Частни детски градини - София (6)

  • 78 446
  • 745
  •   1
Отговори
# 480
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
Извън темата
Скрит текст:
ADAC не се ли произнася АДАК от Allgemeiner Deutscher Automobil-Club

# 481
  • София
  • Мнения: 533
На немски се произнася АДеАЦе съкращението, иначе за значението на абревиатурата си права.

# 482
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
На немски се произнася АДеАЦе съкращението, иначе за значението на абревиатурата си права.

Точно за съкращението не съм сигурна, че така се произнася. Спелуването е така, ама иначе....Не е заяждане, стана ми любопитно.

# 483
  • Мнения: 239
Благодаря ви, информацията за столчетата ще ми е от полза - в процес на търсене сме. Ще прегледам и специалната тема по въпроса.
  bouquet

# 484
  • Мнения: 4 877
adelina_bg, хубава тема подхвана. Поотраснаха ми деца и вече съм се отдалечила от статистиките и тестовете. Но сега погледнах точно този сайт, който и ние сме ползвали. Аз виждам модели на Макси Кози и то точно при примерите с добрите показатели. Нямам време да навлизам наистина отново в темата, да изчитам всички показатели, а и вече не съм на тази вълна и не следя тенденциите. Моделите, които споменаваш, наистина са си добри. Пег Перего ме изненада много. Беше ми любопитно - мерси!

# 485
  • София
  • Мнения: 533
Danybon действително сега в последния тест, който излезе има едно столче на Макси Кози което обаче е в малката група 0-18кг, което е наистина добро, но като цяло аз казвам за статистиката от последните 3-4 години и Макси Кози бяха в графа "стават" ама определено имаха много недостатъци. А пък като цени са равностойни на най-добрите столчета в класацията, затова бих се замислила дали да дам толкова пари за нещо не толкова добро. Но твоето детенце едното е по-голямо и тогава може и да са имали и по-добри модели, както казах следя класацията от 3-4 години насам.

Galactic Voyager точно за съкращението съм 100% убедена че е така, живяла съм в Германия и бях член на АДАЦ, освен това имат и предаване по немските телевизии, не знам обаче по коя точно и там също си го произнасят така.

Ето това е темата за столчетата, за който се интересува http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=632611.msg25263120#msg25263120 че малко разводних темата, за което се извинявам, но съм на мнение че за всяко едно нещо в отглеждането на детето човек трябва да прави информиран избор следствие на много проучвания - било то за количка, столче за кола, детска градина, училище и т.н
Поне аз съм от родителите, които така правят, знам че има много такива които избират най-нефункционалната количка защото им харесва на външен вид, избират някакво столче каквото и да е само и само да не ги глобят, дават си децата в най-близката градина (ако ги приемат) без да им пука какво получават насреща. Да не продължавам, смятам че тука сме се събрали все отговорни хора, на които им пука поне малко.
Сори за лиричното отклонение

# 486
  • Мнения: 4 877
adelina_bg, много благодаря за информацията и поста! За нашите Макси-Кози не се притеснявам, защото аз споделих, че толкова сме гледали и сравнявали, че бяхме станали професори по темата, но вече не помня детайли. Второто дори е внесено от чужбина, защото го нямаше тук.
Хареса ми това, което каза - аз съм същата. Нонстоп сравнявам, чета, питам, оглеждам, проверявам, за да ми е спокойна после главата.
Беше ценно да споделиш! Човек трябва да си следи тенденциите.
Но да се върнем на темата за столчетата и детските градини. Именно по всичко, което спомена по-горе, смятам, че изборът трябва да е на родителя. Столчетата са доста скъпи и не мога да си представя градина да задели 5-10 000 лева, например, за такива инвестиции.

# 487
  • София
  • Мнения: 533
Ами да така е избора трябва да е на родителите, но пък от друга страна като си помисля че нашето столче примерно струва 600лв ако трябва да се купува едно за градината и едно за нашата кола, че ние пътуваме много, леле мале....(и то нашето столче пак не е от най-скъпите).
В момента нямам този проблем защото си карам детето сама до градина, но определено ако ползвах транспорта на градината щях да съм в голяма дилема.
Danybon в училищните бусове има ли седалки/столчета за децата, че по закон са задължителни до 36кг или 12г.
И малко оффтопик - пред градината съм виждала родители дето си паркират мега огромните джипове и вътре седалките са Чиполино или Бертони  ooooh!

# 488
  • Мнения: 4 877
Ох, отдавна не съм слизала да посрещам големия ми син от буса и не мога да дам точен отговор.  Той е висок вече над 1,70 м и по този проблем не съм мислила. Преди нямаха. Закопчаваха се с колани.
Иначе това решение за 12-годишните със столчета - аз винаги съм ЗА, когато става въпрос за безопасност и винаги сме били много стриктни, но в случая като знам синът ми и съучениците му колко са високи, направо ме напушва смях да си ги представя вече в такива столчета. Доста снажни младежи са вече. Долу-горе почти една глава над мен.
Иначе в нашата кола доста време ползваше и той столче. Май му го взехме, когато почна да ме минава по височина. Simple Smile Сега винаги е с колан на задната седалка.

# 489
  • София
  • Мнения: 864
хаха. Вие пък с тези столчета. Наистина са важни, но и не мисля, че градината купува някакви "колкото да отбие номера". Пък и като искаш нещо специално- купуваш си го и готово.Не мисля обаче, че градината е длъжна да осигури най-добрите столчета /поне според вашите представи/.
Както и да е.
ПРеди години Макси Кози бяха мисля на първо място заедно с Рьомер. Ние тогава много се чудехме ккаво да вземем и избрахме Рьомер. Не сме имали супер сериозни инциденти, но за сега сме доволни. Всъщност имахме един дето щеше да стане тя една ,но тогава много се впечатлих как "се държа столчето"Simple Smile

# 490
  • Мнения: 10
Да питам някой дали има пресни впечатления за детска градина Светлина ( за базата на Симеоновско шосе) ?

# 491
  • Мнения: 914
Абе няма такъв рахат като да ти е близо градината, според мен. Но всичко е въпрос и на това кой как е свикнал. Например, аз реших да се откажа от градините в околностите на София, въпреки зелените дворове и чистия въздух, защото за мен не е вариант да я карам с кола сутрин. Аз ходя на работа пеша. Изобщо не ми е удобно с кола. Да ползвам транспорт на градината означава първо най-малко 100лв отгоре на месец, второ аз един ден я вземам по едно време, друг по друго...
Ако ходих всеки ден с кола на работа - сигурно нямаше да ми е проблем да возя и детето. Освен това аз извадих късмет градината да ми е до вкъщи и да съм също така много доволна. Ако не бях доволна, щях да търся друг вариант, но разстоянието си е фактор и то сериозен.
За тази градина в Панчерево - някой напред не беше ли споменал, че ще е 600лв таксата от следващата година, освен дето транспорта ще се доплаща?

# 492
  • Мнения: 4
Моето дете ходи в Аладин, в Лозенец. Ние сме много доволни, детето също. Всеки ден ходи с голямо желание, дори и събота и неделя иска да ходи на ясла:) Извеждат ги навън всеки ден, ако не вали и не духа силен вятър. Дворчето им е малко, ама пък и децата са малко и като гледам им е досатъчно. Всеки ден рисуват, апликират, пеят много песни:)

# 493
  • Мнения: 239
bevka, за кое дворче говориш? Аз не видях такова, освен едно малко циментово пространство до входа на парти центъра.

# 494
  • Мнения: 99
Здравейте, тъй като и тази година не приеха дъщеря ми в общинско детско заведение, започнах да се оглеждам за  частна детска ясла. Та спряла съм се на " Фъстъче" в ж.к. Стрелбище до Южния парк и събирам мнение.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт