Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
210-224 от 740 отговора
Нашето детско легло е 70/140. Дъщеря ми още си спи в него, може и още една година да спи като гледам.... Wink
Цитирай

Те бебешките легла са този размер обикновено. Но са бебешки за мен и вършат работа до по-ранна възраст. Пък и тези високи табли създават схлупващо чувство някак. Разбира се, това е мое мнение и наблюдение, ама назад Пина питаше при вас как е - и затова споделям...
И аз планирах да се ползва дълго, пък и нашето е с табли, резнати през средата - тоест можеше да се махнат страниците наполовина и да стане нормално легло, но е малко определено.

Пина - ти нали имаше едно прекрасно метално бяло легло? Тогава това е идеалния вариант за теб - взимаш тази кошара - ползваш я до към 3-4тата година - после отивате на другото легло  Peace
Цитирай

Ох, да, бебешкото имах предвид де.... Flutter
Показвала съм го в някоя от темите.  Peace
Цитирай

Нашето беше 140см дълго и мисля, че 70 широко. Всъщност такова беше http://www.dibobg.com/products.html модел Съни. С опция да става за по-големи деца в един момент. Но направихме детска стая, с голямо легло 200/90 и сега детето ми спи на него. На 4г. е почти.
Ако на мен ми се наложи отново да избирам бих взела преносима кошара с две нива за бебе. Горното ниво е много удобно за бебе, което още не може да се изправя само, люлее се което е много удобно. Когато не е необходимо просто се маха. Пък и си я влачех по стаите  Mr. Green Две от крачетата бяха с колелца.
Преди да родя си казвах, че трябва бебето да си е в дървено легло, истинско  Mr. Green

п.п. Да, точно като на Вилико беше и нашето легло и мнението ми по въпроса изобщо Smile
Цитирай

Вилико, нямам го прекрасното бяло метално легло, само мерак имах за него  Laughing  Ама нали рекохте кошара, че трябвала...  Laughing  Това ми е идеята, да закърпим 2 години с някоя кошара и после бялото легло. Ама като за кратко време се загледах в тази евтина кошара, някой тук ми я подсказа, но тя се оказа, че не се маха решетката от никъде и сега това ме обезпокои. Няма май да го купуваме него, аз бездруго искам бяло, а то не е.
Цитирай

Аха, ами проблем не виждам - купуваш си една бяла кошара или тази и я боядисваш  Laughing, /ама не е препоръчително, щото обикновено на решетката си точат зъбкитеБ гледаш да е евтина и изкарвате спокойно до третата година с нея. После директно голямо легло.
Между другото отиди и виж на място - независимо дали се маха свободно предничката - то тя обикновено е захваната с винтове. Та отвърташ ги и ето ти без предница. Моето беше точно така - уж не е подвижна и не се маха - ама за секунди стана подвижна преградата, щото си отвъртяхме винтовеете  Laughing
Цитирай

Бих искала да отида и да видя на място, но ми е на 450 км  Smile
Цитирай

Имахме от най-големите дървени кошари- то не беше удряне на главата(въпреки обиколниците), заклещване на крачета м/у решетките и накрая падане- натрупала си завивките в единия ъгъл и се прекатури. Тогава купих преносима кошара и много се ядосвах, че не го направих по-рано.
На около четири я преместихме на легло метър на два, до него слагах 10 см. дунапрен, защото най-редовно падаше. Сега ще й правим нова стая и сериозно обмислям подвижна решетка в тон с леглото- не само защото все още понякога пада, но и завивките си изритва на земята. Така че зависи от детето.
Аз щях много да страдам, ако бях дала пари за дървената кошара(подарък беше).
Цитирай

Пина  35
чакай, от Варна ли беше - ако да - пиши ми на лични, че скоро попаднах на нещо  Peace

beca - въпрос на виждане е. Преносимите кошари за мен не са легло, все едно ти защо да спиш на спалня с матрак, като може да спиш на подохдо легло...Ние не сме имали никога обиколник. И детето хем въртящо се никога не е имало проблем с решетките...
Цитирай

По-скоро е въпрос на дете. Освен това дюшечето на преносимата кошара беше същото, което преди това беше в дървената-само поизрязохме. Обаче като се завъртеше не нацелваше решетки.
Цитирай

Може би си права.
Нашия матрак го правих по поръчка, дебел 22см, с дървена рамка и много дунапрен. Все пак едно бебе основно спи и лежи първите месеци, та обърнах особено значение на това.
Ама тя темата беше за детските стаи май  35
Цитирай

А баш по темата е  Smile
Какво по-важно от добрия сън на детето и родителите му.
Цитирай

Никой не може да предвиди какво ще прави детето му. Баткото го изгледах в едно дървено легло дето като му махнеш шкафчетата, става за по-голямо дете. Още спи на него и никога не се е падал. Даже го беше страх да прескача решетката и накрая я свалих, че вече ми беше неудобно да го вдигам. Малките момчета са по-буйни.От раждането досега спат в преносими кошари. Сами се научиха да скачат навън-навътре.
Цитирай

Пак за креватчетата и кошарките.
Скрит текст :
Имах от братовчедка ми сгъваема кошарка, но не ми харесваше самата идея бебето ми да спи в подобно нещо. Купихме дървена 70/140, с чекмедженца долу. Към 300лв май беше.  В крайна сметка дъщеря ми винаги е спяла с мен на спалнята. В дървеното креватче спеше само през деня. Нито в дървената, нито в преносимата се е заигравала, слагах я там, колкото да отида до 00, да простра, за минутки само. Т.е. спокойно можех да мина и без двете. Но пък имах огромно желание за дървено креватче. А пък тези малки бели икейски са толкова сладки и нескъпи. Та ако сега трябва да мисля дали и какво креватче да купувам, знаейки вече какво ми е детето и отчитайки собствения ми мерак за креватче, пак бих купила дървено креватче, най-простото, такова http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=80676
Цитирай

Нашата е подобна на тази, която е показала Блу. 70/140см. Отдолу, обаче има чекмедженца. Баткото спеше до 7 г. в нея без проблем и без да махаме решетките. Малката обаче още към 2.5 - 3г. се научи да ги прескача и като я гледах как залиташе, вкопчваше се....прехвърляше едното краче, а другото още не можеше да достигне да стъпи....имах чувството, че всеки път ще се прекатури и махнахме решетките. Върти се много на сън и в началото падна 2-3 пъти, но вече не. Зависи от детето.
Иначе като оправях завивките, решетката не ми пречеше.
Цитирай

210-224 от 740 отговора