Национален протест против своеволията на ЧЕЗ, ЕНЕРГО-ПРО и ЕВН - 17.02. - 11 ч

  • 44 343
  • 1 216
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 181
Явно доста кратки са репортажите, защото докато прехвърлям с дистанционното, са свършили.

# 346
# 347
  • София
  • Мнения: 221
Когато разиграха водевила с Доган, всички телевизии, извикаха спешни екипи, предаванията им бяха посветени САМО на водевила. Обаче извода е ясен политиците са жизнено важни за нас, или по-скоро за другите политици, че току-виж  утре тях са гръмнали успешно. Когато луд или циганин заплаши Цвичко или Бате това е новина номер 1 , обикновения човек обаче е маловажен

# 348
  • Мнения: 11 701
Вярно на жандармеристите във Варна, след като са свалили щитовете, граждани са им подарили цветя. Мислих, че е майтап, ама не е.  Laughing


# 349
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Безобразията, с които аз се сблъсках свързани с електричеството са огромни. Лятото трябваше да платя 70лв за един подпис.  Бях така Shocked. След това далавери да ми прокарат ток (и те притискат до стената; няма къде да мръднеш).
 От цялото си сърце се надявам, че акциите ще имат успех и дано повече хора осъзнаят, че трябва да са на улицата.  Peace В момента полицаите и хора налагат  ooooh!

(Може ли да ви попитам нещо? Сестра ми не е живяла в апартамента си през целия януари, а е получила сметка за ток: половината, на което е платила за декември, когато е била там. Сега предварително ли се плаща нещо? Майка ми не  знаеше и ако не е правомерно да ходи да се разправя).

# 350
# 351
# 352
  • Мнения: 1 547
Пазарджик:

# 353
  • Мнения: 62
Кеворкян ги нарече мародери, енергоразпределителните дружества, допадна ми изразът. Mr. Green

# 354
  • Мнения: X
Е мародери са си.
Снощи се замислих над друго. Добре де, те са монополисти и мародери. Аз обаче не им искам услугата. Искам да се откача от кабелите им и да си търся лесното - соларни панели, дърва, газ и т.н. Да, ама не може. Според действащото законодателство в България не може да съществува сграда в експлоатация, без да има договор с електроразпределително дружество. За нови сгради даже разрешителни за строеж не издават без предварителен договор. "Без мрежи няма строежи" както казват архитектите.
Не можеш да си избираш доставчик на услуга, не можеш даже да се откажеш или изобщо да не приемеш тази услуга.

Още нещо. Вадила съм строителни книжа на доста обекти. Последен случай - вилно селище построено от скандинавци. Строят си трафопост на техни разноски. Кабели, техника, всичко е тяхно. Излезе им към 70 000 лева. ЕРП-то им казва: "Сега вие сте длъжни да ни продадете този трафопост, на цени каквито ние определим, като сумата ще ви бъде платена на части, някога. Освен това сте длъжни да ни продадете по един кв.м. от по цялата ивица земя от двете страни на кабела, като сервитут".  Shocked Тя тази земя е купувана за 110 евро кв.м., те искат да я платят по 1 лев. Води се дело, има заплахи за спиране на захранването. А преди това за да се подпише предварителния договор с тях (съответно без него няма разрешително за строеж), казаха да си построят трафопоста сами, да представят проект, договор с фирма-изпълнител и т.н. Като го построиха - дайте ни го за без пари.  ooooh!

# 355
  • Мнения: 418
Същото е с ВиК сектора - там, за да се включиш към мрежата, може да се наложи да прокараш за своя сметка уличен водопровод или канал, който просто прехвърляш с една декларация на оператора, за да си получиш въпросния договор, без който няма въвеждане в експлоатация на сградата.
ама не е луд, тоя който яде зелника - крайно време е да се напомни на държавата, че е създадена, за да обслужва интересите на гражданите си

# 356
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ооо, да. ВиК е същата история.
Може ли някой, все пак, да ми отговори дали взимат предварително пари за електричество ( и след това приспадат) или някаква такса, без да е използвано електричество? Ще съм ви много благодарна.

# 357
  • София
  • Мнения: 14 512
Няма такова предварително плащане на ток, за необитаем апартамент показателите трябва да са 0 - няма какво да се плаща. Подайте жалба в енергото.

П.С. Макар че, видях в нета за необитаем апартамент с 0 дневна и 0 нощна, е начислена такса пренос 10 лв. #Cussing outНо пак няма да е колкото на сестра ти. 

# 358
  • Мнения: 1 059
От Пианюз- Министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев ще даде извънреден брифинг от 18.30 часа в сградата на МИЕТ, на ул. Славянска 8, – съобщи Пресслужбата на МИЕТ.

От съобщението на енергийното министерство не съобщават темата на брифинга.

 Надявам се, че телевизиите ще го излъчват директно. Д. Добрев да не е
решил и той да хвърля оставка Laughing.

# 359
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Няма такова предварително плащане на ток, за необитаем апартамент показателите трябва да са 0 - няма какво да се плаща. Подайте жалба в енергото.

П.С. Макар че, видях в нета за необитаем апартамент с 0 дневна и 0 нощна, е начислена такса пренос 10 лв. #Cussing outНо пак няма да е колкото на сестра ти. 

Каква е тая такса пренос?

Общи условия

Активация на акаунт