Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
315-329 от 733 отговора
да не бъркаш изпита в НПМГ , там са с отделен изпит, СМГ са в общия кюп.

ПП. Интересно защо само немската, да не освобождават повече места за онзи странен прием в гимназиите, когато класовете септември изведнъж стават доста по-пълни от обявения прием. Четох за нещо подобно и в СМГ. (не като променен прием, а като количество ученици в клас след започване на новата учебна година)
 newsm78
Цитирай

да не бъркаш изпита в НПМГ , там са с отделен изпит, СМГ са в общия кюп.

ПП. Интересно защо само немската, да не освобождават повече места за онзи странен прием в гимназиите, когато класовете септември изведнъж стават доста по-пълни от обявения прием. Четох за нещо подобно и в СМГ. (не като променен прием, а като количество ученици в клас след започване на новата учебна година)
 newsm78

Този "странен" прием го има навсякъде.  И едва ли ще спре. Sad
Цитирай

Да , грешката е моя  ooooh! Стори ми се че и СМГ има отделен изпит, а аз не знам  Crazy
Това след като видях приема на училищата Laughing Побърках се вече.  35

Сега да попитам още един малоумен въпрос. Видях че се подават : ЗАЯВЛЕНИЕ
за полагане на изпити за проверка на способностите.Да му го попълна ли ли да изчакам класната ?

« Последна редакция: Ср., 10 Апр. 2013, 13:51 от Syn »
Цитирай

И втора английска приемат по 26 ученика в клас (не знам миналата година колко са били), поне така ми се стори, изкриви ми се врата докато четох, как мога да я завъртя тази таблица?  newsm78

Я, завъртях я, така е по-добре.  35
Цитирай

И втора английска приемат по 26 ученика в клас (не знам миналата година колко са били), поне така ми се стори, изкриви ми се врата докато четох, как мога да я завъртя тази таблица?  newsm78

2 АЕГ и миналата година приемаха по 26. PeaceТака че изменение при тях няма.
Цитирай

Да там са 26 и после стават 31 .
Цитирай

Имате ли представа на колко възлиза странния прием@  Като гледам плана за прием паралелките би трябвало да са по 26 деца, до колко стигат есента?
Цитирай

И втора английска приемат по 26 ученика в клас (не знам миналата година колко са били), поне така ми се стори, изкриви ми се врата докато четох, как мога да я завъртя тази таблица?  newsm78

2 АЕГ и миналата година приемаха по 26. PeaceТака че изменение при тях няма.

А броят ученици решение на училището ли е, те ли си определят колко деца да имат в клас?

Цитирай

Сега да попитам още един малоумен въпрос. Видях че се подават : ЗАЯВЛЕНИЕ
за полагане на изпити за проверка на способностите.Да му го попълна ли ли да изчакам класната ?

Това е само за деца, на които ще се проверяват следните способности: пеене, танцуване, рисуване и ако изпускам нещо друго от сорта.
За БЕЛ и МАТ - НЕ се подават заявления.

В този линк е важно заявлението за желаните паралелки, но има време до него Smile Първо да излязат оценките.
Цитирай

Имате ли представа на колко възлиза странния прием@  Като гледам плана за прием паралелките би трябвало да са по 26 деца, до колко стигат есента?

26  по план-прием са само в 91 НЕГ(от тази година) и във  2 АЕГ. В останалите паралелките са по 28.Някои училища имат и надпланов прием, регламентиран. На сайта на 73-то съм чела качени условията за  такъв. И с регламентиран или не (този странния Wink),  паралеките към септември набъбват до 30-31  осмокласника почти навсякъде.Тоест парашутчета кацат на покрива на всяка от езиковите.

И щом според план-приема има разминаване в броя деца в паралелка по езиковите, то явно, че решението се взима от училището, а не от иснпектората. Thinking И да, наредбата, към която Дидева е дала линк, го потвърждава. Всичко е в ръцете на директора.
Цитирай

А броят ученици решение на училището ли е, те ли си определят колко деца да имат в клас?
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … _broj_ucenici.pdf

Цитирай

Lady_A bouquet Благодаря.

Побърках се Crazy 35

От училището се взимат решенията за бр. на децата.
Цитирай

ето съвети по темата:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1904324
Цитирай

Така като гледам повечето неща сме ги приложили. Wink
Остава да проверим ,дали ще има ефект.  Mr. Green
Цитирай

Дали някоя добра душа няма да има стари теми от Румен Грозданов?  Конкретно ми трябва тема за 6 клас. Не, че миналата година не ходихме, ама съм затрила някъде темата, а малкият  иска да се упражнява за събота. Предварително благодаря за всяка оказана помощ по темата.

Цитирай

315-329 от 733 отговора