Недадените-нов исторически сериал по канал 1

  • 21 441
  • 246
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 355
 Включвам се и аз към очакващите филма с нетърпение. Интересно ми е как ще покажат историята на спасяването на българските евреи, а имам и лични причини да гледам. Дано да не се разочаровам.

# 31
  • Мнения: 3
премиерата на НЕДАДЕНИТЕ е на 20 март по БНТ1 Simple Smile

# 32
  • Мнения: 604
И аз го чакам с нетърпение, разбрах, че ще се излъчва от 20.03.2013  Peace

# 33
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Нали беше на 10ти на първа страница има инфо newsm78

# 34
  • Мнения: 796
Грешката е моя, така пишеше във фейса, но 20-ти е датата Peace

# 35
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аха ясно,да не се надявам значи тая неделя Hug Hug Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 6 219
 Hug

Бях се подредила тази неделя да гледам, нямам търпение.

Преди няколко години имах щастието да говоря с доста възрастни евреи от Кюстендил и те ми разказаха какво си спонят от онова време, те са били деца (по-големи или по - малки). Правихме изследване на миграциите в града и хората, с които попаднахме от общността ни приеха много топло.

Всъщност и Димитър Пешев е от там и всички кюстендилци се гордеят с това.

# 37
  • София
  • Мнения: 355
 Ваня, Димитър Пешев е венчавал дядо ми, кръщавал е баща ми, а с прадядо ми са били много добри приятели и съратници. Това е моята лична причина да гледам този филм (не само любовта ми към историята и образованието ми) и горещо се надявам да си заслужава...

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 12:04 от Inanna

# 38
  • София
  • Мнения: 6 219
Дано, дано! аз на БНТ им имам доста голямо доверие.

# 39
  • София
  • Мнения: 355
 Права си, БНТ не биха се изложили с нескопосан филм по такава важна тема. А и предчувствието ми за него е добро  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 545
И аз ще го гледам задължително. Peace

Колкото до заглавието- наистина звучи необичайно, но пък точно отразява смисъла на станалото. Ние не просто  сме спасили от сигурна смърт българските евреи, но не сме ги дали, защото сме ги имали за наши, за част от нашия народ. Това, мисля, е по-важното!

Смятам, че евреите оценяват високо тъкмо това, още повече, че самите те живеят в по-затворена общност и се грижат преди всичко за своите интереси. Проявената човечност винаги е високо оценена. Наистина има с какво да се гордеем!

С интерес ще гледам играта на Пенко Господинов и Владимир Пенев. Само не разбрах каква роля ще играе Мариус Куркински. Предполагам на някой евреин Laughing. Най-малкото по външност наподобява характерните им черти.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен ми допада името също в смисъла, описан в горния пост. Доста е символично.

# 42
  • Мнения: 796
Да, Мариус играе евреин. На мен също ми е много любопитна ролята на Пенев и ролята на църквата.

# 43
  • Мнения: 20
Аз също харесвам смисъла на заглавието и ми звучи много силно,в същото време простичко,по човешки.
Но самата думичка .....  Thinking В същото време търся и не намирам по подходяща.

# 44
  • Мнения: 4 936
знае ли се вече кога ще го дават?

Общи условия

Активация на акаунт