Цветни яйчица плетем, че пролетта настъпва с всеки ден! - 89

  • 85 328
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
плете се само лицеви бримки от двете страни  http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=5231&lang=en моделът е за много космата мохерна прежда.

# 211
  • Мнения: 3 630
По принцип Фри е права, че може цялото да се изплете с жартиерна плетка.

Скрит текст:
Иначе лявата предница се започва с 90-93-96-99-102-105 бримки /ако преждата с която плетеш е 15 бримки и 20 реда в 10/10 мостра/. Плетат се 6 реда жартиерна плетка, после бримките се разделят така - 5 бримки жартиерна, останалите лицева, 12 крайни - жартиерна. След като се изплетат
31-36-41-46-51-56 cm се правят отново 6 реда жартиерна върху всички бримки. След това се плетат 55-57-59-60-62-63 бримки, следващите 23-24-25-27-28-30 се завършват,  последните 12 жартиерна. В обратния ред се нанизват същия брой бримки като закритите. Плетат се отново 6 реда жартиерна върху всички бримки. След това се плете както преди ръкавния отвор - 5 жартиерна, лицева,  12 жартиерна,  докато плетивото стане 47-52-58-63-69-74 cm. Плетат се лицево 4 реда върху всички бримки и се завършват хлабаво. Дясната част се плете огледално. Двате се зашиват по средата на гърба.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 13:44 от The ant has made himself

# 212
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Galla,терличките са супер и никак не личи,че си самоука Peace

# 213
  • Мнения: 33
Благодаря,ви момичета!!!  bouquetВсичко е благодарение на вашите съвети и помощ.А тирличките ги направих за кръщелника ми с помощта на you tube  EmbarassedТрябва да минат хиляди години за да ви  достигна.Възхищавам се на всички за уменията и любота с която творите!

# 214
  • Мнения: 641
Здравейте, момичета,

Не съм писала от... 100 години Grinning.
Търся отзиви за ето тази прежда: http://stenliyarn.com/site/vmchk/4-Prevdi-Lqto/14-Denim/flypage-s.tpl.html, а конкретно: как се "държи" след пране (цветовете), дали е подходяща за плетене на една кука, има ли възелчета... май толква засега  Grinning.
Искам да плета одеялце за лятото и се колебая между Джинс и Деним. От едното няма цветове, другото мисля, че ще тежи доста.
В София може ли да се намери Джинс под 2лв/кълбото?

# 215
  • София
  • Мнения: 1 654
Искам да плета одеялце за лятото и се колебая между Джинс и Деним. От едното няма цветове, другото мисля, че ще тежи доста.
В София може ли да се намери Джинс под 2лв/кълбото?

Не съм плела с Деним, момичетата споделяха отрицателни отзиви за нея.
Но за одеяло бих избрала Джинс заради акрила в нея - одеялцето ще бъде по-меко и еластично.
Чистият памук няма никаква еластичност и "памет" - след изпиране се отпуска и стои повече като
плат, отколкото като плетиво.
В Александър не беше ли по 1.90 Джинса  newsm78 Не съм сигурна, отдавна не съм го купувала.

# 216
  • Мнения: 641
Благодаря, Кармела. Силно  Grinning клоня към Джинс, ама като не мога да избера "на живо" цветовете ми е малко търсене, при нас е 2,50/50гр  Shocked, иначе в Стенли е... май беше 1,75.

# 217
  • Мнения: 283
Ето малко кошнички и от мен  Hug

# 218
  • Мнения: 1 365
В Хобиярн е 1,75лв http://www.magazin.hobiyarn.com/product_info.php?cPath=51&products_id=64

В Александър я гледах - май беше 2,10лв.

Много са сладки кошничките!!!

# 219
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Таня,кошничките са страхотни и толкова шарени  bouquet
Още малко и ще вадим великденската украса  newsm44

# 220
  • Мнения: 94
Аз търся памучна прежда за момчешка шапка. Искам да е по-твърда , за да не пада много периферията. Да няма нужда от колосване. newsm78 Някой да е попадал на подходяща?
Мислех за тази http://www.magazin.hobiyarn.com/product_info.php?cPath=25&products_id=290
' но нямам никакъв опит с нея.
Всички памучни прежди които съм виждала ми се струват прекалено меки.

# 221
  • Мнения: 276
Записвам се с една блузка:


# 222
  • Мнения: 2
Аз търся памучна прежда за момчешка шапка. Искам да е по-твърда , за да не пада много периферията. Да няма нужда от колосване.

Дани, мисля, че бегонията ще ти свърши работа. На кука №2 или по-тънка, зависи колко стегнато плетеш и колко кораво искаш да се получи Laughing

Блубери, разкош!  Heart Eyes

Днес и дойде времето за разходка на моята туника. Малко и преработих вратната извивка, направих "повдигане" на гърба с два реда  от основнната плетка, и после обиколих всичко с един ред.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Сне*инка пак показваш нещо много хубаво, и зарежда с настроение. Носи си я със здраве туниката. Дано и аз да покажа скоро производство.

# 224
  • Мнения: 276
Сне*инка, много красива туника.

Ей това с каква прежда мога да си изплета? 

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 12:46 от blueberrygirl

Общи условия

Активация на акаунт