Да се научим да работим с Excel - тема 2

  • 75 863
  • 732
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 292
...
Може да си скрила (Hide-нала така да се каже) всички следващи редове или колони. Избери/маркирай всичко на шиита и после дясно копче и UNHIDE. Дано да е това.
Не, това няма как да  е вярно.  Не е лесно да скриеш 65 000 реда...

# 541
  • Мнения: 273
...
Може да си скрила (Hide-нала така да се каже) всички следващи редове или колони. Избери/маркирай всичко на шиита и после дясно копче и UNHIDE. Дано да е това.
Не, това няма как да  е вярно.  Не е лесно да скриеш 65 000 реда...
Опитай сам! Аз съм с новия и скрих без проблем над 1 милион реда  Hug Peace

ПС: аз често го ползвам за да скрия някои dropdown  менюта и прочие неща.

# 542
  • Мнения: 1 292
Въпроса е, че трудно става без да го забележиш... А и дори и да скриеш редове пак ще има как да скролнеш надолу, нали?

# 543
  • Мнения: 273
Въпроса е, че трудно става без да го забележиш... А и дори и да скриеш редове пак ще има как да скролнеш надолу, нали?
Е да. Това е вярно. Е тогава и аз не знам. newsm78

# 544
  • София
  • Мнения: 8 103
Малко тъп въпрос. Мога ли да се запиша на курс някъде?

Скрит текст:
Вече две интервюта за работа изтървам, защото не мога да работя на Excel?  Cry

# 545
  • Мнения: 2 298
Малко тъп въпрос. Мога ли да се запиша на курс някъде?

Скрит текст:
Вече две интервюта за работа изтървам, защото не мога да работя на Excel?  Cry

Аз бих препоръчала тези: http://itraining.bg/kurs-microsoft-excel-top5/. Имат и други подобни практически ориентирани курсове.
 Peace

# 546
  • Мнения: 1 292
Темата е малко особена... ако те харесват - Excel-а се учи.

Иначе курсове не съм ползвал от години... не мога реално да препоръчам. Имам само едно мерило за това дали работят - ако разбираш всичко без да се замисляш много-много - работят... Ако се чудиш какво плямпа лектора - не работят.

# 547
  • София
  • Мнения: 2 271
Темата е малко особена... ако те харесват - Excel-а се учи.


Ако аз си търся човек за работа с Ексел, няма да взема такъв, който тепърва ще се учи. Докато се научи, кой ще върши работата? И я се научи, я не...

Аз съм кандидатствала за позиция, където трябваше много високо ниво на Ексел. И понеже имах добра основа и вярвам в себе си, реших, че ще се науча на всичко, което ще ми потрябва в работата. Харесаха ме, взеха ме. Но не се справях и сама се отказах. После се заинатих и научих всичко, което ми трябваше, което пък ми помогна в следващата работа, която работех, но за първата позиция се провалих...

# 548
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Темата е малко особена... ако те харесват - Excel-а се учи.

Не си много прав, защото и мен от няколко много добри позиции ме отрязоха заради ексела и "великия" vlookup  ooooh! Може да са елементарни неща, но не искат да те научат, искат наготово да им се предложиш.
Почнах да се самообучавам вкъщи на vlookup  и пивот таблици, ама друго си е като имаш реални задачи на работа.

# 549
  • Мнения: 29 254
За какво се ползва vlookup и pivot таблиците?  Blush

# 550
  • Мнения: 805
Ако в обявата пише че искат ексел - сядаш изяждаш едно помагало и имаш основни/базови познания.
Да искат високо ниво и да не е упоменато в обявата е несериозно от страна на работодателя!
Да искат високо ниво и да отидеш да се пробваш - пак несериозно....

Има няколко варианта:
- книжка... досадно, ама лека полека добиваш представа;
- Форуми и он-лайн уроци, помощни менюта - вършат работа като захапеш малко от материята;
- Платен курс - пари, но пък имаш "тапия";

Частни уроци с другарче Wink

# 551
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Интересно ми е кое се определя като "Excel - високо ниво".

# 552
  • Сф
  • Мнения: 4 761
За какво се ползва vlookup и pivot таблиците?  Blush

При работа с голям обем от данни, вместо да се ровиш по редовете ти извличат информацията под форма на таблица, можеш да я префасонираш.  Също така, ако всеки ден получаваш справка с 30 000 артикула (пример ти давам) с vlookup  можеш на следващия ден да извлечеш променените позиции, без да се ровиш в цялата справка.
Абе и аз не съм запозната много добре, ама нещо такова.

Интересно ми е кое се определя като "Excel - високо ниво".

Ако цял ден правиш справки, работиш с големи бази данни, микроси, пивоти и какво ли не, според мен това е високо ниво.  А не просто да си сумираш 2 клетки, да си групираш колонки и да си слагаш филтър.

# 553
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
От личен опит мога да кажа,че Ексел се учи само в практиката.както каза един колега по назад, ако няма да разбираш лектора за какво говори , какъв е смисъла.
Аз нито на курс съм ходила, нито онлайн програми съм ползвала.
Имах един колега ИТ, с който се разбирах много и той ме въведе и ми показа целия MS Office.

И аз се стреснах като видях за пръв път vlookup, ама е толкова лесно,че само да има база данни ще я научите за седмица.


Ако се опитам простичко да го обясня, vlookup е за размесване на данни от различни sheets в един sheet.
Свързванвто става по един критерий, напр. имаш лист с буркани сладко,ама са различни по състав и всеки продукт си има собствен код. На база този код , може да си строиш новата база данни .т.е. Всеки sheet от който ще вземеш данни трябва да има този код и така го правиш vlookup.

# 554
  • Мнения: 29 254
Miraj*, благодаря за разяснението. Полезно ми се струва. Аз работя със субтотали и са много удобни, но и тези ми звучат добре. Трябва си обаче реални примери и задачи, иначе не може да се разбере и научи.

Общи условия

Активация на акаунт