Чест и уважение / L Onore E Il Rispetto - италиански сериал

  • 124 559
  • 748
  •   2
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 1 095
"Лице на ангел" - Г. Гарко и К. Копола


# 62
  • Мнения: 1 095
Косима Копола






Един много свеж, лек, с красиви гледки и хубава музика за душата  филм,  с нейно участие.


http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=287062&hit=1

Последна редакция: нд, 31 мар 2013, 13:02 от kali_georgieva

# 63
  • Мнения: 1 095







В очакване на трети сезон...

# 64
  • Мнения: 33
 Hug HugКали, благодаря ти за прекрасните снимки и клипчета. Удоволствието е огромно. Страхотно партньорство между тези два ангела. Много красота, финес и любов излъчват двамата.
Очаква ни интересен трети сезон. Нетърпението ми е огромно!  bouquet Heart Eyes

# 65
  • софия
  • Мнения: 163
Прекрасни актьори, прекрасна игра, музика... и всичко. И аз приключих втори сезон и с нетърпение ще очаквам трети... Поздрави на всички и спорна и слънчева седмица!  bouquet

# 66
  • Мюнхен
  • Мнения: 276
Здравейте. Случайно видях темата ви и бях очарована от Г. Гарко и К. Копола. Много чаровни, красиви, прекрасни и играта им е блестяща. Изгледах двата сезона на 1 дъх. Останаха ми само 2 епизода. Благодаря ви за всичко и за предоставената възможност да се насладим на този филм. Видях, че в мастерса го има и с бг аудио (първи сезон), но се губи тръпката, пък и качеството е лошо. Явно и в БГ са го излъчвали, но са го оставили само на 1 сезон. Исках да попитам за третият сезон. В момента се излъчва или превежда? И не видях да коментирате филма. Мисля че си заслужава да споделим мнението си от него.

# 67
  • Мнения: 1 095
Привет момичета. bggirl22,  Bube03, jilka  Hug Hug Hug

Трети сезон го очакваме всеки момент да започне качването му с превод на български.

Да наистина първи сезон е даван по българска телевизия (дали не беше ТВ7), но според мен няма дублаж, който може да пресъздаде абсолютната емоция на определен герой (на актьора, който го  е изиграл).

Сериалът има дори и четвърти сезон.

Радвам се, че мнението ни се препокрива, относно прекрасната игра.
Понякога красивите актьори губят, защото се смята, че са пробили  само и единствено с външния си вид. И някак автоматично се приема, че след като е красив, значи не е талантлив.
Да визията, може би е била причина, да ги забележат, но да се задържат на пазара трябва и още нещо.







# 68
  • Мнения: 1 095
Здравейте. Случайно видях темата ви и бях очарована от Г. Гарко и К. Копола. Много чаровни, красиви, прекрасни и играта им е блестяща. Изгледах двата сезона на 1 дъх. Останаха ми само 2 епизода. Благодаря ви за всичко и за предоставената възможност да се насладим на този филм. Видях, че в мастерса го има и с бг аудио (първи сезон), но се губи тръпката, пък и качеството е лошо. Явно и в БГ са го излъчвали, но са го оставили само на 1 сезон. Исках да попитам за третият сезон. В момента се излъчва или превежда? И не видях да коментирате филма. Мисля че си заслужава да споделим мнението си от него.

Това за единия дъх си е вярно. Толкова наситен сюжет. Така бързо се развива действието.
Шест серии, все едно съм изгледала - 20.
Относно коментирането. Да сериалът си заслужава коментариите.
Много сложни герои/образи има в него.
Разбира се, най-сложният е Антонио Фортебрачи. (все пак е главният герой).

# 69
  • Мюнхен
  • Мнения: 276
Кали благодаря ти много за отговора. Значи скоро ще гледам и трети сезон? Урааааааааааааааа. Благодаря много. Аз гледам много сериали, предпочитам ги пред филмите, защото историите са по-подробни, по-развити. Но не съм и фенка на много дългите сериали. Не обичам локуми, излишни герои и действия. Затова и "Чест и уважение" ми хареса. Нищо излишно, нищо изсмукано от пръстите, безсмислен пълнеж. Прекрасен. Играта е великолепна. И Гарко е едно бижу. Не мога да си представя никой друг в ролята на Тонио.
Интересно ми е какво мислите за "любовта" на Тонио към Олга. Моето лично мнение е че той не беше влюбен. Той повече не можа да се примири с факта, че една жена не го желае. Тя май беше единствената, която не го искаше.
Тонио определено е лошото момче, но с голямо сърце. Той не може да забрави, не иска да прости, не иска да остави хората, които разбиха живота му, По някога краен, но това е нашето добро и лошо момче.  Hug

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 00:20 от bggirl22

# 70
  • Мнения: 1 095
И Гарко е едно бижу. Не мога да си представя никой друг в ролята на Тонио.

 Hug
Гарко, наистина е много убедителен. За този образ - кастингът е точно в десятката. Лошото момче, с ангелско лице. Ами той като икона. Просто се откроява между другите.

"Женската аудитория ме харесва в отрицателни роли. Забраненото очарование привлича като магнит..."  Габриел Гарко




# 71
  • Мнения: 1 095

Интересно ми е какво мислите за "любовта" на Тонио към Олга. Моето лично мнение е че той не беше влюбен. Той повече не можа да се примири с факта, че една жена не го желае. Тя май беше единствената, която не го искаше.


Олга...
Това е единствения образ в сериала, който се старая да разбера, но някак - не мога.
Поведението и е странно.
Дали Антонио е бил влюбен в Олга?
В първите няколко серии (мнението ми съвпада с твоето) почти бях убедена, че я "преследва", защото не може да преглътне, че има жена, която да му откаже. (Той си знае "цената". Дори приятелите му го наричат - Красавецо).
Признавам си, че продължавам да се двоумя, но...  някои действия от негова страна, ме карат да мисля, че той е влюбен в Олга.
Един диалог:
"- Коя е тази жена?
- Жената на живота ми".
Сцената между тях, когато Олга му каза, че е направила аборт, като че ли най-много ме убеди. Той много плака... и то не от злоба и яд.  Спомни си за родното селце, за майка си, за брат си и сватбата с Олга.  "Вече загубих всички"...
В тази сцена всъщност виждаме -  другия Антонио.

Но дали Олга е влюбена в него?  newsm78 newsm78 newsm78



# 72
  • Мюнхен
  • Мнения: 276
И аз не мога да си го представя в друга роля. Тази е като правена за него.
За любовта му към Олга мисля, че той я обичаше по негов си начин, мислеше че я обича защото му се дърпа. Дори и след като я имаше, тя пак не го искаше. Ако му беше "пуснала" още в началото, със сигурност щеше да изгуби интерес към нея. А за нейните чувства съм сигурна, че нямаше такива. Аз Олга не я харесвах. В началото когато искаше да бъде със Санти я мислех за страхотна. Избра него пред Тонио, мисля че беше и влюбена в него. Но тя и майка и обичаха повече парите. Подскачаше от мъж на мъж, само да могат да я подсигурят финансово. Да кажем, че искаше сигурност, но последният и кандидат беше излишен. Тя имаше парите от Тонио, неговото дете. Можеше да живее и сама или да потърси мъж, който да обича. Тонио беше "починал" само преди няколко месеца. Но според мен тя не го обичаше. Единственият мъж който за нея значеше нещо беше Санти, но и заради него не беше готова да се откаже от охолният живот.
Нела ми беше една от любимките. Много ми стана мъчно за нея.
Мелина е душичка. Толкова беше влюбена в Тонио. А той толкова много я нарани. Как са се опитали да направят от нея грозното патенце, но тя е прекалено красива и това е трудно да се скрие. Невероятна е. Не съм гледала трети сезон, но видях снимки, на които с Тонио бяха заедно. Дано останат така.
Кармела също много ме издразни. Прости на брат си всичките изнасилвания, а на Тонио не можа. Съгласна съм, че я излъга, може да си обидена, но чак пък да се откаже от него... А това че той се влюби в нея за 5 дена ми се стори много пресилено. Той не се влюбва лесно. Дали наистина я обичаше? Сега остана само да е и бременна и шоуто ще е пълно.

# 73
  • Мнения: 1 095
Моята любимка е Мелина. Толкова чисто същество. А Косима Копола в ролята на Мелина, просто е прекрасна. Това любовта..., ами правилно казват, като "кон с капаци". Само като я погледне и беше готова на всичко. Може да е наивна, но е истинска и страшно влюбена. Повярва му на 100% и си мисля, че го обича и след всичко това, което и стори.
Това е най-отвратителната постъпка на Тонио. Все си мислех, че както става по филмите, ще вземе наистина да се влюби в нея..., но - уви. Сицилианска му работа. Преди всичко честта.
Каква беше тази тяхна чест? Готов на всичко (всякакви способи), за да отмъстиш. И ако с пистолет, просто вдигнеш ръка и приключиш на бързо "мъките", то с Мелина не беше така.
 
Как брани дъщеря си от него. Не иска Антония да се сближава с баща си, защото, всеки който го заобича, бива нараняван от него. И това му го каза право в очите.
Но все ми се струва, че тази негова дъщеря (не знак какви още любови ще има Тонио, какви жени, какви бременности, какви още деца и т.н.), но тази негова дъщеря може би ще бъде най-красивото нещо в живота му.
Тази дъщеря, която от омраза към дядо и не искаше да погледне.

Ще видим какво ще стане между Тонио и Мелина. Сериалът не е с романтичен привкус и не очаквам  романтика и хепиенд между него и Мелина (въпреки, че ми се иска). Реалистка съм. Действието се развива в южна мафиотска Италия... Там никой не оставя никого да бъде щастлив.
Особено когато вече си се "въвлякъл" в този негарантиращ утрешният ти ден живот.
Дали ще успее да запази, малкото близки, които му останаха?

От позиция на времето (той загуби толкова много хора около себе си), дали Тонио може да изпита нещо различно от симпатия към Мелина? Да, вярно, че и предложи да се омъжи за него, но не е ли под давлението на дъщеря си, или...
А онази сцена с братовчеда...
Боже този Антонио какво направи. Да се чудиш, това вид любов ли е? Какво е? Само крещеше, че никой не може да закача семейството му.
Докато гледах и аз като Мелина се чудех, трябваше ли да постъпи така?
Този човек половинчати работи не може да прави. Просто е в крайностите.


Между другото Габриел Гарко има сериал (в главна роля), в който героят му е отвратителен.
Антонио Фортебрачи просто е "цвете".

bggirl22   Hug много ми беше приятно да си "побъбрим".

Пожелавам приятна вечер на всички!

# 74
  • Мюнхен
  • Мнения: 276
И аз много харесвам Мелина. Единствената за която парите нямат никакво значение. Хубаво е, че се е запазила толкова чиста и невинна. Нейният баща беше отвратителен. Как непрекъснато и натякваше, че няма кой да я вземе защото е с "дефект". А тя е толкова красива. Добра съпруга, майка и домакиня. Единствено се учудих на постъпката и с братовчеда. Явно и се прииска поне 1 път да бъде лошото момиче.
Аз мисля, че Тонио ще се влюби в нея, но ще се разкъса между отмъщението и нея. Определено не вярвам да и бъде лесно на Мелина с него. А за нейната любов към него съм сигурна. Беше скъсала снимката им, но не я изхвърли. Първата любов не се забравя.
Чудих се още колко любими човека трябва да изгубиш за да разбереш, че това отмъщение е безсмислено?
Кали съгласна съм с теб, че Антониа е най-хубавото и истинско нещо в живота му. И той колкото и да се бори със себе си, няма да може да я зачеркне. Детето си е дете. А и той е сицилианец.
А малката колко се радва, че има баща. Че той е нейният татко.

Кали и на мен ми беше приятно. Лека вечер от мен!
Има ли други преведени филми с Г.Гарко?

Очаквам с нетърпение трети сезон, надявам се да не трябва да се чака много.




Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 04:55 от bggirl22

Общи условия

Активация на акаунт