Готвите ли пиле? И какво стана с птичия грип в БГ?

  • 3 675
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Основно пилешко готвя,просто това си обичаме.И яйца също-спазвам си правилата за хигиена и за термична обработка и хич не им се хващам на журналистическите и рекламни  трикове.
а и по добре проверено пилешко отколкото 20годишно телешко...

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Готвя. Дори вчера купих 3кг. пилешки гърди, понеже домашните птици свършиха. Яйца, ползваме все още домашни, въпреки че в този студ кокошките се спичат и рядко снасят.

# 32
Какво да кажа и аз по въпроса!Ами честно казано не съм купувала може би от около два месеца!Яли сме само домашно пилешко!Дано сме живи и здрави и скоро да отмине тази шумотевица около птичия грип!

# 33
  • Мнения: 488
Готвя си, домашно пилешко. Но навън също ям, не се притеснявам, яйца купувам.

# 34
  • Мнения: 843
  С моето НВД , де ще ида.. И готвя и ядем всички. Гледам да не се заигравам със суровото месо .

# 35
  • Мнения: 380
И ние си ядем и пилешко и яйца. Моят синковец по принцип яде само кайма и пиле, та в тази връзка готвенето продължава. Wink В интерес на истината при добра термична обработка като и са написали мамите по- горе няма проблем. Опасното е водата, която пием, защото дивите- водоплаващи птици не ползват  smile3550, а това е един от начините за предаване на инфекцията.

# 36
  • Мнения: 256
Аз също готвя пилешко, ползвам и яйца.Малкия също яде.Изобщо не мисля да спирам.При добра термична обработка всичко е 'ок

# 37
  • Мнения: 3 423
Уф, скъпият го тресе параноята с това пилешко месо и отказва да яде.
блазя ти ,така искам и моя да го втресе параноята-аз съм забранила пилешко и яйца, а го залових,че тайно е домъкнал готови пилешки пържоли #2gunfire

# 38
  • Мнения: 194
блазя ти ,така искам и моя да го втресе параноята-аз съм забранила пилешко и яйца, а го залових,че тайно е домъкнал готови пилешки пържоли #2gunfire

 Ами сега ... Joy

 И сега милия какво ще го правиш, та той може би вече е "пипнал" птичия гриБ !!!

 Недей така, моля те! Прихапнало му се е на човека пилешко месце, и какво от това? Още повече, че пържолките са били вече изпечени, казваш! Не се е нахвърлил на живо месо  Crazy

СПОКО

# 39
  • Мнения: 79
Да, даже вчера спретнах една пилешка кавърма, а днес - пилешка супа. И яйца си похапваме  Simple Smile За сега не ме е подгонила параноята. А и подпитвам домашните дали искат пилешко или не - за сега и тях не ги е шубе. Та си папкаме  Sunglasses

# 40
  • Мнения: 1 564
Основно пилешко готвя,просто това си обичаме.И яйца също-спазвам си правилата за хигиена и за термична обработка и хич не им се хващам на журналистическите и рекламни трикове.
а и по добре проверено пилешко отколкото 20годишно телешко...
-------------------------------------------------------------------------------------------- smile3521

# 41
  • Мнения: 25 571
У-у-у, не ви е срам!!! #2gunfire
Викам си, сега ще се уплашат, ще спрат да плюскат пилешко, ще паднат цените и .... пей сърце, плющи г.з, пък то какво... Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 3 423
блазя ти ,така искам и моя да го втресе параноята-аз съм забранила пилешко и яйца, а го залових,че тайно е домъкнал готови пилешки пържоли #2gunfire

 Ами сега ... Joy

 И сега милия какво ще го правиш, та той може би вече е "пипнал" птичия гриБ !!!

 Недей така, моля те! Прихапнало му се е на човека пилешко месце, и какво от това? Още повече, че пържолките са били вече изпечени, казваш! Не се е нахвърлил на живо месо  Crazy

СПОКО
Тимонче аз взех мерки да не ги изяде Embarassed
много съм луднала на тема болести и знам,че съм смешна но немога да се преборя Embarassed
а и да си призная невярвам много на средствата за информация-може да крият истината,както с Чернобил #Crazy

# 43
  • Мнения: 3 537
Разбира се,че ядем пилешко Wink

# 44
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Цитат
Тимонче аз взех мерки да не ги изяде Embarassed
много съм луднала на тема болести и знам,че съм смешна но немога да се преборя Embarassed
а и да си призная невярвам много на средствата за информация-може да крият истината,както с Чернобил #Crazy
Цитат

И мен си ме е страх от този пусти птичи грип. Не сме яли месо от Нова година, а яйца - още от по-рано! Знам, че медиите преувеличават проблема, правят от мухата слон, но си имам едно на ум и предпочитам да не консумирам "ОПАСНИ" меса...
А какви ли гадости не ядем, ама като незнаем...

Общи условия

Активация на акаунт