Математически турнири - 21

  • 73 396
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 455
Математически турнири - 20

Календарен план на състезанията по математика, информатика, информационни
технологии и лингвистика през учебната 2012/2013 година


Математика за всеки

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математическият сайт на Божидар

Блог за математика в помощ на средното училище

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Математически турнир " Иван Салабашев"

Математически турнир " Академик Кирил Попов" - Шумен

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли, дами и господа!

Ще помоля включването в темата да не става със " запис" или благодарности. Предварително ви благодаря.

Присъединявам се и към следната молба на модератор:

Моля, в следващата тема този, който притежава задачите по класове да съобщи за това още в началото на темата! Моля, потребителите търсещи задачи, да се обръщат директно в лично съобщение към притежателя на съответните задачи.


Някои резултати от областния кръг на " Европейско кенгуру":

Габрово
Сливен
Русе
Ловеч
Видин
София - 119 СОУ
София - НПМГ
София - 138 СОУ
Силистра
Гоце Делчев
Хасково
Враца
Кюстендил
ЕК - Кърджали
ЕК - частични резултати Бургас - ОУ " Антон Страшимиров"
ЕК - резултати Стара Загора
Резултати ЕК  Карлово
Плевен
ЕК - резултати Казанлък
ЕК - резултати Търговище
ПЧМГ-София
Шумен
ЕК - Резултати Велико Търново
Добрич

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 18:51 от Фран Джонсън

# 1
  • България, София
  • Мнения: 638
Нека знаещите да припомнят, моля - излиза ли общо класиране на всички явили се на Кенгуру-то?
Благодаря за новата тема   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Повтарям си въпроса от предишната тема: Къде мога да следя за резултати за София?



Stella Maria, честито бебче!  Hug Благородно ти завиждам  Heart Eyes Blush

# 3
  • Мнения: 21 455
Нека знаещите да припомнят, моля - излиза ли общо класиране на всички явили се на Кенгуру-то?
Да, на страницата на СМБ.

Повтарям си въпроса от предишната тема: Къде мога да следя за резултати за София?
Обобщените резултати на децата, постигнали 50% и повече от максималния брой точки се публикуват на страницата на РИО - София-град.
Тази година срокът е 14 работни дни.

# 4
  • Мнения: 6 031
Повтарям си въпроса от предишната тема: Къде мога да следя за резултати за София?
...

София не е от първенците по бързо представяне на резултати.

Дидева, написа къде междувременно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз да попитам друго, как се чувстват децата ви в момента, т.к. идват още две големи състезания- Олимпиадата по информатика и ПМС в края на седмицата. Не е ли малко в повече всичко това. Кога учат, кога решават задачи, кога по информатика се подготвят  и кога спят???

Моят син не е от активно състезаващите, но въпреки това в момента не иска да чуе за състезание. Донякъде се дължи може би на това, че е в друга среда, а може би просто му дойде в повече миналата седмица. Нямаше ден, в който да нямат поне едно, а понякога и повече контролни, имаше училищен кръг на състезание по спелуване /което успя да спечели/ и му оставаше малко, за да се откаже да се яви на Кенгуруто. Като излезе, първите му думи бяха: "Може ли без повече контролни, състезания и тестове" Mr. Green Отказа да отиде след това на роботика, която много обича, "че сигурно и там ще ми дадат да правя тест" Whistling
Защото беше много изморен не очаквам и някакъв кой знае какъв резултат от Кенгуруто.
За тази седмица заяви, че няма да ходи на никакви извънкласни занятия. Човекът определено има нужда от почивка.

Но...някои деца явно са по-издръжливи...

# 6
  • Мнения: 1 080
Фран Джонсън беше писала в края на предишната тема който има задачите - да пише, за да няма цели страници  с питане по този въпрос.
Имам задачите за 3-4 клас и 7-8 клас. Отговорите за 3-4 клас са ясни и проверени, за 7-8 - имам колебания на някои от задачите. 
Ако някой се интересува, да пише на лични.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 673
Отговорите за 3-4 клас са ясни и проверени,
Така ли? За официален източник ли става дума?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 025
В 104-то утре ще разлепят резултатите на децата явили се там. Така им е казала нашата г-жа на децата.

# 9
  • Мнения: 150
Здравейте, в предната тема прочетох, че задачите за 5-6 клас от Кенгуруто са в тема 5 клас. Може ли да пуснете линк към тях, нещо не мога да ги открия...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Здравейте, в предната тема прочетох, че задачите за 5-6 клас от Кенгуруто са в тема 5 клас. Може ли да пуснете линк към тях, нещо не мога да ги открия...

Вече не са там.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За Кенгуруто прочетох, че не зачитат поправен отговор. При въпрос на дете към квестор му е показано как да се задраска грешното(с химикал) и да се напише верният отговор. Как така на места искат чисти листи, а на други позволяват да се поправя? Ако е така, то това не е коректно. Аз ли не съм разбрала правилно?

Синът ми ме изненада с резултата си на "Малкият принц", много съм доволна Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 21 455
За Кенгуруто прочетох, че не зачитат поправен отговор. При въпрос на дете към квестор му е показано как да се задраска грешното(с химикал) и да се напише верният отговор. Как така на места искат чисти листи, а на други позволяват да се поправя? Ако е така, то това не е коректно. Аз ли не съм разбрала правилно?
Не е само за Кенгуруто. При нас за всяко състезание изискват чиста матрица. Ако детето допусне грешка при попълването трябва да си поиска нова ( празна

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря!
Синът ми има поправени 3 задачи. Дори и да са верни да считам ли, че няма да бъдат зачетени само те или няма изобщо да му проверят отговорите?
 Квесторите като прибират матриците нали виждат, че има задраскано не ги ли връщат с чиста да си поправят?

# 14
  • Мнения: 21 455
Благодаря!
Синът ми има поправени 3 задачи. Дори и да са верни да считам ли, че няма да бъдат зачетени само те или няма изобщо да му проверят отговорите?
Не се зачитат само поправките. Останалото си е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт