Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора
Здравейте, изпратих съпруга ми да ми купи витамини за кърмачки, понеже много започна да ми пада косата, а той е купил само за бременни - ВИТАМАМ. На листовката не е обозначено дали стават и за кърмачки, за това се притеснявам да ги пия... моля кажете ми, ако някой знае нещо по въпроса...
Цитирай

Аз продължавам да пия моите за бременни по препоръка на докторите ни. Въпреки това и моята коса започна да пада страшно много от около седмица, но знам че е нормално и не и се впечатлявам. Освен това пия и рибено масло заради омега 3-то и витамин Д. Пия ги заради мен и заради дребен.
Цитирай

Това са витамини, не виждам причина да не можеш да ги пиеш.
Цитирай

Аз пиех Допелхерц от А до Я докато кърмех, никакви оплаквания от тях нямам.  Peace
Цитирай

Стават, да. На повечето витамини за бременни пише, че са и за кърмачки. Аз пиех Допелхерц от А до Я, но ефект върху косата ми никакъв. Още продължава да пада, чудя се как не съм оплешевяла още  Crazy
Цитирай

Има си специални витамини за периода на кърмене, например Прегнакеър за кърмачки.
Сигурно и на други фирми има.
Цитирай

Пия пренатал джеймисън и пише, че стават и за кърмачки.
Цитирай

мисля, че няма проблем да се пият, но все пак по-добре е да се направи консултация за по-сигурно.
Цитирай

Има си специални витамини за периода на кърмене, например Прегнакеър за кърмачки.
Сигурно и на други фирми има.

Прегнакеър и Прегнакеър за кърмачки се различават само по количеството калции и вит. Д, и по 25те лева на опаковка.  newsm78
Витамини за бременни + Калмацин и всичко е 6 Smile Най-рационалният и практичен вариант  Peace
Цитирай

Пия Пренатал и съм много доволна  Wink
Цитирай

Prenatal са за бременни и кърмачки
Цитирай

Прегнакеър и Прегнакеър за кърмачки се различават само по количеството калции и вит. Д, и по 25те лева на опаковка.  newsm78
Витамини за бременни + Калмацин и всичко е 6 Smile Най-рационалният и практичен вариант  Peace

Според мен разликата е в опаковките с омега-3 и калции в Прегнакеър брестфеединг, аз съм пила и двете.
Цитирай

Според мен разликата е в опаковките с омега-3 и калции в Прегнакеър брестфеединг, аз съм пила и двете.

Аз също пия тях все още. (Прегнакеър с омега 3)  Smile И съм доста доволна  Smile
Прегнакеър за кърмачки
http://apteka.-временно недостъпен-/30018684/%D0%BF%D1%80%D0%B5% … B0%D0%BF%D1%81-56
Прегнакеър плюс омега 3
http://apteka.-временно недостъпен-/30018156/%D0%BF%D1%80%D0%B5% … %D0%B1%D0%BB-2-28

Единствената разлика е 700 мг калции . И 25 лева   Peace
Цитирай

Както казах аз пиех Pregnacare breast-feeding и разликата от обикновените за бременни са 4 блистера с омега-3 и калции

http://apteka.framar.bg/30018684/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BD% … B0%D0%BF%D1%81-56

Те трудно се намират в България, аз и обикновените прегнакеър за бремнни ги взимах от Англия, защото на тези тук не и вярвам да са истински, защото в Англия една опаковка от витамините за бременни е с 30 а там са 60 такава като тази тук няма.
Цитирай

Както казах аз пиех Pregnacare breast-feeding и разликата от обикновените за бременни са 4 блистера с омега-3 и калции

http://apteka.-временно недостъпен-/30018684/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-28-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-56

Те трудно се намират в България, аз и обикновените прегнакеър за бремнни ги взимах от Англия, защото на тези тук не и вярвам да са истински, защото в Англия една опаковка от витамините за бременни е с 30 а там са 60 такава като тази тук няма.
Погледнете съдържанието Smile Аз изкарах бременността си в UK. В Boots ми показаха единствената разлика- в едните има калций. Абсолютно еднакви са и в БГ и там Smile Само цените лееееко се различават.

Без да задълбавам много, калцият, с който е обогатен вариантът за кърмачки е неусвоим. В организма, за усвояването на калция е необходим вит. D и Вит. А.  А във варианта за кърмачки дозите на вит. D не са повишени.
"Витамин D е основен фактор за правилното усвояване на калций. Той позволява преминаването на минерала от тънкото черво в кръвообращението, откъдето може да се използва от организма. Пониженият прием на витамин D води до нарушения в абсорбцията на калций, независимо от приеманите количества!"
И така гореспоменатите 25 лева отиват директно в тоалетната... И българска и английска. Затова първоначално изтъкнах предимството да си пиете витамини за бременни и кърмачки и стойностна добавка Калции с витамин Д  Peace Но това разбира се е ако наистина искате да сте сигурни какво приемате и защо.
Цитирай

1-14 от 14 отговора