Интериорен стил по аматьорски 12

  • 58 593
  • 759
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
А де, и освен всичко хладилника е зад трапезарната маса. То мъж, мъж, ама едни яйца да свари трябва да заобиколи масата със столовете, извади яйцата от хладилника и да се завлече до мивката и печката в ъгъла.

# 496
  • Мнения: 13 764
Не сте прави! Апартаментът всъщност е апартаментЧЕ! Разгледайте го по-внимателно!
Какви 4 метра ви се привиждат за кухненската "стена", та той целият хол е сигурно 3х4 Laughing
Кухненската част е не-повече от 2 м - печка, шкафче и 60 см за мивката. Може и под 1.80 да е тази стена. Тази в дъното (с мивката) и тя е толкова вероятно. Защо хладилника и миялната не са там можем само да гадаем, но надали е от желание за оригиналничене. Може да има някаква чупка стената точно там и да остават 20-30 см дълбочина.
Според мен е подходено рационално - за наличната квадратура (или липса на такава по-скоро) е успяла да намери място за всичко необходимо. Колко е хубаво е друг въпрос.

И двата последни апартамента са типични за българските интериорчици - постни и без дух.

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
В наличното място има по-удобни начини за разпределение.

# 498
  • Мнения: 11 747
Писано е, че апартамента е 60кв. Странно ми е, защото това трябва да значи от типа на панелните, дето са хол, спалня, кухня, коридор, баня с тоалетна и килер. Това не е толкова малко пространство. По тия снимки стои по- скоро сякаш е 40кв  Thinking  


Богиня, сънувах, че се местиш в новото жилище. Случайно минавах под вас и видях, че изнасяте и се качих (да не мислите, че реално знам къде живее Богиня  Simple Smile ) и разглеждах стария ти апартамент  Laughing  Беше разкошен, в стара сграда с високи тавани, огромни стаи, стари дървени подове...  Joy  Такава сграда и улица във Варна няма, не знам как ги измислих на сън. Ама чак спалнята сънувах и някакво предверие имаше, като кабинет.  ooooh!

# 499
  • Мнения: 13 764
Писано е, че апартамента е 60кв. Странно ми е, защото това трябва да значи от типа на панелните, дето са хол, спалня, кухня, коридор, баня с тоалетна и килер. Това не е толкова малко пространство. По тия снимки стои по- скоро сякаш е 40кв  Thinking  

Защото явно е ново строителство. Там е така - 60кв са като панелните гарсониери. В квадратурата влизат общите части, ако има една-две тераси и реално остават 30-40 чиста площ най-много.

Сега погледнах по-внимателно - че то си пише - кухнята е метър на два Laughing

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 12:11 от птица

# 500
  • Мнения: 11 747
Да, аз ги знам сега, както ако гледаш по обяви жилища обявени за 120кв на място се оказва, че са като най- много 80кв... ама това са търговски трикове и прочие, дизайнера би трябвало да коментира реални квадрати, не по обява, че там са по- завишени и от нотариалния акт.

# 501
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пина, ах, какви сънища само  Hug

Птица, не съм съгласна. Разпределението в "дизайнерския" апартамент е безумно. И 40кв площ можеш да организираш по рационален начин. А не да си правиш подиумчета и огромни дивани за сметка на миялна, която е поне на 3 метра от мивката.

Дори да е метър на два, мястото на миялната е до мивката. Там има чекмеджета. Вдясно от мивката има някакви врати /не е ясно какво е/, там можеше да влезе хладилника. Просто площта е разпределена така, сякаш човекът, който го е правил никога не е ползвал кухнята по предназначение.

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 12:21 от Приятно ми е - Богиня!

# 502
  • Мнения: 677
Ето как изглеждат 60 квадрата на един шведски апартамент, ама то квадратурата да беше проблема:

1... 2...  3... 4... 5... 6... 7... 8... 9... 10...

Пък ай дано надникне някой дизайнер тук в темата, па вземе та прихване малко дизайнерство Laughing

# 503
  • Мнения: 13 764
ами те затова и не са се събрали Grinning

Кухненската чупка наистина е не повече от 1.50 на 1м. Г-образната част - в дъното е мивката, до нея има малка вратичка, вероятно на изтеглящо се шкафче на 20на см, следва под ъгъл шкаф с чекмеджета, също малък. Печката, миялната (залепена за гърба й), шкафът над миялната и отворените рафтове над печката вече влизат като отделна колона в хола.

http://ideendom.com/dev/images/stories/October/dnevna%202S.jpg
тук горе при тавана се вижда добре докъде е стената - ъгълът е над котлона.

какво има зад двойната врата до мивката?

Ема, показаното от теб е доста по-голямо като размери. А в нашия случай помещението е твърде малко и кьопаво още в архитектурния му проект. И определено не разполага с тези метри, които им се привиждат на Богиня и Янтра  Laughing
Инак си права! Не ги бива много нашите дизайнери, за съжаление Peace

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 12:54 от птица

# 504
  • Мнения: 11 747
Птиче, можеше миялната да е 45см, все пак е сам ерген, в малко жилище. Дори семейства избират този вариант да пестят място, той сам с 60см миялна. И да я бяха сложили на мястото на чекмеджетата. Друг вариант да бяха вдигнали фурната горе и под нея да беше миялна. Щеше да намалеят плотовете, но нали е сам мъж, няма да готви цял ден, пък и маса има зад гърба си, нея ще ползва за плот. Хладилника да беше на мястото на двойните врати. Ох, не знам. Мисля, че всичко трябва да започне отначало. С корекции не става, направо нов проект.

Всъщност ако хладилника се сложи на мястото на двойните врати, то направо организацията щеше да влезе в правилото - склад- мивка- печка. С по- малко плотове от оптимума, но поне с нормална последователност.

# 505
  • Мнения: 18 542
Мноооого сте критични по чуждото  Peace

pina, вратите може да са и Крафт мастер;)

Капките по стената са си интересни, с гредите са замаскирани тоци вероятно Simple Smile
Капките по стената са тапет, а дивана е на известна френска фирма за мебели (или поне много прилича).
Като цяло ми харесва, особено за български дом. Това което не ми харесва е, че изглежда доста разхвърляно дори когато явно е подредено.

# 506
  • Мнения: 13 764
Тъй, де, тъй. Аз затова все питам зад двойните врати какво има. Подозренията ми са за стаята на Синята брада Mr. Green
И за мястото на миялната съм съгласна. Правилното е на мястото на шкафа с чекмеджетата. Въобще е странно с вик тръби зад печка, да не говорим, че и опасно.
Борбата ми е, че помещението е наистина супер малко Joy

# 507
  • Мнения: 11 747
Така е, малко е.

Дивана е правен от сандък майстор по подобие на известната марка - то си пише.

Предполагам, че банята е на гърба на кухнята, но и на хола, т.е. зад телевизора и тръбите не минават зад печката, а направо през стената, което не оправдава мястото на миялната.

Ходих да чета в Уикипедия за Синята брада, бях забравила фабулата.  Laughing

# 508
  • Мнения: 18 542

Дивана е правен от сандък майстор по подобие на известната марка - то си пише.

Да, вярно, ама скипнах текста  Whistling

# 509
  • Мнения: 11 747
И аз първо не четох, но после се позачетох и така. На мен дивана някак си ми допада и някак си не съвсем. Не е от нещата, които бих нарочила, както са гредите и пъпчивата стена.

Общи условия

Активация на акаунт