Може ли да дам лайка?

  • 808
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
Моля ви кажете ми, мога ли да давам на София отвара от лайка за зачервено гърло? От няколко дена е болна, боли я гърлото, почти не иска да суче и изобщо нищо не иска да приеме през устата. Sad Педито ми каза, че мога да давам по 2-3 лъжички от отварата, за да я облекчи. Може ли да се дава на 5 месечно бебе и по колко на ден?

# 1
  • София
  • Мнения: 481
По-добре недей. Не е добра идея чай от цветове (лайка, липа) на толкова малко бебе. Най-безобиден за бебоците е чаят от шипка.
Бързо оздравяване  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз съм чела за лайката, че не е много добра за малки бебета - алергизира.Но пък в много малки количества едва ли би било толкова страшно newsm78В нощният чай на Хип, ако не се лъжа, има лайка.
Милото, дано бързо му мине Praynig

# 3
  • Мнения: 3 550
Да, и аз знам същото за лайката. Защо все пак не дадеш чай от шипки? Богати са на витамин С и общо ще я тонизират. Скорошно оздравяване!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Всъщност може да алергизира от миниатюрните власинки на лайката. Мисля, че има гранулиран чай от лайка на Хип, който може да се прави на малки деца. Чай от шипка е добро решение. Важно е чая да не е горещ, а хладък. Също ако даваш чай от шипки, имай пред вид, че запича.

# 5
  • Мнения: 1 999
Благодаря на всички за отговорите! Hug
Все пак снощи и дадох 2-3 малки лъжички и мога да кажа, че и хареса, защото хич не се намръщи. Simple Smile НО не мисля да рискувам повече и няма да и давам след като е алерген! Слава богу днес има подобрение и суче повече.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 439
Аз давам лайка на беба винаги, когато имам съмнения за лека настинка или се закашля пове4е от оби4айното. На Хип 4ай4ето от лайка няма същия ефект при нас както истиската лайка, но и според нашето педи ако детето не е фамилно обременено с алергии нямало страшно, пък и аз късно разбрах 4е е алерген. И двамата ми племенника пият лайка от бебета. Добре 4е не са алерги4ни 4е е много полезна за гърлото.

Общи условия

Активация на акаунт