Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 120
  • 3 655
  •   1
Отговори
# 3 600
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета, преди 2,5 г, като раждах в ТК не се възползвахме от двуседмичен болничен за ММ, но сега мислим да се. Който се е възползвам може ли да ми каже малко подробности. Кога и от къде се взима болничния за таткото? Имам спомен и че се плащаше нещо, ако не се лъжа. Приготвих към документите и неговият картон, предполагам, че ще трябва. Болничният важеше от датата на изписването, нали? Ако се сетите за още нещо което да трябва да знам за него пишете.....предишния път ММ имаше много натрупана отпуска и решихме да не се занимаваме, но сега след две години и половина с малко дете отпуската доста оредя Simple Smile А определено ще имам нужда от него тези две седмици вкъщи....

# 3 601
  • Мнения: 984
На ММ отпуската/болничния беше издадена от личния лекар. Питайте го дали може той да ви я издаде и какво ще иска.

# 3 602
  • Мнения: X
Болницата издава съответния документ като си взимате епикризите. Само трябва да им кажете, че искате. Ако е почивен ден ще трябва да изчакате работно време, защото трябва да мине през деловодството.

# 3 603
  • София
  • Мнения: 429
Взима се от деловодството в работен ден една бележка. Болничният започва в деня на изписването на майката и детето и НЕ СЕ ЗАПЛАЩА!

# 3 604
  • Мнения: 80
Здравейте ,бих искала да попитам за всеки случай,ако нямам осигуровки в болницата колко ще ми струва всичко,ако някои може да ми отговори ще съм му благодарна Simple Smile

# 3 605
  • София
  • Мнения: 2 348
Нищо няма да Ви струва, ако не желаете платени услуги (ВИП стая, избор на екип и подобни). Здравната каса поема раждането и грижата за новороденото  и на неосигурените.

# 3 606
  • Мнения: 7
Здравейте, предстои ми раждане в ТК и искам да знам някой от вас може ли да изкаже мнение за доктор Катя Гогова? Благодаря предварително!

# 3 607
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета нали още се слагат по 2 памперса при взимане на детето (независимо дали си във ВИП или обикновена стая)? Питам защото предишния път бях взела един малък пакет от белите памперс. За 5 дни не ми стигнаха, защото се налагаше и аз да преобувам, когато е при мен бебо. Този път взех голям пакет и ще взема от него колкото ми трябват или ММ ще донесе допълнително, но да не се окаже, че ситуацията е променена и искат затворен цял пакет. За кърпичките знам, че давам пакет.
Сещате ли се и по колко пъти на ден беше това слагане от по 2 памперса, че да си направя сметка. Стягам активно багажа вече Simple Smile искам да не взимам излишни неща.

# 3 608
  • Мнения: 2 502
Момичета нали още се слагат по 2 памперса при взимане на детето (независимо дали си във ВИП или обикновена стая)? Питам защото предишния път бях взела един малък пакет от белите памперс. За 5 дни не ми стигнаха, защото се налагаше и аз да преобувам, когато е при мен бебо. Този път взех голям пакет и ще взема от него колкото ми трябват или ММ ще донесе допълнително, но да не се окаже, че ситуацията е променена и искат затворен цял пакет. За кърпичките знам, че давам пакет.
Сещате ли се и по колко пъти на ден беше това слагане от по 2 памперса, че да си направя сметка. Стягам активно багажа вече Simple Smile искам да не взимам излишни неща.

Раждах там преди 10 месеца. Искат памперс в количката на бебето за всеки тоалет, т.е. на всеки 3 часа.
Аз бях в единичен ВИП, но това няма значение, слагах си всеки път памперс в количката.
Първоначално ми казаха да е затворен пакета, но след това стана ясно, че те няма как да знаят дали е затворен, като всеки път им оставяш бройка.
Моят мъж беше купил 3 огромни пакета памперси от Метро и си бях взела от тези пакети.
Стискам ти палци за бързо и безпроблемно раждане!

# 3 609
  • Мнения: 99
Аз раждах Септември месец  слагах в количката за сутрешния тоалет и вечерния ,през другото време бебка си беше при мен и аз си сменях.Аз бях взела от отворен пакет и не помня бройката  Confused

# 3 610
  • Мнения: 2 502
Аз раждах Септември месец  слагах в количката за сутрешния тоалет и вечерния ,през другото време бебка си беше при мен и аз си сменях.Аз бях взела от отворен пакет и не помня бройката  Confused


Ааааа, точно така! Понеже моето бебе не е било при мен и затова слагах за всеки тоалет по един памперс. Hug

# 3 611
  • София
  • Мнения: 1 740
Благодаря...гледах че големия пакет не ми се събира в сака и искам да взема само част Simple Smile пък ако трябва мъжа ще носи допълнително......щом не искат да им дадеш неотворен пакет всичко е ОК.  Не ми се приготвят 100 чанти. Приготвих си чантата за приема (ползвам чантата от количката на сина ми) и сак с нещата които мъжа да донесе когато може после, заедно с една торба води, сокове, нещо за хапване. Не ми се слага отделно торба и с памперси. Така рискувам да забрави някоя Simple Smile  Предишния път му бях подготвила списък какво трябва да подготви, донесе, направи вкъщи Simple Smile чудя се и сега ли да му пиша или да му се доверя Simple Smile

# 3 612
  • Мнения: 2 502
Благодаря...гледах че големия пакет не ми се събира в сака и искам да взема само част Simple Smile пък ако трябва мъжа ще носи допълнително......щом не искат да им дадеш неотворен пакет всичко е ОК.  Не ми се приготвят 100 чанти. Приготвих си чантата за приема (ползвам чантата от количката на сина ми) и сак с нещата които мъжа да донесе когато може после, заедно с една торба води, сокове, нещо за хапване. Не ми се слага отделно торба и с памперси. Така рискувам да забрави някоя Simple Smile  Предишния път му бях подготвила списък какво трябва да подготви, донесе, направи вкъщи Simple Smile чудя се и сега ли да му пиша или да му се доверя Simple Smile

Твърдо пиши! Grinning Grinning Grinning

# 3 613
  • Мнения: 361
Пиши, пиши. Даже и кое къде седи.
Аз раждах там преди почти 2 месеца. Слагах по 1 бр като ги взимаха. С предишните раждания си спомням, ме някои от акушерките искаха по 2 броя, други по 1 брой. И си чакаха да сложа и втория брой. Защо има разлика, не знам. И си слагах.

# 3 614
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз по два слагах преди 2,5 г (точно днес сина ми ги навършва Simple Smile ) Но не помня по колко пъти на ден ставаше това. Със сигурност веднъж за визитациите сутрин го оставях и после и следобед имаше оставяне защото помня че успявах да изляза да се видя с ММ (тогава не бях във ВИП). Ама друго имаше ли или само за мляко отивах. Бяхме написали някакви часове там ама кой ти помни, а във някой ВИП-ове май ти го водят и взимат те. Този път мисля ако има място да съм за двойка ВИП. Ако ги броя, като вкъщи си бяха 8 памперса кажи речи дневно Simple Smile за евентуални 5 дни - 40бр.
Иначе май ще се съглася с вас да пиша пак списъци със задачи Simple Smile че като знам как не знае кое къде е и все ме пита, ще стане драма.....даже се чудя ще се оправи ли 5 дни да облича детето нормално Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт