Какво знаета за правителствена болница?

  • 16 262
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 562
когато аз бях бременна избирах между Правителствена болница и МА!
гинеколога който следи бремеността ми ме предупреди че условията са на ниво НО НЯМА КУВЬОЗИ, МИКРОПЕДИАТРИ И НЕОНАТОЛОЗИ!ако се обърка нещо карат бебетата и майките в Майчин Дом, тя им е подържаща болница!
не му повярвах!имам братовчедка, която работи от около 30 години като рехабилитатор там, баща ми я помоли да провери дали това е така и тя след обстойна проверка, ни потвърди!
за нещастие да не дава господ но нещата винаги могат да се объркат в последния момент и тогава е по-добре да си в голямо АГ!не че там е изключено да се случи, но има по-голяма възможност да се реагира!не е чак такава мизерия че да не може да се изтърпи за 5-7 дни!пък и става дума живота на децата ни! Sick

# 31
  • Мнения: 3 423
аз скоро реших да избера правителствена за място където да родя и в процеса на проучването си попитах двама неработещи там доктори какво мислят и те и двамата ми казаха ,че избора ми е много добър,че в правителствена работят много добри лекари и познават много доволни жени раждали там.освен това наистина като ходя на преглед там сякаш не съм в болница.тъжно е ,че всички болници не са така чисти .парка ,зимната градина,чистотата,внимателното отношение и чистотата имат голямо въздейсвие ,карайки ме да се чуствам спокойно.вярно че само за ехограф плащам 50 лева но той е хубав и дори да трябва да си направя там иследванията за 200-300 лева по добре да ги дам регламентирано отколкото да се чудя какви пари в плик да давам на лекарите в другите болници.една позната сега ще рражда в окръжна и и казали забележете,че всичко ще е наред стига да е "точна" но точността още не е уточнена Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 5 370
Аз пък потвърждавам обратното-че кувьози има,защото март месец,когато се роди това чуденце в подписа ми,се родиха близнаци.
И за педиатрите също не е вярно!!!!!Всеки ден минаваха заедно с визитацията и се осведомяваха за проблеми,когато на Станито се наложи да му прелеят банка глюкоза заради сгъстяване на кръвта-едната педиатърка-само че забравих името-лично дойде да ме уведоми в стаята какво ще му правят и защо и да ме успокои.Можех да отида и да си го видя при желание,което май не е много практика в другите болници,доколкото си спомням. Дори исках да го запиша на детска консултация там,но годишната сума ми е малко голяма.
Вижте,когато се дава мнение за някоя болница,аз лично предпочитам да чета това на човек,КОЙТО Е БИЛ ТАМ и е пряко запознат с нещата.Другото е на принципа КАЗАЛ-РЕКЪЛ. А колкото до,не дай си Боже,нещастни случаи-ами те се случват във всяка болница,а небезизвестният МД е често спрягам в тази посока на мисли.Аз например,никога,ама никога не съм се включвала в теми за,да речем.МД,Шейново или друга болница.Просто защото си нямам на идея нито от условията там,нито ме е интересувало.
И още нещо доста важно-в Болница Лозенец не само,че не се "цака под масата',ами дори знам за случаи,в които лекарите са отказвали предложените пари.

# 33
  • sofia
  • Мнения: 562
Аз пък потвърждавам обратното-че кувьози има,защото март месец,когато се роди това чуденце в подписа ми,се родиха близнаци.
И за педиатрите също не е вярно!!!!!Всеки ден минаваха заедно с визитацията и се осведомяваха за проблеми,когато на Станито се наложи да му прелеят банка глюкоза заради сгъстяване на кръвта-едната педиатърка-само че забравих името-лично дойде да ме уведоми в стаята какво ще му правят и защо и да ме успокои.Можех да отида и да си го видя при желание,което май не е много практика в другите болници,доколкото си спомням. Дори исках да го запиша на детска консултация там,но годишната сума ми е малко голяма.
Вижте,когато се дава мнение за някоя болница,аз лично предпочитам да чета това на човек,КОЙТО Е БИЛ ТАМ и е пряко запознат с нещата.Другото е на принципа КАЗАЛ-РЕКЪЛ. А колкото до,не дай си Боже,нещастни случаи-ами те се случват във всяка болница,а небезизвестният МД е често спрягам в тази посока на мисли.Аз например,никога,ама никога не съм се включвала в теми за,да речем.МД,Шейново или друга болница.Просто защото си нямам на идея нито от условията там,нито ме е интересувало.
И още нещо доста важно-в Болница Лозенец не само,че не се "цака под масата',ами дори знам за случаи,в които лекарите са отказвали предложените пари.
аз лично не бих проверявала на собствен гръб!и ако не са достоверни думите на дългогодишни служители там към собствените им роднини здраве му кажи!на мен щеше да ми е мнооооооооооого по-удобно да съм си при роднини от колкото при непознати, но се пак здравето на детето ми е на първо място!
ще кажа на края че не е най-важното нещо лекаря да е любезен по-важно е да е специалист!

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 22:44 от assia

# 34
  • Мнения: 46 477
Кувьозите не знам колко са, но се намират с/у 4-та стая, който не вярва да ходи да провери, като минавах през коридора съм виждала бебе в кувьоз. Когато аз родих беше август, педиатъра един- д-р Григорова беше на повикване, като цяло спеше там, по всеотдаен човек не съм срещала. От 11 бебета само 2 бяха с нормално тегло и без проблеми. Тази жена успя да спаси всички останали! За престоя ми не видях нито един проблем с родилка, нито лекарска грешка.
Знам, че неонатологията на МД е добра, но моето бебе щеше да бъде кюретирано, заради некомпетентността на професор от същия този МД и въобще нямаше да се добере до неонатологията.
Мога да говоря само от собствен опит, била съм и на двете места, живот и здраве, ако имам второ дете няма да се замисля и пак ще избера Правителствена.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз пък познавам човек,който работи в Правителсвена болница...И тя ми каза"Не бих могла да ти препоръчам никого";Препоръча ми специялист от друга болница.Тоест-явно специялистите не са на ниво.само искам да спомена и че тя работи там от много години.
Другото ,което една мама писа е истина.Ако се случи нещо недай си боже,наистина карат родилките и бебетата в майчин дом.

# 36
  • Мнения: 46 477
Аз пък познавам човек,който работи в Правителсвена болница...И тя ми каза"Не бих могла да ти препоръчам никого";Препоръча ми специялист от друга болница.Тоест-явно специялистите не са на ниво...

Е то, ако за препоръки говорим, наш много добър приятел работеше при Кременски в МД, той ми даде съвет да не припарвам до МД, ама беше много късно, вече ме бяха изписали. Но затова пък тая лаборатория по генетика е невероятна, нямам думи за всеотдайността на хората, които работят там и то за без пари Hug

# 37
  • sofia
  • Мнения: 562
Аз пък познавам човек,който работи в Правителсвена болница...И тя ми каза"Не бих могла да ти препоръчам никого";Препоръча ми специялист от друга болница.Тоест-явно специялистите не са на ниво.само искам да спомена и че тя работи там от много години.
Другото ,което една мама писа е истина.Ако се случи нещо недай си боже,наистина карат родилките и бебетата в майчин дом.
е то това с препоръките нищо не значи !пак ще кажа за МД, и не защото е най-доброто Аг, далеч съм от тази мисъл, а просто съм запозната от близо с нея!та моя много близка приятелка щеше да ражда там, аз и препоръчах лекаря който изроди Ели!такива работи и бяха наговорили, и тя не роди при него, е натресе се много хубаво!от колегиалност е моя коментар! Confused

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
как да няма кувьоз? Лично една моя позната, която продава медицинска техника им е пордала няколко + ядцки много модерна апаратура за гинекологията. 

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
абе всеки да си ражда където е  избрал. Винаги ще има доволни и недоволни. Аз в МД НЯМА  да родя НИКОГА.  Там се държат с родилките като с добитък. И ако ще да е най-добрата болницата , и 1 милион кувьози да има няма да родя там.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 966
DEianaZ ,
това вече зависи много дали отиваш ей така,или с избран лекар,който ти е следил цялата бременност...

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
DEianaZ ,
това вече зависи много дали отиваш ей така,или с избран лекар,който ти е следил цялата бременност...
ей така отивам. Нито знам при кой ще раждам нито нищо. Кой се падна на смяна той ще е . Иначе в Сф имамае толкова голям избор - кеф ти Шейново, кеф ти МД,  втора градкса и още десетки други, където човек може да избира къде да роди. Я си представете какво е в по-малките пров. градове, където има 1 болница и няма искам - не искам

# 42
  • София
  • Мнения: 4 966
Така си е ..Имаме голям избор..
Остава и късмет да имаме Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 596
Един казал, втори не чул ...  Whistling

Та, по темата - кувьози има. Педиатри има. Техниката им е обновена. Професионалисти са. Благодарение на тях ни има двамата с Алекс.
Малко в телеграфен стил, ама като чета горното и се ядосвам. Вярно е, че всеки си има мнение, ама да не го налага. Този му казал това и онова. Ама те били ли са там, видя ли ли са го очите си .... НЕ! Важно е да се оплюва. Всеки има право на избор и толкоз. Не трябва ад сме чак толкова категорични ...

# 44
  • sofia
  • Мнения: 562
Един казал, втори не чул ...  Whistling

Та, по темата - кувьози има. Педиатри има. Техниката им е обновена. Професионалисти са. Благодарение на тях ни има двамата с Алекс.
Малко в телеграфен стил, ама като чета горното и се ядосвам. Вярно е, че всеки си има мнение, ама да не го налага. Този му казал това и онова. Ама те били ли са там, видя ли ли са го очите си .... НЕ! Важно е да се оплюва. Всеки има право на избор и толкоз. Не трябва ад сме чак толкова категорични ...
момичета има разлика между педиатри и неонатолози!педиатри може и да има, и може и да са много добри специалисти, не твърдя обратното, но ако стане фал наистина карат бебетата в МД!а и братовчедка ми както споменах работи в правителствена болница от 30 години, и тя разпита за тези неща в АГ-то!
другите неща не им ги оспорвам(като обстановка отношение и т.н.), а и аз самата исках да родя там!!
за кувьозите може и в последствие да са закупили апаратура, няма да коментирам!
на края всеки има право на мнение, но бях длъжна да споделя това което знам от медицинско лице с дългогодишен стаж в същата болница Wink

Общи условия

Активация на акаунт