Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
180-194 от 738 отговора

Анкета

Кое е любимото Ви масло за коса?

Може да изберете максимум 2 опции.

Жожоба

12 (4%)

Бадемово

38 (14%)

Масло от чаено дърво

14 (5%)

Кокосово масло

42 (15%)

Коктейл от масла - базови и етерични (опишете в темата)

10 (3%)

Стимуланта на Икаров

45 (17%)

Друго - посочете в темата

10 (3%)

Зехтин

30 (11%)

Масло от авокадо

4 (1%)

Арганово масло

57 (21%)

Какаово масло

3 (1%)

Общ брой гласове: 178

Цитат
Всичките наведнъж, или с някое от тях?
Загледах се в кремовете там,харесах един с коноп

Някое от тях. Smile Маслото от малинови семки е много хубаво, с много висок слънцезащитен фактор, но не всички кожи го понасят.
Масло от коноп обожавам.
Чудесно! Аз имам нужда от слъцезащита, кожата ми е силно луничава и фоточувствителна Smile
Тези кремове, гледам, са като балсами, т.е. не съдържат вода. Подобни ми предлагат тук в една аптека, на Деларом, само че цената им е тройна Crazy
Да взема да врътна една поръчка все пак Flutter
Цитирай

честно да ви кажа половин шишенце  оплозотворих от масло от шипки и невидях кой знае какъв ефект.Явно си е до кожа ,трябва да се пробват различни масла.
Сега ще видя как ще ми подейства морковеното за слънцезащита.Иначе продължавам да ползвам кокосово като дневен,нощен крем и за всичко.Просто кожата ми го понася.Други масла ми идват или тежки или омазняват много.
Цитирай

vela, тази рецепта звучи много добре, няма опасност да се смесят миризми, защото от изброените само какаовото и кокосовото масло имат аромат (пчелният восък също не мирише). Може ли да ми дадеш линка с рецептата, досега в Зоя бг не съм намирала рецепти, а много искам да погледна  Blush
 ccveti, много ми се иска, ако другите пишещи нямат нищо против, да пуснеш твоите рецепти, въпреки, че са на английски ...

Ето рецептата от Зоя:
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D … _BA_D0_B0_D0_BE-s
Цитирай

Сега ще видя как ще ми подейства морковеното за слънцезащита.
За градски условия в този сезон бива, но за жегите, на плаж или на планина няма да е достатъчно. Smile

Цитирай

Аз искам да попитам с какво масло да смеся какаовото, за да стане по-лесно за разнасяне, по течно ? Смятам лятото да се мажа с какаово масло за хубав тен,но няма да ми е удобно всеки път да изтъргвам и нанасям трудно на плажа...
Цитирай

Аз искам да попитам с какво масло да смеся какаовото, за да стане по-лесно за разнасяне, по течно ? Смятам лятото да се мажа с какаово масло за хубав тен,но няма да ми е удобно всеки път да изтъргвам и нанасям трудно на плажа...
втечнява се само от температурата... На плажа е над 25 градуса нали Wink
Цитирай

втечнява се само от температурата... На плажа е над 25 градуса нали Wink
Значи няма да има проблем ако е в чист вид.
Цитирай

3/4 чаша бадемово масло или гел алое вера, или масло от вечерна иглика, или жожоба), 1/4 чаша какаово масло, 1 супена лъжица течен лецитин, по желание 1 супена лъжица кризин (естествен флавоноид, доста добър за кожната фотопротекция срещу UVA и UVB), 1-2 капсули вит. Е

или

две части разтопено какаово масло, една част чист гел от алое вера (вместо водна база), течен лецитин, капсула вит. Е (по желание 1 суп.л. кризин).  Лецитинът е естествен емулгатор и необходим, за да се смесят водната база и маслото. Витамин Е действа като естествен консервант.

Разклаща се добре преди употреба.

Аз се мажа с какаово масло на плажа, но винаги го слагам върху слънцезащитен крем!
Не ми се е налагало да го смесвам, защото се топи от топлото (по периферията се втечнява, а в средата на бурканчето седи кремообразно). Very Happy
Цитирай

От 8-10годишна не съм използвала лосион с какъвто и да е фактор за плажа  Very Happy Може би е грешно,но нямам поражения. Много трудно ми хваща кожата тен, супер бяла съм,никога не изгарям/почервенявам,но и пък много трудно покафенявам до тъмно, мога да хвана лек брознов тен,но не и шоколадовото,което съм постигала със сорариум. Затова се надявам,че с какаовото ще усетя разлика в тена,но да видим  bouquet
Цитирай

Хубаво какаово масло, освен от Зоя.бг, може ли да се намери и на коя фирма?
Цитирай

http://www.iherb.com
Цитирай

Аз си купувам на калък от аптеките и съм доволна.
Цитирай

Дай линк да го видим... Peace
Цитирай

Дай линк да го видим... Peace
Ето така изглежда :

Цитирай

Peace

Искав да ви питам вие в какъв шампоан капнахте маслото от Чаено дърво Rolling Eyes Уж няма значение,но...капнах в моя на Шаума и в този на мъжо-катранен някакъв.Няма полза...особено при него.
Цитирай

180-194 от 738 отговора