Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 497
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 182
Какво може да се случи при рязкото спиране на Фликсотида?

Здравейте, пиша силно притеснена.

Миналият четвъртък на 6-годишния ми син започнаха да му избиват пъпки от варицела. До този момент той беше провеждал дългогодишна астмо профилактика – Фликсотид 2 пъти х 2 впр. и сингулер. Но при виждането на пъпките, личната ни лекарка, която е напълно наясно с лечението му, казала да спрем веднага Фликсотида. Така и направихме. Едва вчера, когато на детето започна отново да му появява мъчителната кашлица, съобразих, че НИКОГА досега не сме спирали Ф. толкова рязко – лятото същата доза я свалях плавно в прод. на 3 седмици. Сега съм притеснена – какви може да са последствията от това рязко спиране? Съветвали ли са ви същото при варицела? Да почна ли отново лека доза? Не съм убедена, че ще получа адекватен отговор от лекуващия ни лекар.     

# 106
  • Мнения: 47 898
Според мен се свържи със специалист инфекционист, в случая по-опасно е това че детето е лекувано продължително, вкл и непосредствено преди варицелата, с кортикостероид, макар и инхалаторен.
Това може да доведе до по-тежко протичане на шарката, която е доста кофти болест. Кашлицата може да е и от шарката

# 107
  • Мнения: 40
Здравейте и аз много се притеснявам за моя син, защото от три месеца не спира да кашля, от един месец е на сингулар и ксезал, но никакъв ефект. Колко време трябва да мине за да се види подобрение. Всяка вечер като по часовник в 1 или 2 ч. кашля без спир поне час. Сутрин е задължително. Вече много се притеснявам да не му се увредят дробчетата.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 379
Здрвейте момичета ,
 ще се включа във вашата тема , дъшеря ми, на 1,6г през последните 5-6 месеца е правила 3-4 пъти бронхоспазми. Все още много не мога да е орииентирам напълно в диагностиката и терминологията - кога говорим за бронхоспазъм, кога за спастичен бронхит, кога за астма . Виждам , че нещата много си приличат, не все още не ми е ясно разликата. 

Когато ни се случи за първи път (1г,1м) път беше с диагноза  бронхиолит , лекувахме се в болница с АБ, Урбазон, инхалации с вентолин, много бързо се подобри, изписаха я здрава.  1 месец беше съвсем добре,  след един месец при следваща вирусна инфекция ситуациата се повтори (като симтоматика - учестено дишане и свиркане в гърдите) , последва хоспитализация и диагнозата беше възпаление на горните дихателни пътища и спазъм на бронхите казаха , че не е бронхиолит.  Интересно , че този път не и правиха инхалации, само урбазаон , антибиотик и новхилин. След изписването ни казаха, че има бактерия в носа ,  която следва да лекуваме и  и изписаха 1 месец Еруис. нишо друго като профилактика. След този месец около 10 тина дена напълно здрава , но понеже имаме батко второкласник и кака на детска градина, двамата с мъжа ми ходим на работа у нас постоянно се въртят разни вируси и веднаха и се лепят, и тя веднага почва сополи, кашлици. До коледа(около 2 месеца) с хомеопатия  и разни имуностимуланти, задържахме положението без спазми, само на ниво гърло,  после преди коледа  направи опит за такъв, но го усетих съвсем в началото и включихме вентолин и ериус се овладя ситуацията.  След това я заведох на УНГ, каза , че има уголемена трета сливица, заради която са тези неспиращи секрети в гърлото и влажна кашлица. Сега от една семица баща и е болен и ето вчера пак направи спазъм,  педитърката каза , че е съвсем слаб, сега е на вентоли, антибиотик и Ериус. Днес е доста по-добре. Но мисля вече да я консултирам с пулмолог или алерголог, не знам.

От Варна сме пъврия път в Терапията я лекува д-р  Иван Христов, останах с добри впечатления, следващия път д-р  Добружанска, нещо не ми допадна много. Другата педитърка там, която ми направи добро впечатление  е д-р  Гълъбова, понеже тя е алерголог-пулнолог се чудя дали не е добре при нея да идем, но не змам дали има прием извън болницата. Тук в темата прочетох и за д-р Кисьова дъщеря. Кой бихте препоръчали ? Другите си деца ги лекувам основно с хомеопатия, но при нея нещо няма голям ефект.

Малката има някава обща алергична предраположеност, алергична е към млечни продукти (обрива се при контакт), показвала е и алергия към АБ, през лятото и от топлото постоянно получаваше обриви . Макар че алерголожката каза, че по-скоро има много чувствителна кожа, но все пак има и алергичен елемент, зашото Еозофилите и бяха леко завишени.


# 109
  • Sofia
  • Мнения: 746
Здравейте и аз много се притеснявам за моя син, защото от три месеца не спира да кашля, от един месец е на сингулар и ксезал, но никакъв ефект. Колко време трябва да мине за да се види подобрение. Всяка вечер като по часовник в 1 или 2 ч. кашля без спир поне час. Сутрин е задължително. Вече много се притеснявам да не му се увредят дробчетата.
По принцип на Сингулара му трябват най малко 15 дни за да се разгьрне действието си.
За сутрешното кашляне и баткото ми го е правил в продьлжителен период от време и обяснението е че се сьбират секрети и храчки от през ноща и е нормално като стане човек да се прочисти от тях.
А имайки предвид че сега е такьв сезон и период че всичко кашля кой по малко кой повече....

# 110
  • Варна
  • Мнения: 395
Кате,браво,че си се справила и ,че Жожи е по-добре,за баткото е ясно,че без АБ няма да мине,но поне малкия да му го спестиш.
Ейфел,кураж,няма нищо страшно,и ние си отнесохме Урбазоните и спазъма по време на операцията,но нищо друго не се случи,не се притеснявай,минава,за добро е,а и изобщо при нас нямаше никакъв проблем със самата процедура,само спазъма и то уж бяха я тествали предния ден и не показа алергия към упойки,пи си и Ксизала преди операцията,но пак,карай,не е толкова страшно.
sunshine_74 ,ние бяхме така повече от година,е,мина,вече сме добре и НЕ КАШЛИМ,но пък смених Сингулара,при нас не проработи,но пък Пулмикорта е вълшебен за моето дете.Е,и много мисля,че дължим и на махането на сливицата и на порастването,разбира се.
Въпрос,възможно ли е да реагира на пустия Пентаксим с обрив-около устата/под биберона/ и под памперса,това ни се появи,тя по принцип си се обрива,но по тези места до сега никога не е ,по ръце,крака и др. мета -да,но сега .....ново двайсе.Може ли да е алергична реакция или просто спад в имунитета и от там нещо гъбияно.Не ми се мъкне по д-ри заради едни глупави пъпки в тази грипна епидемия,оф,аман
Стискам палци на всички да се оправят бързичко,Бебешондел-на колко часа правиш Пулмикорта?

# 111
  • Мнения: 1 351
Вентолинът е вреден вярно е , но предпазва да не се задръсти детето от секретите. Когато моят хубавец има влажна кашлица , а трудно отхрачва му давам Вентолин и помага. Таке , че....
Ние от пентаксима имахме три дни температура и ставахме на червени петна. Ако се притесняваш от гъбички виж първо на бузките от вътрешната страна .

# 112
  • Мнения: 19
Здравейте! Моля ви, кажете ми, преди преглед при алерголог и тестуване за алергии трябва ли да спрем Сингулар, и ако да - колко дни преди прегледа?? Много ви благодаря! 

# 113
  • Мнения: 493
Ние когато  правим вентолин задължително се разхремнва и потичат сополи, колкото и сухо да е било преди това.

Пулмикорта ми е написан 3 дена 2 по 1 ампула и след това по половин + 1мл. ф.р. Азго правя по обяд за да я приспя и вечер преди да заспи.Това прави повече от 8часа между приемите.

п.с.Някой взимал ли е бележка за отлагане на ваксини докато трае терапията?

# 114
  • Мнения: 40
mucata моля те сподели къде махахте третата сливица и как мина всичко, защото и на нас ни предстои. Може в крайна сметка да се окаже, че голяма част от проблемите ни идват от нея. Само и аз се притеснявам, че сме с много силна алергия.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 395


п.с.Някой взимал ли е бележка за отлагане на ваксини докато трае терапията?


Ние-два пъти,отлагахме я година и половина пустата ваксина,но тази година било много трудно издаването на подобни бележки,на всеки 3м май се подновявали освен всичко,така ми каза педи,провери.При нас веднъж пулмолог и веднъж алерголог ни я издадоха мин. година.От тази не била май така.
sunshine_74 ,в Терапията я вадихме при д-р Сапунджиев,благодаря му много,за мен е много важен етап за по-добро последващо лечение и оздравяване.По каса е операцията,прегледите не,в ДКЦ-то на св.Марина преглежда с часове.
За Пулмикорта,нас ни развлажнява моментално,Вентолина ни спира свиренето след 2 ден

# 116
  • Варна
  • Мнения: 379
Кой пулмолог или алерголог или и двете  от Варна бихте препоръчали за консулт ?

# 117
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Извинете, че нахлувам така и сменям темата. Днес една позната ми се обади да ми каже за този репортаж btvnews.bg/video/tazi-sutrin/izmama-s-pomoshti.html и да ме попита аз дали съм си взела еднократната помощ. Отговорих, че не съм гледала репортажа, но съм сигурна, че такава не съществува за децата с ТЕЛК. Изгледах репортажа и ми стана чудно какви са тези хиляди левове, които са взели мургавите ни сънародници за минал период  newsm78 И колко трябва да е минал, че да се натрупа сума от 5-6 хиляди лева? Нали социалните изплащат помощите от датата на инвалидност отбелязана в ТЕЛК ? Замислих се дали не съм пропуснала нещо и реших тук да потитам, защото знам, че има много информирани мами сред вас.

# 118
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
_мариана и аз попитах същото малко по напред в темата,но отговора е един.За тях има други закони  Naughty!
На моето дете никога преди  и след пълна упойка не са му правили урбазон.Винаги съм предупреждавала и съм била на страх,ама винаги са ми съскали, че те са лекари не аз.Да чукам на дърво не съм имала проблеми,но в последно време състоянието и доста се изостри.Последния път много трудно излезна от упойката и в продължение на месец лицето и синееше ,трудно дишаше и много,ама много кофти беше всичко.Искаха след 30 дни пак да влезнем и пак да я приспиват само за да я огледат,което за мен е напълно неоснователно и така и не се появих.Ако има основателен проблем вече мисля да се насочвам към чужбина.На Пирогов се нагледах до края на живота ми.
Фликсотида и на нас ни се наложи да го спрем изведнъж,но нямаше  проблем пу-пу.Инхалации ако се правят по време на спирането  е по добре де.
Сингулар никога не сме опитвали.Може ли малко информация за него?
Относно ваксините мойта дъщеря е на 2 години и 5 месеца и до сега има само първите 5 ваксини.БЦЖ нямаме правиха и манту само на около 8 месеца и половина и след това започнаха с първата хепатитната ваксина.На скоро личната искаше да сложи 5 валентната,но аз съм много на страх за състоянието и и не се съгласих за сега.Никога не съм имала разрешителни или забранителни бележки.Просто при нас така се получи.
Малкото пи 5 дни Сумамет,че пак беше с обструкция.3 дни след това каката пипна твжкия вирус.Направих кръв и на двете  и по болната излезна  здрава ,а уж здравата показа ЦРП не ви е приказка и утайка 35.Сега пием Аугментин  и в чудо се виждам вече с тея АБ.Тя всеки месец по два пъти най-малко пие.Вече ужасно ме е страх.

Последна редакция: пт, 08 фев 2013, 19:49 от Емили А.

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 746
Аз да дам отчет от днешният преглед.
Жожи е супер-е нали пие антибиотик уж  #Crazy.Гьрдите са му сьвсем чисти няма нищо.Е как да не ми стана смешно като ми каза докторката допивате си антибиотика 7 дни пьлни като знам че ние и ден не сме го пили.
Алекс имаше хрипчета ниско в гьрдите и правихме и снимка че имаше сьмнение за вирусна пневмания ноооо слава Богу малкото зло-бронхит.И понеже онзи ден не искаше да ми дава Вентолин сега сама си га изписа защтото имало вече нужда и картина за него.Аз сьм патка че не се намесих и в това лечение а оставих така нещтата но здраве да е.
Емили А. милото детенце всеки месец по два антибиотика.... Embarassed аз ще сьм умряла до сега ако изпаднем в такава ситуация.Ние не бяхми пили както писах баткото от 3г а Жожи от 2г. и така ме е яд че сега го изпуснах ама свьршено вече.Не си ли направила консултация с хомеопат???
То всеки следващ антибиотик помагайки на момента убива всичко друго алергизира и не води до по здрав имунитет а обратното и така един порочен кьт  Mr. Green
И ние имаме един не сложен Пентаксим последният ама педи ме е оставила и вьобще не ме закача за него.Преди седмица говорихме кога да идем на консултация но за ваксината каза има време и така.http://www.medicine.bg/lekarstva/singulair
това е линк за листовката на Сингулара.
При нас действаше добре когато го пиехме и смятам още действа.Спряхме го 5.2012 а сега ни беше пьрвият спазьм и то сьвсем лек буквално само аз успях да му чуя свирещтите гьрдички.Докато го заведа следобед да го чуят беше отминало всичко.
И все пак на всеки организьм е различно.Колкото по рано се започне при повтарящи се боледувания с обструкции толкова по дабре.Действа с натрупване поне 15дни най малко за да се види резулата а при някой и доста повече.

Общи условия

Активация на акаунт