Прехвърляне на пари от чужбина в Бг банка

  • 5 038
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 630
аз съм пращала към Булбанк и с Western Union - те по принцип са обирджии, но последния път с тях пращах. Поне я ясно колко точно пори ще ти вземат.

Към Булбанк като пращах ми взеха малко в мойта банка и после в България са взели още, въпреки че ми бяха казали че няма.
Таксите са някякъв процент от сумата.

 нищо полезно май не ти казах  #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 5 255
Разгледай western union.
Сестра ми ми е пращала чрез тях, но да си призная не помня колко е удръжката  Blush .
Иначе пристигнаха в същият ден.

# 2
  • Мнения: 676
И аз ползвам Булбанк или western union и в двата слу4ая съм нямала проблеми с пристигането на парите. Избирам м/у двете изтанции в зависимост от сумата която ще пращам.

# 3
  • Мнения: 1 630
да Western Union са удобни за сравнително малки суми
аз бях сравнявала за 300? излизаше горе долу еднакво с Булбанк и с тях

# 4
  • Мнения: 508
На 21.12.04,то4но 3а коледа исках да и3пратя на дьщеря ми пари с уестьр юнион иииии те ве4е не работиха с БГ.То4но тогава пуснах тема с питане кьм мамите от Германия и мама Веси,на която много благодаря,ми даде много хубава идея,която я препорь4вам и на теб.Отваряш си сметка в банката в страната в която си и си в3емаш кредитната карта и в БГ си теглиш парите от автомат. Simple Smile

# 5
да и аз така процедирам с кредитна карта иначе е ужас откъм комисионни и винаги взимат и в БГ нищо че тук викат няма....
само че кредитната карта да е виза или мастер кард или друга но такава да може да се използува в цял сват......

успех Wink

# 6
  • Мнения: 4 458
И аз мог ада те посъветвам за кредитна карта. Сега съм в процедура на вадене и сматам да се възползвам от възможностите.

Ако ли не ОББ са добри.

С кредитната карта е лесно - отваряш си сметка на кредитна карта с която се борави и в България. Искаш да ти издадат две карти - оригинал и копие. Копието го изпращаш на.... който решиш в България и този някой може да тегли когато поиска от там - ти само зарежадш  Wink  

Ако някой знае нека да каже коя кредитна карта е по-добра - Виза, Мастер или друга. Аз ще пробвам с Виза, но ми се иска да сравня

# 7
  • Мнения: 1 975
булбанк......  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 581
От кредитна карта могат ли да се теглят пари в кеш, че тука май не може  Thinking

# 9
  • Мнения: 5 255
Цитат на: palmira
аз ще купувам имоти


Давам ти предложение, пък ти прецени дали става  Thinking .
Нали ще влагаш доста пари.
Плащането така и така ще е по банков път към продавача.
Преведи на картата на майка ти по-малка сума за капаро и комисионни (ако има такива), а останалата сума я превеждаш на продавача, когато се стигне до сделка и всички документи са ОК.

# 10
  • Мнения: 5 255
Виж Райфайзен банк.
Аз ползвам техните услуги и съм доволна.
Разгледай сайта им.
Можеш да отправиш запитване към тях - те най добре биха ти отговорили.
Успех ти желая  Flutter

# 11
  • Мнения: 4 390
И аз съм за Райфайзен банк.
Имаме сметки там и пращаме регулярно пари по същите причини като теб.

# 12
Цитат на: aylin
...Ако някой знае нека да каже коя кредитна карта е по-добра - Виза, Мастер или друга. Аз ще пробвам с Виза, но ми се иска да сравня

Няма значение- Ползвали и сме и двата вариянти и комисионната е една и съща. Около 2.50 паунди за каквата и сума да теглиш, за това е желателно максимума за деня, която се равнява на 200 паунда, но само че в лева. При тебе ще ти го изравнява по твоята валута


Цитат на: iv100yanova
От кредитна карта могат ли да се теглят пари в кеш, че тука май не може

Ив, разбира се че може, дори и тук. Та аз не знам дори за кредитна карта, с която не може Rolling Eyes То и това е основната цел като излезеш зад граница да не мъкнеш кеша по самолети и прочие, а на място по колкото ти трябва.....
С дебитни карти от тук също става в Б-я да си теглиш пари, но с тия, с които можеш и да плащаш тук в магазините (ама, че го обясних и аз Embarassed )

# 13
  • Мнения: 384
Цитат на: aylin
И аз мог ада те посъветвам за кредитна карта. Сега съм в процедура на вадене и сматам да се възползвам от възможностите.

Ако ли не ОББ са добри.

С кредитната карта е лесно - отваряш си сметка на кредитна карта с която се борави и в България. Искаш да ти издадат две карти - оригинал и копие. Копието го изпращаш на.... който решиш в България и този някой може да тегли когато поиска от там - ти само зарежадш  Wink  

Ако някой знае нека да каже коя кредитна карта е по-добра - Виза, Мастер или друга. Аз ще пробвам с Виза, но ми се иска да сравня


Защо ми се струва че не правиш разлика между дебитна и кредитна карта?

# 14
  • Мнения: 93
Палмира,

И аз съм в Холандия и през декември превеждах доста голяма сума пари - използвах ДСК, за 3 дни парите ми бяха в БГ, като се има предвид че единият от тях беше почивен (24 декември).

Таксите - ABN Amro =  0,1% - 4 EUR (по интернет), ДСК = 12 EUR.

Съветвам те да не пращаш повече от  12500 евро наведнъж, защото според една Наредба на БНБ (а и според европейското законодателство) това е сумата, до която сумите са гарантирани при международен банков превод.

И още нещо - в 30 дневен срок от получаване на сумата бенефициентът трябва да попълни статистически лист в банката (това за суми над 5000 лв.)

И аз мисля да си купим някакъв имот в БГ докато съвсем не са скочили цените. Може ли да ме насочиш към някаква агенция за недвижими имоти ако имаш опит с такива?

Общи условия

Активация на акаунт