Априлската дружинa наближава втората година!

  • 72 780
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 42
Деляна как се оправяш с двете? Разликата е там че примен голямото е момче и голям дивак.

Успех ти желая и само да са здрави!

# 706
  • Мнения: 183
Благодаря за статията, Октавия!
За справянето, справям се, създала съм си някакъв ритъм. Каката не е приета на ясла и тя си е у дома. Измислям и някакви занимания, гледам да и обръщам внимание, не, че има някакви индикации за ревност...Дори понякога Боян се оказва леко пренебрегнат. Понякога има кофти моменти, когато Траяна реши да прояви овенски характер, но иначе по принцип е спокойна. Гледам да я измарям преди обяд, излизаме, яко игра, та да има спокоен следобеден сън. Боян също спи по няколко часа следобед, къде и аз с тях... Simple Smile
Искам да ви похваля един продукт, които вече на 2 пъти купувам от един биомагазин-сусамов тахан с какао и мед специално разработен за деца. Идеален заместител на шоколада, ако избягвате да давате шоколадови изделия....
Лек ден мами! Ако продължаваме така, може и да имаме нова темичка Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 235
Ние не сме много по шоколада, манията това лято беше за сладолед, сега се лепи на тия уж йогуртови кремчета(май сама си вкарах автогол с тях за да спрем със студените работи), но дори и тези специално за деца са пълни с боклуци. А нямам удобен биомагазин където да намеря нормален заместител. Мога да му забъркам подобен десерт, но нали няма да е в шарена опаковка и не е интересен  пък и въпроса е до като сме на вън не в къщи:( Като е в къщи се примирява с каквото има , въпроса е да намеря нещо за на вън като пазаруваме с което да му минава мерака и да не е пълна химия. Някой път минаваме съвсем кротко и да речем с някой топъл земел ако има който да гризе до вкъщи, но друг път пада един пазърлък.....Вие какви "лакомства" им позволявате евентуално ако се "наложи " Simple Smile

# 708
  • Мнения: 183
Ох с тия лакомства незнам просто. До скоро Траяна знаеше само солети да си поиска, сега започна да слага в кошнищата каквото и попадне, ама като и направя забележка и разбира, започва да връща Simple Smile
Иначе най-често и взимам ядки или стафиди като се наложи, тя си мисли, че това са бонбони... Иначе за у дома правя соленки, меденки, разни ей такива неща. През лятото и при нас голям хит беше сладоледа, чак потрерваше от радост като видеше, че купувам...  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 42
И аз мисля да се подготвяме вече за излизане с беба, че да мога да излизам с двамата. Ще си купувам слинг. Сега майка ми идва за по един час сутрин да изведа Пепи, но 1 час е много малко.

Аз купувам едни вегански мечета от био магазина на Мадрид до парка Заимов - Frucht barchen, Traffix - какаови бисквити и те немски и щоколад 80%какао.
Тахан имаме от Гърция с шоколад, но по добре да е с какао наистина.

# 710
  • София
  • Мнения: 235
Минахме вече номера със стафидите Simple Smile още ги обича, но не във всеки магазин има био стафиди, или поне от тези на които пише че са сушени на слънце, без сяра. От другите не купувам след като хапнах малко повече получих разстройство след което разбрах как се правят.От хубавите има във всеки био магазин, но също и във Лидъл много по евтини и големи пакети, а са същите (от тях ядеме по много и нищо общо) Това важи за всички сушени плодове, общо взето се оказва, че е по малък риск да вземеш едни желирани мечета Simple Smile За какаото съм скептична в колко е полезно за деца, тъй като действа възбуждащо на нервната система, а той не е фен на шоколада. Давала съм му, от време на време ми се прияжда и си ям пред него опитва го, но е впечатлен. Същото важи и за всякакви шоколадоподобни. Наистина е важен личния пример и това какво се купува в къщи, по едно време бях решила че е без значение, че аз не купувам почти никакви боклуци, освен сладолед лятото, чаени бисквити от време на време, по някой хубав шоколад когато намеря иии най-големия ми грях понички, в много редки случай ако видя меки и без разни изкуствени "плодови" пълнежи вътре.....ми дояжда ми се. Знам че е само тесто с мнооого захар, но какво да се прави, изкушения.

# 711
  • Мнения: 183
Еми така е с лакомствата. Майки сме, ама преди всичко сме и хора Grinning, и на мен ми се дояждат понякога разни боклучави неща и не мога да се сдържа. Понякога успявам да скрия и като заспят го унищожавам  Grinning
Аз по принцип се радвам, че толкова успявам да идържам фронта...Траяна като види реклами и започва-"яде ми се тотова", без да знае какво е понякога...Ама така си е личния пример е важен, ако не купя няма да знае какво е...Радва ме поне това, че набляга на плодовете и зеленчуците...
chochiani с теб горе-долу май живеем в един район, ние сме до СУ. Това със слинга е супер, аз имам ама малкия много бързо стана 8.500кг и вече едва се носи така. Иначе купих бъги борд и съм много доволна, че има нещо подобно на пазара. Използвам го главно за по-долги разстояния, когато трябва да свърша някаква работа. Абе улеснение е отвсякъде!

# 712
  • София
  • Мнения: 235
За слинга и ние имахме но малкия беше много капризен и неспокоен и нямах нерви да го връзвам, само първите месеци го носих така. След 4-тия някъде минахме на кенгуру на ерго бейби(идеята е като на слинга но се слага по лесно) и да си призная и до ден днешен го ползвам, ако знам че му е време за спане а трябва да изляза. Или планирам да го приспя на чуждо място, пак ми помага, но най-вече за разходки в планината и там - ходи до като се умори и после се вози до като заспи. В момента е към 12 кг.

# 713
  • Мнения: 444
Оффф, Симона изобщо не знаеше що е то шоколад и има ли почва у нас но от няколко месеца благодарение на свекървата вече знае  #2gunfire Не мога да разбера какъв е тоя мерак да тъпчеш дете на 2 и половина с шоколад, много се изнервих. Че и ме лъже, че не й била давала ама то детето си казва. Не че има нужда и да ми казва де- само като се прибере хипер хипер хипер активна и не си следобяд и ми става ясно... Иначе вкъщи яде само харибо мечета и червени сушени боровинки или някакви други сушени плодове Simple Smile

# 714
  • Мнения: 183
Хихих, това със свекървата ми е познато, ама нашата не смее да дава, че съм малко дивак Simple Smile, само ми задава въпроси и тя и свекъра от типа, ама защо, ама докога няма да даваш...пуууу!!!Голям зор!

# 715
  • Мнения: 67
Сега чета, чета и разбирам защо темата е така замряла. Ми то лошите майки като мен ги е страх да споделят  #Crazy. Аз все пак да си кажа... давам да детето всиииичко и шоколад и бонбони и натурални сокове и всякакви кексчета, десертчета и т.н. Да, естествено не яде само това и гледам да са в разумни ( според мен ) количества, НО детето яде всичко. Може и да ме съдите и според вас да не е правилно, но за мен това вашето е лудост. По площадките ходите ли изобщо, как успявате да обясните на детето си, че това, което яде неговото приятелче не може да го яде и то?!

# 716
  • Мнения: 150
kristina86, не се дразни Hug.. Не знам дали ще се съгласиш с мен, но аз мисля, че не само в нашата тема се взима този тон Simple Smile.
По принцип и в този, и в други форуми, независимо с каква насоченост са, всеки гледа да каже това, което съвпада с общовалидните правила. Някак си по-добре "стои". Peace

Не искам да обидя и мамите, писали преди теб - може наистина да спазват "строг тъмничен режим" относно вредните храни Grinning  Heart Eyes.

Истината винаги е някъде по средата Peace

Всяка майка иска да отгледа здраво дете. Но всяка от нас знае, че залитането в крайности е вредно.
Защото докато детето е главно и изцяло под опеката на мама - става, но какво ще стане, когато открие само "забранения плод"? Може да тръгне да си наваксва. Но може пък и изградените хранителни навици да надделеят... Няма гаранция, докато не се случи.

А има и разни ситуации, в които се предпочита по-малкото зло. Например аз в момента давам главно суха храна и тестени неща - сандвичи, бисквити, макарони, закуски.. Ами след антибиотиците още не можем да оправим храносмилането и изхожданията. Той самият усеща, че готвените ястия и подовете му предизвикват силна перисталтика и чести изхождания и интуитивно ги избягва, като категорично отказва да яде.
Еми между варианта да не яде нищо цял ден и да яде нещата, които изброих, нямам голям избор.

И не спирайте да пишете - това, че има различни мнения е напълно нормално.
Аз, откакто тръгнах на работа, не се виждам вече с други мами с деца на тази възраст и тук винаги ще ми е интересно и полезно да ви чета.

Поздрави за  Deliana Ivanova и chochiani и за малките бебоци!!!!!!! baby_neutral

# 717
  • Мнения: 183
Аз не се обиждам изоообщо, в крайна сметка всеки прави това което мисли, че е добре за детето му... Аз като казвам, че давам главно домашно приготвени неща, не казвам, че не съм давала шоколад и разни други неща...просто предпочитам да дам плод пред шоколад.
Радвам се, че се появяват още мами в темата, хайде скоро май ще сменим заглавието Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 600
Аз не давам всичко, но не изпадам в крайности. Това, което давам от време на време са бонбоните на милкинис, шоколадово яйце на киндер и данон-фантазия (тези с топчетата, които се смесват). Това, което не давам и няма да дам са зрънчо, чипс и вафли. Синът ми не обича торти, кексове, мечета барни и т.н. Не съм го ограничавала никога, но просто не си пада по сладкото. Яна обича сладко и яде торти понякога, обикновено правени от мен по някакъв повод или на РД на някое детенце. Също не смятам че я ограничавам. Ние ходим по площадки, но децата ми не ядат там. Там ходим за да си играят  Grinning Нося единствено вода с мен и не виждам необходимост да набиват нещо, докато са на люлката например. Единствено могат да си развалят обяда или вечерята от това. Старая се поне един път през деня да са яли някакъв плод (или фреш). Не мисля, че си ограничавам децата, но определно искам да ги науча кое е полезно и да съдам у тях някаква хранителна култура.
Имахме една забавна ситуация преди седмица. С Яна чакаме пред кабинета на педиатъра за преглед. Излиза сестрата да си вземе нещо за ядене и се връща с един пакет зрънчо. Даде едно и на Яна. Казах на Яна, че това се яде и ако иска да го опита. Тя обаче почна да си го премята в ръцете, които станаха мазни и се полепиха с трохи от зрънчото и каза, че това нещо цапа и го изхвърли, без изобщо да го опита.
Deliana Ivanova къде го намери сусамовия тахан с мед и какао? Днес прегледах всички тахани в Балев, но нямаше такъв.

# 719
  • София
  • Мнения: 235
Simple Smile И аз общо взето не съм казала че не "давам" нещо, ами споделих кои са ни лакомствата когато пазаруваме заедно и просто е невъзможно да не си хареса нещо. На вън и ние не ядем по принцип много но понеже програмата ни е малко "както дойде" се случва да тръгнем в търсене на нещо което да ни замести обяда. Но просто и двамата не сме много по сладкото, той си обича плодове. До като бях бременна плодовете ми бяха основна храна (имаше големи периоди в които никой не можеше да ме накара да хапна друго) въпреки, че не съм била чак такъв фен преди това и съм убедена че това изигра голяма роля. Вкусът се определя още от корема на мама, вече е доказано. И се възпитава също, на мен много ми допадаха като дете сухата храна и уличната такава, но нашите винаги са я избягвали(сигурно и за това ми изглеждаше съблазнителна).  След като почнах работа и известно време карах предимно на такава се отвратих и си се върнах на това с което са ме "тъпкали" - супи и манджи и сега ги предпочитам пред друго. Не казвам че децата трябва да се тъпчат на сила, това е друга тема, аз мисля че от ядене на сила в момента нямам чувствителна граница кога съм сита, тъпча се до пръсване. За това и не определям предварително разни количества които "трябва" да изяде малкия. Като ми каже стига толкова и това е. Също сме разваляли обяда много пъти, един сладолед на прибиране и повече не иска да чуе за друга храна и всъщност се получава че обядва сладолед, така половината лято, не страдам от факта.

Общи условия

Активация на акаунт