Плацентата... къде остава?

  • 5 124
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Мами, някоя от вас да си е вземала плацентата след раждането?
Казаха ми, че може да си я взема.
Някои правели хомеопатични лекове от нея,
някои я заривали и отгоре засаждали дърво...
Вие какво направихте с вашата?
Оставихте ли я в болницата?

# 1
  • Мнения: 5 103
Аз непознавам никой, които да си е зимал плацентата

# 2
  • Мнения: 46 430
В България не я дават.

# 3
  • Мнения: 248
Знам, че в болница "Свети Лазар" извличали от нея стволови клетки, които лекували незнам какви болести. Иначе аз също не съм чувала някой да си взима плацентата.

# 4
  • Мнения: 248
Намерих нещо за плацентата и го копирам тук:

"Плацентата бива “ожъната” за ценни хранителни вещества, хормони, стволови клетки, които се продават много скъпо. Най-много се цени плацентата на недоносените бебета, защото е много богата на стволови клетки.

Продажбата на плацента и кръв, извлечена от нея, се прави почти винаги без знанието и съгласието на родителите. Медицинските лица не са длъжни да докладват какво е състоянието на връвта при прерязването, нито колко кръв са източили по-късно от плацентата, защото обикновено си сътрудничат с лабораториите в самите болници. В някои случаи се използва без знанието на родителите даже генетичната информация от клетките в плацентата.

В по-стари времена плацентата е оставала в пелените на детето поне два дни, след което пъпната връв е изсъхвала и се е скъсвала сама. Раната при скъсване зараства по-бързо, отколкото при срязване, и не се инфектира.

Бебето, получило необходимата кръв от плацентата, има много по-здрава имунна система, много по-рядко ще боледува от настинки, възпаления и т.н"

# 5
  • Мнения: 1 793
на мен въобще не ми предложиха да си я взема Simple Smile не че съм искала де.  Само исках да я видя, защото ми беше интересно какво представлява. Показаха ми я и това беше. Не знам каква е била съдбата й след  това.   Laughing

# 6
  • Мнения: 2 047
 Дори не ми е минало през ума, че може да си я взема...незная и как би изглеждала  Rolling Eyes

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Знам, че я продават за фармацевтични копмании, но това е история "една жена казала..."
Моята я хвърлиха в кофата пред мен. Тогава, честно казано не ми беше до нея, но се сетих и видях, че я хвърлят в кофата. Както се казва "Здраве да е".  Peace

# 8
  • Мнения: 6 390
ами и аз не съм чувала някой да си е взел плацентата
тя ми се стори доста голяма, показаха ми я и това беше всичко, в някакво като лиген и го отнесоха или изхвърлиха... незнам  Wink

# 9
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Моята ми я дадоха да я разгледам, а акушерката ми обясняваше нещо, което не бях в състояние да слушам.Мисля, все пак, че ако я поискаш, няма пречка да не ти я дадат.

# 10
  • Мнения: 3 611
Моята даже не я и видях   Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 5 299
Моята даже не я и видях   Rolling Eyes
И аз не успях да я видя, а бях много любопитна. Но ми сложиха упойка за шиенето, и пропуснах гледката Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 581
Спомням си, като я извадиха и я теглиха даже май  Rolling Eyes
Обаче не би ми хрумнало да си я вземам, беше доста гнусна и обемна. Дори и да я продават, ако ще е от полза за някого и нещо, нека  Thinking

# 13
  • Мнения: 135
Никога не съм се сещала за това,да си я взема.Даже ако трябва и да съм честна незная какво представлява  newsm78

# 14
  • Wonderland
  • Мнения: 702
За  първи  път чувам такова  нещо ,моята даже  и  не поисках  да  я  видя само  усетих  как  нещо  слузесто  излиза  от  мен  след  бебето.

Общи условия

Активация на акаунт