Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 085
  • 3 655
  •   1
Отговори
# 2 280
  • Мнения: 167
Да сигурно е така,аз ще се доверя изцяло на екипа,който ми се падне..но се опитвам да се настроя психически и за тази ''екстра'',нз. при мен може би проблема е,че никога не съм си чупила нищо,нямам операции,шевове и т.н. не знам какво е болница,както се казва и това също е фактор да се здухвам.. Rolling Eyes

# 2 281
  • София
  • Мнения: 795
всеки си има мнение и си носи сам последствията от избора

Сестра ми е акушерка и от това запъване като магарета много жени с месеци не могат да се възстановят с месеци
Но много е важно как ти е направена и кой е шил. Моята например дори не си личи, че съществува.

# 2 282
  • София
  • Мнения: 1 740
Мнения много...избора е личен.....трябва да се прецени риск спрямо полза.....супер е, че на 4400кг нямаш разкъсвания ама можеше и да не стане така....зависи си от организма и ако риска е голям лекаря преценява, за това е там....да не забравяме, че и неродените ни деца имат права ..... виждам, че масово се няма доверие на лекарите и съжалявам много, че сме стигнали до тук (което не е без основание в никой случай). Просто все пак искам да напомня, че тези хора са учили най-малко 9 до 12 години, за да застанат там и малко се дразня, че много хора си мислят, че като почетат малко в нета и са започнали да разбират повече от тях. Това не е критика към никого тук конкретно, а просто факт който масово наблюдавам. Другото е, че много хора не си правят труда да проверят това което четат в нета, кой го е писал, там където е публикувано, дали е сериозно издание, защото нета позволява абсолютно всеки да си пише каквито иска глупости. Ежедневно гледам споделени във фейсбук статии, който са пълни глупости, но хората споделят ли споделят..... ooooh! ooooh! ooooh! Малко се отделих от темата и съжалявам.....Simple Smile

За да не се отдалеча съвсем искам да попитам имали скоро раждали в ТК, които да не са били във ВИП стая и какви са условията? Защото не мисля да плаща допълнително за ВИП, знам, че ще е кофти с посещенията, но все пак....

# 2 283
  • Мнения: 388
Мнения много...избора е личен.....трябва да се прецени риск спрямо полза.....супер е, че на 4400кг нямаш разкъсвания ама можеше и да не стане така....зависи си от организма и ако риска е голям лекаря преценява, за това е там....да не забравяме, че и неродените ни деца имат права ..... виждам, че масово се няма доверие на лекарите и съжалявам много, че сме стигнали до тук (което не е без основание в никой случай). Просто все пак искам да напомня, че тези хора са учили най-малко 9 до 12 години, за да застанат там и малко се дразня, че много хора си мислят, че като почетат малко в нета и са започнали да разбират повече от тях. Това не е критика към никого тук конкретно, а просто факт който масово наблюдавам. Другото е, че много хора не си правят труда да проверят това което четат в нета, кой го е писал, там където е публикувано, дали е сериозно издание, защото нета позволява абсолютно всеки да си пише каквито иска глупости. Ежедневно гледам споделени във фейсбук статии, който са пълни глупости, но хората споделят ли споделят..... ooooh! ooooh! ooooh! Малко се отделих от темата и съжалявам.....Simple Smile

+1  Peace. Напълно съм съгласна с написаното и имах точно това предвид, когато писах, че трябва да имаме доверие на лекарите.

Моето предложение е да не се месите в това решение  Peace. Със сигурност е за ваше добро.
Ако можеше и да носиш отговорност за гаранциите си, че "със сигурност е за мое добро", нямаше да ги раздаваш толкова лесно.
 

Моят съвет е продиктуван от това, че аз самата имах пълно доверие на моята АГ. Не раздавам така лесно съвети, без да съм уточнила, че първо трябва да сме сигурни в лекаря. Аз бях с избор на екип и може би за това бях спокойна за самото раждане. Не искам да оспорвам или да поставям под съмнение необходимостта от извършената ми епизиотомия. Радвам се, че аз и бебчо сме добре! Това е най-важното  Peace!

# 2 284
  • Мнения: 10
Няма как да не ѝ "уважат" искането, защото нямат право да извършват медицински манипулации на бебето против съгласието на майката.

Що се отнася до останалото - това, че не разбираш нещо, не ти дава основание да го наричаш "глупости".

Да бе, да, добре. Не знам дали вече си родила или ти предстои, но относно бебетата никой за нищо не пита. А на всичкото отгоре и инфо не дават. Аз трябваше да питам после педи, съгласно епикризата, какво са му поставяли като ваксини. На място отговорът беше :"Каквото трябва сме направили".

Истината е, че това е държавна болница и в 99% се правят на чукнати, че не са разбрали или не са получили декларацията или не знам си какво ( това само съм го чувала, пак казвам, че аз не съм имала против поставянето на ваксини). На никой не му е до претенциите ти.
Ако някой има сериозни изисквания, винаги може да избере частна болница. Там нищо няма да се случи, без да си питана изрично.
Абе няма какво да се обясняваме сега, така или иначе, всяка една, която ще роди там, ще го разбере.

# 2 285
  • Мнения: X
Представи си, родила съм вече и са ме питали за всяко едно нещо. А за ваксините не съм чакала и да ме питат.
Ако не правиш разлика между претенции и права, толкова по-зле за теб и за детето  ти.

# 2 286
  • София
  • Мнения: 6 249
А някоя мама от темата да е раждала скоро във вода? Снощи намерих теми, но доста стари. Въпреки че се разубедих, все пак ми е интересно да чуя по-пресни впечатления.

А за питането на майката - в Шейново поне, когато раждах, никаква информация не даваха, взимали са му кръв, ама какво, защо, никой не казва. До последно ни държаха в неведение дали ще ни изпишат него ден. А докато раждах ги питам какво ми пускат пак в системата, отговорът беше: "ние си знаем". Дано с годините отношението да се е променило и поне в Тина Киркова да не е така.

# 2 287
  • Мнения: 113
А някоя мама от темата да е раждала скоро във вода? Снощи намерих теми, но доста стари. Въпреки че се разубедих, все пак ми е интересно да чуя по-пресни впечатления.

Аз съм с две водни в ТК. Не се разубеждавай! Прекрасно е Simple Smile Последните ми впечатления са на малко по-малко от 2 години. И двете съм си ги описала в блога, та мога да ти дам да четеш Simple Smile


Galkaa23_SF. - аз нямам и метър и 60, с бебета по 3350. Първия път нямах нищо, втория ми се наложи само един шев, който не разбрах даже къде е бил.
Епизотомиите, доколкото помня от когато "учих" за ражданията си, се налагат доста често, когато си с упойка - съответно усещанията ти са по-притъпени и напъваш прекалено (можеш да се разкъсаш) или пък хич. И тогава докторите предпочитат, за да не се получат повече разкъсвания или не можеш добре да напъваш да те дородоразширят...Природата си го е измислила. Болката е ти е като водач в процеса. Боли те - клякаш, не те боли - почиваш и всичко става плавно и красиво Simple Smile

# 2 288
  • София
  • Мнения: 6 249
Основното, което ме разубеждава е, че имам вече два пъти епизиотомия, първата голяма и вероятността и сега да се разкъсам е голяма. Честно казано предпочитам пак с епизиотомия, отколкото във ваната да се разкъсам повече. Но, дай линкове, ще чета с удоволствие! Simple Smile

# 2 289
  • Мнения: 167
А момичета сещам се ,че пишеше,че всеизвестната Николета Лозанова раждала в Тина Киркова,дали е достоверено,някой знае ли? Признавам си питам от чисто любопитство... newsm78 Embarassed Embarassed Laughing

# 2 290
  • Мнения: X
Вярно е, да. Биляна Йотовска също роди там.

# 2 291
  • Мнения: 433
А при кого са родили, знаете ли?

# 2 292
  • Мнения: 113
НайЛото не ражда ли в Св.Лазар, и заради усложнения да отиде в ТК. Аз такъв спомен имам.

# 2 293
  • Мнения: X
И двете - при д-р Иво Тодоров, той не е щатен в Тина Киркова. Поне така пише в нета, де.

# 2 294
  • Мнения: 224
Чудя се ако се обадя на Киров за преглед след раждането дали ще ме приеме  newsm78  много си го харесах този човек. А от толкова години не мога да случа на гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт