Драстично отслабване- Причини???

  • 15 182
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, на 23 год съм родих преди близо 9 мес. Непосредствено след раждането стана инцидент с мъжа ми и той беше с опасност за живота близо месец. Сега всичко е наред с него, обаче аз забелязвам че нещо се случва с мен. Всички ми казват че е от големия стрес, точно след раждането, но никой не ми казва как мога да оправя проблема. Преди да забременея бях 52 кг, преди да родя-65кг. Сега съм грозните 46кг и продължавам да слабея с бързи темпове. Последните 2 кг ги свалих за една седмица. Имам апетит и то доста, не се ограничавам въобще. Ходих на ендокринолог, защото си мислех че е от щитовидната ми жлеза... Направиха ми куп изследвания, лекарката се хвана за главата с мен, но жлезата ми е добре. Прати ме на невролог... изписаха ми лексотан. Да обаче аз все пак имам малко бебе, и немога да си позволя да го пия, защото той приспива ужасно много. Всеки се чуди и се мае... стрес ли е какво. Ходих и куршум да ми леят... нищо. Моля ви ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да ми даде съвет. Ще съм му изключително благодарна. Вече дори не мога да си нося детето повече от 5 мин на ръце, защото нямам сили.

# 1
  • Мнения: 3 096
Храниш ли се нормално или нямаш апетит?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Oтносно щитовидната жлеза и хормоните, свързани с нея, какви изследвания ти пуснаха? Понякога пропускат важни неща, а често проблемът е именно в тази област.

# 3
  • Мнения: 1 897
Кръвна захар изследвала ли си? Казвам го защото на зълва ми мъжът й от стрес го хвана диабет - от 100кг.за 2м.стана 80 кг.Дано не е това,но трябва да провериш.

# 4
  • Мнения: 513
А кърмиш ли? Аз също много отслабнах след второто раждане и май продължавам да слабея ( нямам кантар и рядко се тегля, по дрехите се ориентирам), но си го обяснявам с кърменето. Нямам разни стресови ситуации, винаги съм била доста слаба към кльощава, но не чак толкова. Храня се стабилно, нямам кой знае какво физическо натоварване, чувствам се добре.

# 5
  • Мнения: 0
Имам апетит, храня се нормално, не се лишавам от нищо.
Пуснаха ми 5 различни изследвания на щит. жлеза и всички бяха перфектни.
Не кърмя, защото покрай стреса с инцидента на мъжа ми, кърмата ми спря.Т.е успях да кърмя само около месец...
И кръвна захар съм изследвала, и тя е добре... и на мен ми мина през ума за диабет, но това беше първото изследване което си пуснах.

# 6
  • Мнения: 4
Според мен има причина, която да поражда това смъкване на килограми и тя може би е в резултат на стреса. Не спирайте да се консултирате с лекари... Направете си пълна кръвна картина, ако трябва се посъветвайте с  различни специалисти, но не оставяйте нещата така.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз пък съм на мнение, че ходенето от кабинет на кабинет е допълнителен стрес от който продължаваш да сваляш. На психиката ти реално и трябва почивка от стреса. Моята идея е да се обърнеш към психолог, с негова помощ може би ще намериш твоя начин да стопираш това явление. Преживяла съм подобен период със силен стрес, тялото ми реагира със слабеене няколко месеца след като мислех, че вече всичко е наред. Първо ми допадна че бях 65-66 кг, но когато след 3-4 месеца вече бях 55 се замислих. Не обикалях лекари а само рутинните изследвания на годишния преглед при ЛЛ направих. След като се успокоих спрях да слабея (бях станала 50 ) и дори качих няколко килограма, дълго време си задържах килограмите.

# 8
  • Мнения: 0
Ами аз си направих пълна кръвна картина... само хемоглобина ми е малко нисък и има левкоцити в урината... според специалистите и ЛЛ нищо притеснително. За психолог и аз започвам да се замислям вече, макар че тук не е толкова разпространено и някак ми изглежда странно да отида при някой непознат и да си излея душата, но като гледам ... май скоро няма да имам друг избор

# 9
  • Мнения: 3 096
Не пиеш ли желязо за ниския хемоглобин?

Пий витамини и витамин С.
Пробвай да напълнееш с много месо и сирене.

Така ме бяха посъветвали и мен преди години. Хвана ме грип, и направо щях да си се гътна,понеже бях отслабнала драстично в месеците преди това. Грипът се усложни с пневмония заради отслабването.
Лекарката ми каза, че ако не напълнея с 2-3 килограма няма да оздравея въобще, понеже пневмонията беше вирусна. С много месо и сирене успях да се справя. Аз обаче бях отслабнала защото нямах никакъв апетит, карах само на кафета и така неусетно се оказа, че се бях недохранила.

Иначе редица сериозни болести  също имат за симптом рязко отслабване, но едва ли е нещо такова.
По-скоро ми се струва стрес и недохранване, което не съзнаваш.

# 10
  • Мнения: 4
Ами аз си направих пълна кръвна картина... само хемоглобина ми е малко нисък и има левкоцити в урината... според специалистите и ЛЛ нищо притеснително. За психолог и аз започвам да се замислям вече, макар че тук не е толкова разпространено и някак ми изглежда странно да отида при някой непознат и да си излея душата, но като гледам ... май скоро няма да имам друг избор

Не се притеснявай от консултацията с психолог. Никой няма да те кара да си изливаш душата. Специалистите в тази област знаят как и какви въпроси да зададат за да установят причините за проблема. Определено щом няма нищо притеснително от изследванията, най-вероятно ще става въпрос за психически стрес. Лекувай го и не отлагай, защото всички здравословни проблеми произлизат от някакъв стрес на психическа основа.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Иначе редица сериозни болести  също имат за симптом рязко отслабване, но едва ли е нещо такова.

 Peace
Някакви други оплаквания, освен загубата на тегло имаш ли?

# 12
  • Мнения: 0
Ами не... отвреме навреме ме боли глава по силно, но незнам дали има нещо общо...

# 13
  • Мнения: 4 915
Пусни си туморни маркери за всеки случай, за твое успокоение...Би трябвало даже да са ти предложили лекарите?...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, кои точно да си пусне, те са много видове? Да не говорим, че нищо не доказват със сигурност.

Darleen0556 Не се шашкай излишно! Говори пак с личната и търсете причината докато не я откриете. Ако трябва се консултирай и с друг ЛЛ. Не може така да стоиш с неизяснена причина.

Общи условия

Активация на акаунт