дали бих си купила... не знам. Не знам дали искам постоянно да слушам сърцето на бебето и да влизам в някакви филми – сега защо бие по-бързо, сега защо бие по-бавно, дали му няма нещо... Мисля, че нормалните прегледи с ехограф няколко пъти през бременността са достатъчни.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 789
Да, бих си го купила стига да е надежден. Най- малкото заради твое собствено успокоение.
Нямам представа колко струва, но съм сигурна, че инвестицията си заслужава.
Късмет и здраво бебе на финала ти желая!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 669
Момичета, съжалявам, че повдигам темата, но мисля, че винаги би била актуална.
Тези, които са чували бебчетата в по-ранна седмица с контактен гел ли са ползвали доплерите си, защото аз още не чувам нищо в 15гс, но моят не е от тези с геловете, а отзад има усилвател.

# 19
  • Мнения: 606
Аз мисля, че без гел или какъвто и да е проводник, нищо няма да се чуе, независимо от усилвателя, който казваш че има твоя. Пробвай с бебешко олио, гел за коса или вода. Аз лично с бебешко олио съм пробвала моя и става. Моят е подобен на този от първата страница. Най-евтиния китайски вариянт, но си работи без проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 669
Няма логика да не се чува, защото акушерските слушалки от преди 20сетина години са нормални дървени изработки, без електроника и т.н.
http://medap.bg/158-%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%80%D1%81%D … %D0%B2%D0%B0.html

Апаратът поставен на сърцето ми се чува доста силно и отчетливо, по-силно отколкото със лекарска слушалка, но не зная дали вашите имат специален трансдюсер...

# 21
  • Мнения: 606
Не съм такъв голям специалист, за да мога да ти дам точните отговори, но според мен технологията по която работят дървените слушалки и медицинските стетоскопи е много по различна от тази на ултразвуковия доплер.
Съветът ми си остава да пробваш с проводник - вода, гел за коса, бебешко олио или нормално олио/зехтин и да бъдеш много търпелива в търсенето на пулса на бебето. При мен се чува като шум , много бързо свистене на различни места по корема. Но в началото си искаше много търсене, започвах бавно ниско, много ниско долу по корема и с много бавни движения търсех пусла. Все пак бебето много шава и дори сега си сменя позицията. Внимавай, защото се чува и твоя пулс от вените по корема, но разликата е в скоростта на ударите в минута.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 669
Така е, welinity... различна е технологията, разчетох се от чужбинските форуми... общо взето да не се надявам да чуя нещо до 25 г.с  Simple Smile
Знам къде да ги намеря тоновете, не е проблем, всъщност съм акушерка, но по учебниците учим, че се чуват след 5ти месец и за това се учудих, когато прочетох, че новите апарати слушат тоновете след 10-11 седмица, просто се зачудих с моя от кога ще се чуе, но той е без трансдюсер и гел, така че ще почака да му дойде времето Simple Smile
Бях се подготвила да ги слушам след 5ти месец, но като видях, че се чува и по-рано ми се дощя да начеша крастата и би било много хубаво за спокойствието на майката да ги слуша, преди да е усетила активни движения. Но нищо де.
Благодаря ви  Hug

# 23
  • Калифорния
  • Мнения: 464
С моя ги чух доста преди 25 г.с. бях 19-20 когато си го купих и се чуха веднага. Ако с твоя не става, защо не си вземеш такъв с гел? Гледам, че доста са поевтинели напоследък.

# 24
  • Мнения: 606
Ами не знам, с моя се чува пулса от 15 седмица, тогава пристигна пратката, и не си въобразявам, тъй като го носих на АГ-то и тя потвърди, че това е биещото сърчице на бебето. При мен по-рано не знам дали щеше да се чуе, тъй като съм много пълна, но въпреки това, всяка вечер това ми е спокойствието до следващия преглед, че е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт