Планово секцио в Майчин дом - София

  • 33 704
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Ако не се лъжа  newsm78 д-р Клисурски е от ДКЦто на Майчин дом и той не би трябвало да приема в кт.210, както и да изражда 

Може и така да е. Просто ми го споменаха като име. На някого може да му е полезно да знае за него.

# 31
  • Някъде там
  • Мнения: 110
Здравейте! Simple Smile А някой би ли изказал някакво мнение за д-р Кръстева ?

# 32
  • Мнения: 55
Аз мога да ви препоръчам Сузана Нашар и Мария Атанасова - страхотен екип!

# 33
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, бих искала да използвам темата за да попитам, когато секциото е по медицински причини покрива ли се от здравната каса или се заплаща?

# 34
  • Мнения: 55
Ако е по медицински причини и имаш документи за тези причини - да, поема се от здравната каса. Но! Ако избереш екип - плащаш за екипа.
При моето раждане беше сходен случая: имах медицинска бележка от ортопед,че трябва да бъде секцио, но все пак трябваше да се плати за екипа и ми дадоха след раждането една бележка, в която пишеше стойността на самото раждане, също така, че е по НЗОК и допълнителна графа с цената на екипа.
Надявам се това да ти е от помощ! Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 64
Благодаря Nelsilita за информацията, беше ми много полезна. А само последно да питам в Майчин дом в случая задължително ли е избирането на екип?

# 36
  • Мнения: 55
До колкото знам - не. Ужким навскякъде не е, но ние така си избрахме, тогава беше 350лв., но сега като гледам е 860 ииии не знам, съмнявам се да принудят някого да плати такава сума.....

# 37
  • Мнения: 4
Здравейте....
Искам да се извиня за 4-те месеца в които не съм писала. Имам си момиченце, родих на 24.02.2013 в Майчин дом- секцио по спешност( трябваше да родя на 1.03.2013, но малката имаше друг план) , ако сте чели всичко отначало ще знаете доста подробности преди самото раждане....
По същество: Падна ми се д-р Фръндева, ще кажа само ужас...............Наложи се да избера екип поради спомената причина. Избрах д-р Емил Гърчев , много съм доволна от този човек, ако някой ден раждам пак въобще няма да го мисля, отново ще е той. Дарих стволови клетки, абсолютно безплатно е, а може да спасиш човешки  живот без това да ри коства нищо.Няма да се разпростирам в разкази, ако някои иска да пита нещо, ще се постарая да отговоря максимално бързо.
Избора на екип е 860 лв.

# 38
  • Мнения: 55
Честито! Браво, чудесно че всичко е минало добре!!!! Не можех да не отговоря, тъй като синът ми е роден на същата дата само че 2011г. Simple Smile Да е жива и здрава малката принцеса и много усмивки тепърва!   bouquet

# 39
  • Мнения: 4
Благодаря, да ти се връща

# 40
  • Мнения: 189
Момичета, виждам, че коментирате различни етажи и стаите на тях. Вие ли избирате къде да сте или те ви казват и каква е логиката на настаняване - в зависимост от проблемите ли, вида на раждането ли...?  Rolling Eyes Виждам, че има ВИП на 12ет. ако си платиш за ВИП стая там ли те слагат или може пак да те цопнат в някоя от тези с общи баня и тоалетна на другите етажи?

И като цяло дърпат ли се от секцио по желание и настояват ли за естествено раждане?

# 41
  • Мнения: 991
12 ет. е ВИП -а, където се плащаше мисля 40 лв. на ден. На 7 - мия е безплатно, но там си е мизерийка, въпреки че се търпи. Преди да те качат те питат къде искаш и те настаняват след това. На 7 - мия също има една особеност, че целия етаж е следродилно отделение, обаче бебетата седят от едната страна само. Ако си в тази част взимаш бебето при себе си, когато го изкарат за кърмене, а ако си от другата страна го кърмиш в една стаичка пригодена за тази цел, с другите майки и бебета. На 12 - тия мисля, че бебетата са през цялото време при майките си.
За секциото по желание мисля, че ако си платиш все ще ти измислят причина!  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 189
Еее, много изчерпателна информация. Благодаря!   bouquet
Дано има достатъчно Вип стаи. Майчин дом ще ми е  при спешен случай, но все пак ще следя темата, че всичко се случва.

# 43
  • Мнения: 55
на 12тия етаж бебетата са при майките и аз бях в стая с още едно момиче и едно бебе, разбира се Simple Smile, а в стаята се намира и банята. На 3 часа взимат бебоците за хранене, докато не ти дойде кърмата, и ги къпят веднъж дневно. Успех! Peace

# 44
  • Мнения: 189
Благодаря много!
Аз сега ще почна да търся инфо за лекарите  ooooh! , защото предпочитам да съм с избор на екип, дори и да е по спешност раждането. Иначе като гледам на какво отношение се "радват" момичетата ... зле ми става. Та да видим дали ще е възможно изобщо моя номер както го мисля. Дали няма да се наложи да съм при този, който е на смяна или ще извикат този, когото съм избрала /аз няма да се следя в МД/... ще видим как стоят нещата. Ако някой има опит в такава ситуация, нека сподели!

Общи условия

Активация на акаунт