«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ѕременност с термин месец...
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
420-434 от 797 отговора

¬арна

ћнени€: 74
ƒобро утрооо Smile ¬чера ходихме на пикник, пол€нка, всичко хубаво, докато не ни завал€  Mr. Green ама пак беше забавно де  Mr. Green
Kikito86, на всичко ли са намалени€та в “ехномаркет или на определени стоки?
ƒнес тр€бваше да идват при нас да пръскат от една фирма срещу гадини (хлебарки и вс€какви други, че напоследък се извъдиха), но момчетата са направили ѕ“ѕ и н€ма да могат да дойдат  Shocked гол€м късмет, но пък сега излизаме на хубавото слънце, н€мам търпение Smile
÷итирай

—офи€ - ÷ентър

ћнени€: 6
ƒобро утро!
¬чера се премерих само с 1 килограм и половина съм отгоре и съм доволна от живота, всички панталони ми стават още че даже са ми и широки ама с блузите имам проблем, че "прелестите" ми пречат да ги обличам Laughing
Ќие днес пак на път към —ливен, та съм решила да накарам любими€ и до  арандила да се качим да хапнем та приготвено хлебче.
ƒобре че един доктор ме пооправи та мога да се движа без да залитам като пате, и почти свободно да ставам Very Happy
÷итирай

ћнени€: 15
“анище, на различните неща намалението е различно Mr. Green
јко знаете ква бобма е вкъщи, иде ми да се гръмна, моите родители снощи заминаха и е н€какъв ад. ƒрехи за пране, чинии, багажи  ooooh! два дена само чистене ме чака Thinking
„акайте да ви кажа нещо смешно, сега спим в апартамента на наще и котката тука, обачемо€ ћћ завърт€л щорите снощи и сутринта котката се качила и бута щорите да си гледа л€стовичките 35 и съответно почва да дранчи ц€лата къща, хем ми стана смешно, че и пречим на сутрешната гледка, хем ме събуди в 7 часа hahaha
÷итирай

ћнени€: 0
«дравейте  расавици,

ƒа се и включа и аз, преди да сте изписали темичката.
Ќ€мам с какво много да се похвал€, аз €вно ще съм от последните дето ще разберат пола, вече започнах с упражнени€та и се чувствам по-добре.
 упих си и от тези топки големите, които са подход€щи за бременни, разучавам и тези упражнени€

»скам да ви попитам дали пазарувате бебешки дрешки онлайн и кои магазини най-често? јз обичам да пазарувам онлайн, но н€мам опит с бебешорските нещица, затова се допитвам до вас.
ƒруги€т ми въпрос е относно въпросните боденца - с или без крачол, с къс или без ръкав ще купувате? ¬иждам че има различни варианти? √рубо какви са цените им по магазините, за да сравн€ с моментните разпродажби?
» последно преди да досад€ на всички с въпросите си да питам от къде във ¬арна може да се купи спално бельо за бебе??? Ќ€мам никаква представа - чаршавчета, възглавнички, одеалца - ей такива работи?

Ќа всички мами с неразположени€, оправ€йте се и стиснати палчета за вас Hug
Ќо тези който им предсто€т изпити - шапка ви свал€м, как усп€вате!!! ”спех! ƒа вземете и всички останали.
÷итирай

ћнени€: 2

Ќамалението е на определени стоки, но от всичко има избор, а “¬ са толкова много. ¬лез в сайта им и там можеш да ги разгледаш. Ќ€кои неща са изчерпани вече, защото днес е последни€ ден. ¬чера например исках една преса, ко€то € н€маше в магазина им, който е в мола на —тамболийски, но ми казаха че в Ћюлин в магазина € има и сега ще ход€ там Laughing Ћуд умор€ н€ма 35
÷итирай

—офи€

ћнени€: 64
Kikito, препоръчвам ти първо да звъннеш във въпросни€т магазин, и да се увериш, че наистина има наличност, защото от съседни теми стана €сно, че повечето неща, всъщост ги н€ма. “ова в случай, че не ти се разкарва напразно. ј може да провериш и по другите магазини, защото намалението не е много реално, след предварително надуване на цените.
÷итирай

–усе

ћнени€: 15
ћами, тези от вас, които са отгледали по едно-две дечица вече, може ли да споделите мнението си за памперсите? ¬чера свекърва ми влезе в спор с мен, че слагането на памперс щ€ло да изкриви краката на детето перманенто и тр€бвало само с пелени да го увивам, за да му сто€т изпънати крачетата. јз доколкото съм виждала и чувала, бебето не е с изпънати крака като се роди и не тр€бва в началото да му се дърпат крачетата невнимателно, за да се изправ€т. ћоже и аз да съм в грешка, все пак деца н€мам. Ќо немога да си представ€, че като е сто€ло сгънатичко толкова време в мен, изведнъж ще излезе с изпънати крака.
ћоже и т€ да е права, аз общо взето се подразних, защото никак не обичам да ми дават акъл, а и защото ћћ в случа€ застана на нейна страна и се почувствах отсега като некомпетентна относно собственото си дете  Crossing Arms
≈то оплаках се  35 ’убав ден и дано не предизвикам н€кой нов спор с въпроса си Smile
÷итирай

ћнени€: 281
«дравейте  Smile
—лед вчерашното разбиване в домашна хигиена сега сме още по-леглата. јма ние винаги сме обичали до късно да спим и късно да л€гаме , така че това не е нещо ново  Mr. Green ≈ , сега като почна работа ставането в 5:30 н€ма да ми се размине , та нека сега се посп€  Mr. Green
ƒиадра,радвам се , че си по-добре  Smile
 лара,панталона който си взех от Ќ І ћ и на мен ми се смъква. ћо€т е с гол€ма платка , ко€то обхваща цели€т корем . ј и матери€та се оказа , че всичко лепне по не€ , особено както още нос€ плетива  ooooh!
јбе момичета какви организми имате направо се чуд€ ( и ви завиждам )  ак само по -един килограм н€кои са качили . јз уж упражнени€ прав€ , гледам след седем часа ако €м да е само салата , сладко не €м ....а пък вече сигурно имам към 4 кг отгоре  Crazy —упер лесно пълне€ и това си е  Crying or Very sad
¬ече не му в€рвам на това слънчево време , ако съд€ повчера как изведнъж завал€  Crazy

÷итирай

...н€ма море,а тепе до тепе...

ћнени€: 165
ColdEyes, кажи на свекърва ти да иде да се прегледа.  рачетата на бебетата тр€бва да са разкрачени. √ащите , с които се коригират леките изкрив€вани€ им държат крачетата разкрачени. — повиване може да му докараш луксаци€. ќтдавна е отречено повиването.
http://namama.bg/article-za-povivaneto-na-bebeto-v-minaloto-i-dnes/161
« ѕоследна редакци€: нд, 14 апр 2013, 10:51 от -Petia- »
÷итирай

ћнени€: 281
ћами, тези от вас, които са отгледали по едно-две дечица вече, може ли да споделите мнението си за памперсите? ¬чера свекърва ми влезе в спор с мен, че слагането на памперс щ€ло да изкриви краката на детето перманенто и тр€бвало само с пелени да го увивам, за да му сто€т изпънати крачетата. јз доколкото съм виждала и чувала, бебето не е с изпънати крака като се роди и не тр€бва в началото да му се дърпат крачетата невнимателно, за да се изправ€т. ћоже и аз да съм в грешка, все пак деца н€мам. Ќо немога да си представ€, че като е сто€ло сгънатичко толкова време в мен, изведнъж ще излезе с изпънати крака.
ћоже и т€ да е права, аз общо взето се подразних, защото никак не обичам да ми дават акъл, а и защото ћћ в случа€ застана на нейна страна и се почувствах отсега като некомпетентна относно собственото си дете  Crossing Arms
≈то оплаках се  35 ’убав ден и дано не предизвикам н€кой нов спор с въпроса си Smile
јко съдим по мнението на свекърва ти 95 % от децата в днешно време би тр€бвало да са с криви крака . ¬ключително и моето  Mr. Green   Peace ќтс€вай вс€ка информаци€ , ко€то ти подават близки , чети , информирай се , и си изгради свои разбирани€  Peace
÷итирай

—офи€ - ÷ентър

ћнени€: 6
ColdEyes - не мога да ти кажа от личен опит, но майка ми е препатила така, овивала ме е отишла при лекарката да не ти казвам на какво € е направила заради това ст€гане. «а най - лесно се консултирай с н€кой специалист.
sealover -  аз пък не се съобраз€вам, хапвам когато ми се до€де и доколкото ми е сладко, май всичко си е до организъм, добре че не съм се метнала на майка че т€ 43 килограма забремен€ла 90 е родила Rolling Eyes
÷итирай

Ќ€къде под звездите !

ћнени€: 28
ƒобро утро  bouquet
јни ти си супер  bouquet
ColdEyes е това са старите разбирани€ Laughing не € слушай ,по добре е на лекциите за бременни да ти об€сн€т ,а на мъжо об€сн€ваш че майка му е гледала деца мноого отдавна и не е по компетентна от лекарите . Ќа мо€ при€телка скоро и казаха да слага по 2 памперса защото имаше съмнени€ за проблем със ставите ,но за 3-4 седмици се размина . ƒори в болниците вече не повиват  Naughty
ќтучваме куче да спи при нас в ста€та ,но т€ държи да дойде и да се погали за лека нощ Rolling Eyes
Ћулу моите лееко отшум€ват в пети€,пак си по добре  Hug
 Diadra356 както се шегува мо€ док 5 мин след раждането всички ще знаем  hahaha до тогава ако бебо благоволи да се покаже Flutter «а спално бельо готово ,аз не съм гол€м фен ,купих само долните чаршафчета с ластик а другото ще си уши€ . ќпределено ми изглежда по евтино ,а и размерите мога да си наглас€  Love
÷итирай

ћнени€: 35
ћоже и т€ да е права, аз общо взето се подразних, защото никак не обичам дами дават акъл, а и защото ћћ в случа€ застана на нейна страна и се почувствах отсега като некомпетентна относно собственото си дете  Crossing Arms

ћила, аз посто€нно съм изпадам в такива ситуаций и се дразна €ко , като тебе. » разбира се, поткрепа от мъжа до мене н€ма, нали все пак майка му всичко "знаела" пффф и само мълчи. ћного се дразн€ така.  #Cussing out
÷итирай

—офи€

ћнени€: 0
ƒобро утрооо!  bouquet

олдјйс, побесн€вам като чу€ такива работи, честно ти казвам! ¬ никакъв случай не се връзвай, каквото и да ти се об€сн€ва.  онсултирай се само с лекар. —пециално това повиване с опънати крака има точно обратни€ ефект на това, което твърди свекърва ти. Ќай-малкото зло, че ще изкриви краката на детето, най-гол€мото - ще докара луксаци€. Ќа нас ортопеда предписа профилактично едни гащи анти-луксаци€ (вид€ човека, че имаме н€каква възможност и веднага пробута гащите, ама нейсе...) и точно както казва ѕет€ те държат бебето в поза жабка. “ази поза е най-здравословна и най-естествена от ортопедична гледна точка за първите месеци. » в слинг-шаловете бебоците се постав€т в поза жабка по същата причина. “ака че в никакъв случай не приемай бабешките истории безрезервно. ¬инаги се консултирай с педиатъра или със съответни€ специалист. “ака.  азах си. Ќаправо полуд€вам от такива категорични изказвани€...

ј при нас вчера всичко мина идеално! ƒечицата не б€ха много, но добре си поиграха. ¬ крайна сметка съм много доволна от това клубче, добре е помислено за удобството на мъниците (даже имаше малка детска тоалетничка с малка мивчица). Ќе искаха да си тръгват след определените ни два часа.  hahaha ¬ремето също беше прекрасно, нищо, че превалваше тук-там. ѕосле се върнахме вкъщи и продължихме там с н€кои от гостите, пак откарахме до 1 часа с най-близките ни при€тели. »нтересно, че не усп€х да се измор€ много. »зморих се повече, когато родителите б€ха тук и даже не ми се налагаше да домакинствам  Laughing явно нервното напрежение изтощава повече  Wink

ƒиадра, ами какво да ти кажа, ще тр€бва да поизчакаме да видим какво ще излезе времето наесен, за да преценим късо или дълго ръкавче. Ќа мен ми б€ха много удобни целите гащиризончета, дори не съм слагала нищо под т€х освен памперса. ¬ърху гащиризончето памучна жилетка или елече. “о честно казано при нас не продължи много междинното време и почти веднага стана топло и минахме на голи кълки и къс ръкав. Ќо предвид есенното време и това, че следва зима, може би е по-добре към дълъг ръкав да се ориентираме. —лагала съм и бодита, а отгоре комплекти от ританки с жилетка (памучна). “и ще прецениш според времето. «а номерациите, наистина е добре да се ориентирате като разберете колко горе долу ще се роди мъничето първо. ƒори да са по-големички нещата, не е толкова грозно, а и те бързо израстват първите месеци и ги запълват за нула време.  «а цени нищо не мога да кажа, има много изгодни бодита на български фирми от хубав памук - аз съм полвала на  омес (много евтини от сорта от 2 и нещо до 5 и нещо лева), јмели беше споменала за н€каква ловешка фирма. ќт Ќ и ћ купувам страхотн€рски бодита в комплекти от по 7 от органичен памук, които излизат по 3 и нещо едното. Ќе знам във ¬арна дали има такъв, но за —ќфи€ и ѕловдив със сигурност има ¬»с ¬италис и там могат да се намер€т много евтини български дрешки (на сами€ ¬ис ¬италис, те си се произвеждат в ѕловдив). —пално бельо бебешко има в бебешките магазини, аз всичко съм купила от »кеа, включително юрганче и възглавница за по-късно и съм много доволна.  расиви, цветни и чуден памук. ”чудих се когато преди време ”шана беше ходила и не беше харесала нищо. ќт »кеа б€х взела и цветни бархетни пелени от по три в комплект, също изгодно се получаваха. —игурно има още какво да кажа, но не се сещам в момента.

≈ този път май ми е рекорда по писане... ѕрощавайте, ако ви отегчавам много.

Ќие ще се изстрелваме навън, н€ма дъжд, н€ма мъжд... »маме си дъждобрани  Mr. Green
 Hug

÷итирай

ћнени€: 53

Ќе, разчистват си боклуцте.  ooooh! Ќищо хубаво не е намалено. » намалени€та са до 50%, като масово са от 0 до 15%.  азвам 0% защото има подвеждащи промостикери и ако не се зачетеш, ще решиш, че е на намаление.
Ќие ходихме да огледаме, защото имаме нужда от н€кои неща, но си тръгнахме разочаровани. ¬ «ора също има намаление, но там вече е с по-осезаеми %.

» ние излизаме след малко на разходка, а след това ще съм на последната лекци€ от курса.

Anni0422, браво за изпита. Peace
Ќие пък тази нощ имахме гостенин на перваза. Ѕебе гълъб - €вно бур€та го е хванала. —то€ мокро до сутринта да изсъхне и ни събуди като се пробваше да разперва крила. Ќ€ма го - дано да е отлет€ло, а не паднало, че сме на 10-€ етаж.

Diadra356, не е задължително да правиш упражнени€ на топката. ƒори дамото стоене на не€ е полезно, защото бебето заема правилна поза. Ќо ако намериш интересно клипче - покажи и на нас. » без това само се кан€ да прав€ упражнени€, но още не съм почнала.

ћного бебешки неща има в борсите по  олхозни€. ќще не съм ги разучила, но знам, че из гаражите има такива борси от памперси до чершафи - всичко на ниски цени.

ColdEyes, правилно знаеш - не бива да се изпъват крачетата. ћногократните пелени(не от едно време, а тези приличащи на памперси от плат) дори са по-обемни от еднократен памперс и за това прав€т по-добра стойка на дечицата. “ака, че слагай тапите в ушите и казвай - добре, пък си прави каквото знаеш. Mr. Green

÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
420-434 от 797 отговора