Искам да бъда полезна

  • 1 654
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
 Преди известно време ви предложих да избереме една брошура която всеки от нас сам да разпечата и разпространи . Получих съвети и подкрепа , но нещата спряха до там .
 Та ... аз продължавам да ви досаждам !
Ако идеята не ви харесва предложете друго !
Кажете какво според вас и КАК е нужно да се направи !
Нека и тези които вече правят нещо да споделят с какво можем на практика да им бъдем полезни !

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Виж сега,има един такъв момент,че зимата всичко се замразява - няма срещи на кърмачките по обясними причини,оттам и липса на инициативи и взаимно надъхване в момента.Обикновено когато има акции,са по-мащабни и се изчаква някакъв повод,за да се вдигне повече шум и ако е възможно,да се влезе и в медиите.
Можеш да си много полезна и в момента както досега - с подкрепа и съвет на мамите,които търсят помощ,с преводи,ако имаш възможност за това,с генериране на идеи - скоро ще стане по-топло и можем да започнем да се замисляме за нов начин на отпразнуване на Деня на здравето и по-късно на Световната седмица на кърменето.
С брошури и подобни неща е добре да изчакаме още малко - дано в обозрим срок да получим памфлетите на ЛЛЛ,които да преведем и да се опитаме да издадем впоследствие (за което ще трябва спонсорство - хайде мислете,някой с връзки в доброжелателна печатница?) - по-различно е,когато се издават материали с логото на дадена призната международна организация (макар че в БГ е световно неизвестна Rolling Eyes),отколкото подготвени ентусиастки (макар че и те си имат своето място,разбира се,както си пролича миналата година).
Това е - просто отчитане на факторите,които водят до замразяване на активната дейност в момента Wink
Което не пречи също така да се следят медийни публикации и да се реагира чрез писма на нарушения на кода или откровени простотии,които се пръкват понякога - това също е част от Лактивистката дейност Grinning

# 2
  • Мнения: 7 837
Като за начало можете да агитирате бъдещите майчета от форума, докато киснат в отчетните теми, да хвърлят и по едно око поне на Библиотеката в кърмаческия. То е ясно, че темите ще се повтарят, но пък нищо лошо няма човек да е подготвен поне за елементарните неща, които го очакват покрай кърменето  Grinning
Поне да не се уморявате да пишете едно и също всеки ден, защото и това се случва  Wink

# 3
  • Мнения: 648
    Знаеш ли, че съм почти сигурна, че  в Родилното в Димитровград захранват бебета с адапте, там новородените са в отделна стая! Питала съм майки, моята сестра не можа да кърми повече от 3 месеца, щото там ти казват "Недостатъчна кърма", е ако са ти захранили бебето с биберон, дали ще се амбизира да суче? В предната тема спомена, че можеш да занесеш брошури там, знам че родом си от там, в този смисъл мога да дам някакво рамо да изясним въпроса? Важно е!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз то известно време попрочетох повечко неща за кърменето и късното захранване и много се ентусиазирах... Само че никой не ми обръща внимание на ентусиазма Sad
По принцип пиша в отчетните в родени през октомври и се опитвам да агитирам мамите да не захранват толкова рано и да не дават добавки, но за съжаление сме само няколко мами, които сме решили късно да захранваме и сме само на кърма... много ми е мъчно, че не мога да ги убедя, че педиатрите не се интересуват от новостите и си спазват старите схеми... Пускам линкове... Цитирам някакви текстове.... Ама нъцки! Никой не ми обръща внимание Sad
Обаче ще влезна в очакващите бебоци и там ще си изразходвам енергията за агитация, та дано да се вслушат мамите....

# 5
  • Мнения: 498
знаеш ли аз си мисля че нещата трябва да тръгнат от по-далече: имам предвид че брошурите трябва да се раздават още от болниците и поликлиниките, където се ходи на ЖК и да се четат от майките докато още са бременни, т. ел от бъдещите майки, защото когато те стигнат до поликниниката( за педиатър) нещата вече са решени
ако питаш мен най-разумно е да се намери спонсор за да изглежда брошурата по-привлекателна- помисли си кой ще се зачете в някаква преснимана листовка- по-трудно ще стане нали
е може и да не съм права, изхождам от собствената си гледна точка просто
иначе съм абсолютно съгласна че идеята ти е страхотна и трябва да се осъществи по някакъв начин
специални поздрави Heart Eyes

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Защо не се стигне до някое списание или пък още по-добре организация,която да подпомогне идеята и да се стигне и до самите АГО-та,макар,че ми се струва прекалено хубаво ,за да се реализира.Някой може ли да допринесе за осъществяването на  това?

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип пиша в отчетните в родени през октомври и се опитвам да агитирам мамите да не захранват толкова рано и да не дават добавки, но за съжаление сме само няколко мами, които сме решили късно да захранваме и сме само на кърма... много ми е мъчно, че не мога да ги убедя, че педиатрите не се интересуват от новостите и си спазват старите схеми... Пускам линкове... Цитирам някакви текстове.... Ама нъцки! Никой не ми обръща внимание Sad
Обаче ще влезна в очакващите бебоци и там ще си изразходвам енергията за агитация, та дано да се вслушат мамите....
Аз отдавна си мисля,че не е лошо да си направим нещо като дежурство в отчетните - защото мамите там са малко затворен кръг,пишат си помежду си и рядко пускат теми в кърмачките и се въртят с едни и същи проблеми,вместо да попитат по-опитните и знаещите,че да не трябва на проби и грешки да откриват топлата вода.Та си мисля,че ако може някак да си поделим дежурство в отчетните по месеци,като ги хващаме съвсем отрано,току-що родили,когато имат най-много питанки и проблеми,ще е много от полза.Просто да хвърляме по едно око и като се види питанка за кърменето,водичката,сокчето и т.н.,да се реагира своевременно - пък който прихване,прихване Grinning

# 8
  • Мнения: 7 837
Дори една закована тема за всички, които имат желание да кърмят, с препратка към Кърмаческия форум и Библиотеката, е едно добро начало.
Някои от момичетата изобщо не посещават другите форуми, било от незнание или незаинтересованост. И все пак друго си, поне да си наясно с основните проблеми в началото. А те са почти идентични...

Бу, yosarian, вземете ударете едно рамо пред Мамма  Flutter

Ох, ама и агитатор се извъдих ooooh! Mr. Green

# 9
  • Мнения: 435
Аз поемам нощното дежурство при октомврийчетата и септемврийчетата  Hug

От много отдавна ми се върти в главата да се разговаря със списание Бебешори да побликуват във всеки брой статии за кърменето . Това списание се разпространява безплатно . Аз го получавам всеки път от педито и в Майчин дом го имаше и пред кабинета на гинеколога имаше няколко .... 
Давам координати , нека някой който по го бива да им пише  Praynig или пък да им направим една масова атака  Mr. Green
Тел: 02/944 17 99
1592 София
п.к. 44
e-mail: spisanie@roditeli.org
 
 
А в момента ми хрумва , че и с общи усилия може и ние да си направим едно списание от този тип  newsm78

# 10
  • Мнения: 9 901
според мен е досадно да се "дежури" по отчетните. Вие си знаете, де, но от писалите при нас единствено хедра поднесе информацията деликатно - което си пролича по отзивите после. В отчетните теми цари мир и толерантност въпреки различията в захранването - а библиотеката е достатъчно четена, повярвайте Simple Smile поне при нас.
Аз например видях много полза от кърмаческия, но не искам да се чувствам като ученичка, над която са поели шефство. Искам сама да определя кога ще захраня и да не ми се вменява чувство за вина, понеже и това съществува  Peace

# 11
  • Мнения: 1 547
Дотук добре, но помощ се приема, само ако бъде поискана. Не виждам как ще убеждаваш майките да кърмят, след като те самите нямат желание за това. Има достатъчно много и достъпна информация по въпроса. Останалото е въпрос на желание и личен избор.
Всички момичета, които влизат във форумите знаят, че могат да потърсят информация по всеки въпрос и проблем, свързан с кърменето. Тук има много компетентни и отзивчиви момичета, които се отзовават почти винаги.

Повече ентусиазъм ми се вижда излишен.
Само за информация, кърмя вече малко повече от година. Решението да кърмя бях взела преди да родя. Бях прочела доста от статиите в библиотеката. Имах трудности, разбира се, като всяка кърмеща мама. Преодолях ги (не беше особено лесно) и продължавам досега. Когато имам нужда от информация, знам точното място, където да я потърся. Не ми дреме нито какво ми казва педиатърката ни, нито приятелките ми. Проблемът е техен.

Така че въпросът, според мен, изобщо не опира до агитация. Очевидно е, че поне педиатрите е необходимо да насърчават в много по-голяма степен кърменето. Това трябва да стане на национално ниво, защото много от тях си измиват ръцете и казват, че, едва ли не, така им е спуснато отгоре. Докато мислят по този начин, ще си живеем в 19 век и ще топим залци в боба като бебетата навършат 2 месеца и половина.

# 12
  • Мнения: 435
Тити не ме разбирай погрешно ! Аз лично , а смятам че и всички други тук,  нямам никакво намерение да се заяждам или досаждам на някого ! Смятам просто да поглеждам в отчетните дали някой не търси помощ !

# 13
  • Мнения: 9 901
о, това да! А съвет може и на лични да се даде. Всъщност Смърфиета го е казала по-добре от мен. Кърмаческият форум е твърде добре зареден с информация и ползващите форумите сравнително лесно могат да бъдат убедени. Усилията ви ще са по-ценни, насочени към педиатрите, за да не стоят младите мами между чука/педиатрите/ и наковалнята/форумът/  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 435
Става въпрос за това , че доста майки си седят само в отчетния или в някой друг форум и хич даже не им идва на ум да си зададат въпросите тук или за това , че някои пък са толкова ошашкани , че сякаш нямат време да ровят в библиотеката или не знаят как да си пуснат нова тема и пишат където сварят  Peace Ох .... дано да не обидя някой  Peace

Общи условия

Активация на акаунт