Рецепти с киноа

  • 95 162
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Четох някъде за една зърнена култура - киноа. Отглеждала се от инките и едва ли не била чудотворна, съдържала много полезни вещества необходими за организма, всъщност  съдържала всичко необходимо. Затова ми се иска да развием тази тема, който знае от къде може да се закупи, каква е цената, дали знаете рецепти с киноа ще се радвам да споделите   chef .

# 1
  • София
  • Мнения: 22 687
Здравейте! Четох някъде за една зърнена култура - киноа. Отглеждала се от инките и едва ли не била чудотворна, съдържала много полезни вещества необходими за организма, всъщност  съдържала всичко необходимо. Затова ми се иска да развием тази тема, който знае от къде може да се закупи, каква е цената, дали знаете рецепти с киноа ще се радвам да споделите   chef .

И аз преди време четох за тази зърнена култура и много съм впечатлена. Наричат я царицата на зърнените култури. Гледах и снимки в интернет за десерти с киноа и салати. Ползва се и за ястия.
Може би се продава в био магазините или в магазините и щандоете, които продават насипни зърнени култури. За София такъв щанд съм виждала в Централни Хали, но дали предлага кино...........не знам.Simple Smile
Ето малко снимки:
Скрит текст:
- печена киноа сс сини сливи;-салата с киноа и вишни; - пълнени чушки с киноа

Сега видях, че се предлага в http://www.zoya.bg- 13.85 лв. за килограм.

# 2
  • Мнения: 0
Simple Smile Благодаря много за адреса, нямам търпение да я пробвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 22 687

И аз! И аз! Simple Smile

Ако си от София, провери на щанда в Централни Хали дали го има. Фирмата е един от големите вносители на зърнени храни и ядки за България и нищо чудно да го предлагат. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 0
Супер, за Халите не се бях сетила, аз обиколих всички големи супермаркети и нищо. Ще се разходя до там, може  да има и от различните разновидности, до колкото си спомням има черно, червено и бяло. Не знам дали има разлика в състава или вкуса, но ако намеря ще пробвам Simple Smile и ще споделя Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 22 687
Супер, за Халите не се бях сетила, аз обиколих всички големи супермаркети и нищо. Ще се разходя до там, може  да има и от различните разновидности, до колкото си спомням има черно, червено и бяло. Не знам дали има разлика в състава или вкуса, но ако намеря ще пробвам Simple Smile и ще споделя Simple Smile

В Халите, като влезнеш през централния вход от "Мария Луиза" , щанда е в в дъното, от ляво, точно преди хляба и закуските, които пекат на място. Срещу снек-бара.
Задължително да споделиш. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 114
Аз съм голям киноа - фен! Често замествам ориза с киноа в мн рецепти. Салата Табуле с киноа, лятна яхния с киноа и топла салата с киноа и броколи и още какво ли не.

# 7
  • София
  • Мнения: 22 687
Гисчо, страхотни рецепти! Благодаря!   bouquet Ще се пробва, задължително! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 92
Киноа има в био магазините, също и в Хит, на щанда с био продукти, струва 7-9 лв за 500 гр.

На мен ми е най-любима по най-простия начин - сварена с масло и сол Simple Smile Много често правя тези кюфтенца с киноа и батат
Да, страхотни салати стават с нея, бях правила преди време салата от авокадо, портокал и киноа, със запечено козе сирене. Киноата става и за сладкиши и бонбони. Понякога меля зрънцата, за да получа безглутеново брашно за някои сладкиши.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Дъщеря ми много харесва ястия с киноа. Две години ползвахме услугите на частна детска кухня. .Веднъж седмично предлагаха пиле или пуйка с киноа-Месо ,морков, лук, домати, зехтин,равни части ориз и киноа, магданоз.
Аз съм го приготвяла и с телешко и с патешко месо.Понякога заменям зехтина с олио .Едно от любимите ни ястия Heart Eyes

Последна редакция: ср, 13 мар 2013, 09:48 от veni35

# 10
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
И аз като Гисчо често замествам ориза с киноа.
Ето две рецепти и от мен:
- пълнени чушки с киноа (като казах заместване на ориза  Grinning)
- ризото с киноа и гъби
Правила съм и със зеленчуци, като ориз със зеленчуци.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 325
Купих си преди няколко дни и се чудех как да я сготвя...,имам печени чушки от фризера и ще ги направя пълнени със зеленчуци и киноа...Да попитам,понеже е с много дребни зрънца трябва ли да се чисти,премива...Дано и на вкус е добра,да не си ги ям после само аз..както се случи с елдата

# 12
  • Мнения: 4 668
Киноа се продава и в Карфур - на щанда с био продуктите е  Peace
Ще пробвам рецептите на Гисчо - допадат ми  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 5 644
Купих си преди няколко дни и се чудех как да я сготвя...,имам печени чушки от фризера и ще ги направя пълнени със зеленчуци и киноа...Да попитам,понеже е с много дребни зрънца трябва ли да се чисти,премива...Дано и на вкус е добра,да не си ги ям после само аз..както се случи с елдата

свари малко количество и го пробвай. у дома само аз ям "екзотики" - киноа, елда, просо. домочадието си иска ориз.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 325
Докато чаках отговор на въпроса ми,си ги напълних и изпекох вече чушките...не я измих киноата,дали не сбърках...Още не съм ги опитала,че са много врели,но след малко и това ще се случи и ще споделя резултата дали е сполучливо...

Общи условия

Активация на акаунт