Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 4

  • 30 603
  • 741
  •   1
Отговори

Анкета

 Удовлетворени ли сте от грижите на персонала  за децата в детското заведение?

Опции:

  • Мнения: 21 154
Нека има само - Здраве,здраве,здраве!

Тема 1 Тема 2
Тема 3

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За анкетката - аз съм много доволна от грижите за детето ми в ДГ.
Вчера бяха на Боровец на екскурзия за 1 ден, детето беше очаровано, пързаляли са се 2 часа. Госпожата снощи ми се обади да попита как е детето, доволно ли е... И да попита как е, защото и било станало лошо на връщане в автобуса, но после заспала и преминало.....

# 2
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз като цяло съм доволна, като изключим това, че през по-хладните дни не ги извеждат навън. Но това явно е повсеместно явление с малки изключения, така че се ядва. Е, имали сме тук-там търкания, но като цяло съм доволна. Аз де, детето - не Simple Smile От него ако зависи - цяла зима болен ще стои, само и само да не ходи Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 353
 Natali_, доколкото съм запозната деца до две години много рядко развиват самата скарлатина - могат да станат носители на стрептокока, но много рядко се разболяват от самата болест.

 Да дам малко повече инфо за този бърз тест в Цибалаб - оказа се, че изследват антитела срещу стрептокока, поради което не е добре на този тест да се подлагат деца, които току-що са изкарали скарлатина или са лекувани от носителство, защото тестът ще излезе положителен дори да няма наличие на стрептокок в момента. Затова е най-добре на него да се подлагат хора, които първоначално се изследват да видят дали въобще са носители.
 Малко объркано стана, дано да се разбира какво искам да напиша   

# 4
  • Мнения: 28 704
относно анкетата - не, че не съм доволна, но може и по-добре. Моят син беше нахапан от друго дете ДВА пъти...първият път да е било инцидент, но два пъти е прекалено. Освен това нахапванията бяха доста жестоки - до рани, по главата, ръцете, лицето. А служителките в яслата нищо не видели.....
Иначе ги преобличат, ако има нужда, занимават ги, не мога да се оплача от това, но доста често ми се струва, че ги зарязват сами....

# 5
  • Мнения: 15 379
Да дам малко повече инфо за този бърз тест в Цибалаб - оказа се, че изследват антитела срещу стрептокока, поради което не е добре на този тест да се подлагат деца, които току-що са изкарали скарлатина или са лекувани от носителство, защото тестът ще излезе положителен дори да няма наличие на стрептокок в момента.

След като изчетох много материал - оказва се, че този бърз тест не е съвсем валиден.
Най-сигурното е гърлена натривка, която да бъде оставена 3 пълни дни и да се проследи растеж.

Бебетата до 6 месеца са носители на антитела срещу скарлатина и няма как да се разболеят. На някои места дори се твърди, че до навършването на 3 години децата са защитени.

Анкетата - не съм доволна от някои неща, но друг път ще пиша защо, че сега не ми е до това.

# 6
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 650
Да се присъединя, както обикновено, към тази не много приятна, но полезна тема!
Да оздравяват всички болни дечица!
Sourcherry, и вие (разбирам какво ти е...)!  Hug
Като цяло съм доволна от грижите, които полага персонала в детската градина за дъщеря ми.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
От много неща съм доволна и от толкова- недоволна  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 4 549
Като цяло съм доволна, но и при нас има какво да се желае.

Не ги извеждат през зимата. Но пък им дават на воля да рисуват и да оцветяват и като че ли не се набляга толкова на тв.

Едната госпоже обаче е по-ларж и малко пропуска какво се случва в стаята - разбирайте ухапване/удар.

Не ми хареса и реакцията към дете със СОП. Детето не е агресивно, малко по-емоционално е. С малко повече такт се получават нещата. Вярно е, че групта е голяма (30 деца) и е трудно, но пък не трябва и така негативно да се реагира за такова дете.

# 9
  • Мнения: 1 277
С надеждата да нямаме повод да пишем тук Simple Smile Бързо оздравяване на всички болни дечица!  Hug
Скрит текст:

# 10
  • София
  • Мнения: 3 794
Здравейте Hug.
Нашата сага с боледуването продължава Sad. От вчера вече и АБ пие. Няма Т, жизнен е, обаче кашлицата е ужасна. През деня не кашля често, но сутрин и нощем е нещо страшно ooooh!. А от вчера и аз се заразих и няма нещо по мен, което да не ме боли Tired.
За анкаетата, като цяло съм доволна от грижите в ДГ.

# 11
  • Мнения: 588
Чери, бързо оздравяване на детенцето ти!
Анкетата-Не ходим на градина!
Нека всички дечица да здрави и щастливи!

# 12
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
                           
                             За здрави и силни дечица!

По-анкетата:50/50
И хубави и лоши страни си има градината.

# 13
  • Мнения: 21 154


По-анкетата:50/50
И хубави и лоши страни си има градината.
И аз съм на това мнение  Peace

# 14
  • Мнения: 1 380
Януари месец целият изкарахме в къщи.
Първо малката беше с ларингит, след това каката получи суперинфекция.....и така......сега са само до обяд тази седмица.....роднините се редуват да ги гледат.....

Общи условия

Активация на акаунт