Пости 2013 - 2 тема

  • 66 198
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 418
Roya,Atlanta_85,Благодаря ви, момичета!
Уж съм абонирана за коментари по темата, а нямам нищо в пощата си. Вярно, че тия дни от стотина килограма зеленчуци и плодове, които ми минаха през ръцете нямам много време, даже никак...но се надявам, че не отговарям късно. Roya със сигурност стават повече от 12. Въпреки, че често ги правя, не мога да се сетя точно колко стават.А и зависи от големината на хартиените капсули, също така и докъде ще ги напълниш. Ако нямаш тавичка за мъфини, можеш да поставиш хартиените капсули в чашките за крем карамел. А можеш да опечеш и в силиконови формички, ако имаш. Има и едни алуминиеви, които също може да се използват за целта. АКо поставиш само в хартиени капсули тестото, ще ги деформира. Трябва да има нещо подходящо, което да "държи" капсулите. Може да се опече и в плоска тавичка. Да нарежеш на квадратчета и после да шприцоваш шоколадовия крем върху всяко квадратче. Аз скоро пекох от това тесто блат за торта- в тавата от фурната, но направих две дози, за едно изпичане. Получи се с височина  около 3 см.

# 706
  • The point of no return
  • Мнения: 822
BiankaD   bouquet Златна си!

Точно навреме ми отговаряш  Peace Ще ги направя в плоска тавичка както препоръчваш и определено двойна доза  Grinning

# 707
# 708
  • Мнения: 4 097
BiankaD , отново изкушаваш с интересно предложение  Simple Smile , следващата събота и неделя ще се отдам на приготвяне на твоите хубави предложения.

# 709
  • Мнения: 1 418
Atlanta_85, благодаря сърдечно! Hug

# 710
  • Мнения: 1 418
Ето я тортата с блатове, като горните кексчета, но с веган шоколадов ганаш.

Тройно малинова шоколадова торта - веган

# 711
  • Мнения: 363
BiankaD  smile3501 супер

# 712
  • Мнения: 1 418
 HugБлагодаря, petiasd

# 713
# 714
  • Мнения: 4 097
BiankaD  , не съм влизала няколко дни, но пак успяваш да ме изненадаш с вкусни неща  Simple Smile , утре ще пиша, за да разкажа какво се е получило от моите опити с твоите предложения.

# 715
  • Под люляка
  • Мнения: 72
Да споделя с вас една лесна и бърза постна манджа, която търпи много  импровизации.
Арпа с доматен сок:
Приготвя се лесно и бързо - само за 10 минути, но е много вкусна.
За първи път я ядох в Гърция. Бяхме отседнали в един скромен манастир и за вечеря ни бяха приготвили арпа с доматен сок и много зехтин. Предполагам, че по ваш вкус можете да импровизирате като добавите и други продукти и подправки. Сещам се за лук или праз, босилек и други подправки. Много често я добавям и като гарнитура, когато приготвям напр. пилешко с хрупкави зеленчуци.
Дано ви допадне и на вас Peace.
Здравейте мили дами  bouquet
искам да помоля за начина на приготвяне на Арпа с доматен сок

# 716
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Бианка, аз нещо не можах да се справя с твоята рецепта за шоколадовите кексчета newsm78 Направих я в тава - двойна доза, но се получи странно на вкус - яде се, но стои сякаш недоопечено и на вкус е тръпчиво. Мисля, си дали не сгафих по отношение на олиото - понеже сложих зехтин, или пък кокосовото мляко да придава такъв вкус newsm78

# 717
  • Мнения: X
Записвам се в темата, с идеята през тези Коледни пости да успея да отстраня и млечните продукти.
Месо не ям вече от почти две години.
И да не е само запис....Вчера правих пробни веган бисквитки с декорация, за Хелоуин.
50 мл вода
200 гр кафява захар (аз сложих само 100 гр, и пак ми бяха сладки)
100 мл олио
1 ч л сода бикарбонат
400 гр брашно, приблизително
аромати по желание, в рецептата е само ванилия, аз сложих нещо подобно на коледен микс-канела, джинджифил, кардамон, карамфил.

Захарта се разтваря във водата, добавят се олиото, содата, подправките и брашното.Оставя се да почине 1/2 час в хладилника, после се разточва с дебелина около 5-6 мм, изрязват се бисквитки и се пекат на 180 градуса около 7-8 минути, до леко златисто.

Ако ги разточите прекалено тънко, ще станат по-хрупкави, ако са по-дебело разточени, са по-мекички.

Последна редакция: пт, 25 окт 2013, 13:51 от Анонимен

# 718
  • Мнения: 1 110
Krasi ***, много съм се запалила в последно време и аз по "содените" теста.
Вероятно е добре да се отбележи, че тестото е хубаво да си "почине" в хладилник. В противен случай може содата да "прекипи".

# 719
  • Мнения: 2 545
Да споделя с вас една лесна и бърза постна манджа, която търпи много  импровизации.
Арпа с доматен сок:
Приготвя се лесно и бързо - само за 10 минути, но е много вкусна.
За първи път я ядох в Гърция. Бяхме отседнали в един скромен манастир и за вечеря ни бяха приготвили арпа с доматен сок и много зехтин. Предполагам, че по ваш вкус можете да импровизирате като добавите и други продукти и подправки. Сещам се за лук или праз, босилек и други подправки. Много често я добавям и като гарнитура, когато приготвям напр. пилешко с хрупкави зеленчуци.
Дано ви допадне и на вас Peace.

искам да помоля за начина на приготвяне на Арпа с доматен сок

Горски букет, приготвя се като макароните Laughing.

Вариш я с малко олио или зехтин (за да не слепва). И към края добавяш нещо като запръжка от олио/зехтин, червен пипер и доматен сок.  Ако нямаш захтин, можеш в олиото да добавиш за вкус няколко маслинки на ситно. Посоляваш и разбъркваш с запръжката. И готово.

Най-важното е да си гладен Laughing иначе това е една много проста манджичка.

Общи условия

Активация на акаунт