Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 088
  • 3 655
  •   1
Отговори
# 2 490
  • Мнения: X
Мда. Тъкмо щях да кажа, че за съжаление това, което у нас минава за лукс, всъщност са нормални условия за болниците в развитите държави.

# 2 491
  • Мнения: 613
Човешко отношение би трябвало да получиш, а бебето ще си е при теб. Единствено от детското отделение са цапнати през устата, но като се абстрахираш и не ги слушаш няма проблем Simple Smile

# 2 492
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Може ли някой да ми каже коя от държавните болници в София се "слави" с най-поносими условия. Знам, че това не е толкова важно, но да се поориентирам. И за обикновените, и за ВИП стаите...
Откъм стаите, по мои впечатления Тина Киркова е по-добре от Майчин дом...или се лъжа?
Благодаря

# 2 493
  • София
  • Мнения: 6 249
Мда. Тъкмо щях да кажа, че за съжаление това, което у нас минава за лукс, всъщност са нормални условия за болниците в развитите държави.
Моя приятелка има 4 деца, 4-тото й раждане беше много по-трудно от 2-рото и 3-тото, точно защото е раждано в БГ болница (и то частна), системката окситоцин, 'вързана' за леглото. Не както ми е разказвала за предните, акушерката им казала идете се разхождайте в двора на болницата и елате след час.

# 2 494
  • Мнения: 1
 Преди няколко месеца родих ( секцио) там и съм много доволна. Постъпих в 103 к-т приеха ме. Преведоха ме в родилна зала,където ме настаниха на 1 легло, включиха ме на запис, сложиха ми абокат и система, проба за антибиотик, инжекция(нещо преди упойката). След като ме подготвиха ме заведоха в операционната зала. Мина секциото, показаха ме на таткото,(след раждането са показали и бебчето на таткото) и ме преместиха в реанимация на 2-я ет( срещу операционната). Дадоха ми да пия вода(което беше мн важнооо, защото бях много жадна.Изпих някъде около 3-4л. На следващия ден ме преместиха в стаята. Предлагат 1-вип (1 легло и санитарен възел само за теб), 2вип ( легла и санитарен възел,който се ползва и от другите 2 момичета в другата стая) стандартна стая(3-4-5 легла, санитарен възел,които се ползва и от другата стая) и апартамент 120 или 140 лв на вечер. 1вип-75 лв, 2 вип -40 лв. Стандартната стая не се заплаща. Аз избрах 2 вип, през по-голямата част таткото можеше да идва. Бебетата стоят при майките, взимат ги само за тоалет и визитация.През 2-та дни,в които беба не беше при мен са я хранили с адаптирано мляко.Когато ми дойде кърмата се кърмихме,но винаги имах и добавка.Много съм доволна от персонала от родилна зала, родилно отделени, детско отделение. Получихме много добри грижи и след време ако се навия за 2-ро дете пак ще ида в "Света София" ( Тина Киркова)

# 2 495
  • Мнения: 554
Аз много пъти съм казвала, че и 10 деца да родя, всичките ще са родени в Тина Киркова.
Но за всички, на които им предстои, ако ми позволите един съвет - не очаквайте супер лукс и прекалено обгрижване, за да останете доволни. Ако влезете в болницата с по-ниски очаквания всичко ще е ок, но ако очаквате прекалено много има голяма вероятност да се разочаровате. Има много свестни хора из между персонала там, но да не забравяме, че е държавна болница и в БГ все пак  Laughing

# 2 496
  • Мнения: 1 404
Знаете ли дали се допуска дула при раждането и необходимо ли е да имам избор на екип Hug

# 2 497
  • Мнения: X
Да, но не знам дали всяка дула може да влезе. Трябва да платиш и за ВИП родилна зала, такса за дулата, а преди година се плащаше и за избор на акушерка, сега не знам как е. Общо взето ще ти излезе повече, отколкото в частна болница. Разбира се, таксата на самата дула е отделно.

# 2 498
  • Мнения: 61
Искам да попитам раждалите с избор на екип в ТК- кога става заплащането на екипа преди раждането или след това и къде точно.

# 2 499
  • Мнения: 1 073
След това, дори преди да си тръгна платих аз - седмица след раждането. Долу на регистратура, само се казва името на доктора участвал в израждането.

# 2 500
  • Мнения: X
До 11 ч. на деня, в който те изписват, или нещо такова беше.

# 2 501
  • Мнения: 554
Аз платих седмица преди раждането Peace

# 2 502
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Ако си с планово секцио се заплаща преди раждането, ако си раждаш нормално (секцио по спешност) в деня на изписването. Плащаш на регистратурата като казваш името на лекаря.

# 2 503
  • Мнения: 277
Има ли ДКЦ към болницата или е само на болничен прием?

# 2 504
  • Мнения: 33
Има Консултативно диагностичен блок на първия етаж.

Общи условия

Активация на акаунт