Дебели сме

  • 947
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 547
Радвай се, Гея. Радвай се. Да е жив и здрав големия юнак!

Няма норми. Синът ми се роди 4.500 кг. Сега, на годинка, е почти 13 кг, но са се скрили и бузи, и гривни, защото от 1 месец вече само стиска устата и не иска да се храни нормално.  Crazy Вече много ми липсва времето, когато бяхме само на кърма  Flutter Защото сега не яде през деня, а нощем виси на цицата. Откачила съм  #Crazy

# 16
  • Мнения: 535
Значи не мисля, че има за какво да се притесняваш. На вашата възраст бяхме 8400г и 68 см. Така, че.... успокой се и давай на бебо да яде!
При мен пък продължи да си наддава с по кило и сега сме 9500 даже и повече, защото последната ни консултация беше преди две седмици;)

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
добре, явно тук всичко е нормално. Синът на Гея е 7900 - нормално е. Моят е 5500 - също нормално, а се роди по-едър. Тъй ли?
Естествено!Всяко дете си има индивидуалност, собствен метаболизъм и апетит.Аз съм метър и ше'йсе и нещо и съм 50 кила, считам се нормална.Тия дето са по 45 или 60 килограма на тази височина за ненормални ли да ги броим Shocked
Важното е да се храним здравословно!Оттук нататък всичко е ген и структура.А от кърменето по-здравословно не се сещам Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 254
бе Гейо, 'ко се шашкаш... Е, то ти се шашкаш за всичко де  Mr. Green

Моя 'убавец е по-зле от твоя...
роди се 3.350
1 месец - 5.000
2 месец - 6.800  Shocked
Пък сега на третата консултация кой го знае.... ша земе да е чукнал десетака  Joy

На мен не ми е ясно как се налага диета на бебе... Кат ревне, ще му викаш "Преско, майко, ти си на диета.. Стига рева!"
А между другото, аз по съвет на педито го храня Иво на режим още от началото (тогава бях тъпа и я послушах за режима и после Иво свикна и така си и остана)
От началото на първи месец (не от раждането ми един месец след това...) е на 6 кратно хранене, а от началото на 2ри на 5кратно....
НАли при поискване се наддава повече... Та чудех се ако бях чела тогава, това което съм чела сега и не бях го хранила с режим дали щеше да наддава по повече от 1.800 на месец... Тоз въпрос ме мъчи от известно време..

Мойто педи не ми е казвала да го минавам на диета Ивчо (той сам си се отказва от храненията) и все ми вика, че си е много добре детето...

Та няма от какво да се притесняваш! Радвай се, че има какво да щипнеш  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 340
Аз специално съм ровила да открия някъде някаква статия, говореща за връзката бързо наддаване-рахит при новородени кърмачета. Е, не открих нито една такава чужда статия... Това си е направо един от българските педиатрични митове, които никак не са малко май Wink.

И аз.  И питах тукашната педиатърка-- не беше чувала за връзка между рахит и наднормено тегло.  Дори ме попита дали нямам предвид обратната връзка-- защото рахита се предизвиква от НЕДОСТИГ на вит Д, а не от прекалено много. За БГ педиатрични митове нямам думи...
   

# 20
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Аз моята дъщеря съм я захранвала изкуствено поради  мед.причини не можах да я кърмя пък и тя не искаше 2-3 пъти мъчихме детето със мед.сестрата за по 40 мин и врещи и се дърпа на 8 дена беше и се отказахме но на 2 месеца беше станала 6.300кг и лекарката ми се скара не заради друго ами да не получи алергия никога дори не ми е споменавала думата рахит #Crazy беше много доволна от мен че следвам препоръките и а и си ме съветваше като майка на 3 деца много е печена и съм много доволна от нея още повече елате сега да видите щерката като манекенка е и е много пъргава много подвижна децата щом станат на по 9-10 месеца и проходят вече няма да има проблем с кг.Така че не се шашкай ами си го кърми щом и двамата си искате няма по хубаво от това (въпреки че не съм кърмила ти го казвам).Послушай другите майки кърмачки които те съветват правилно.

Общи условия

Активация на акаунт