Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Явно има светлина в тунела!!! Каква беше изненадата ми днес като отворих новия брой и видях: "...Кърмата (или нейн изкуствен заместител) е всичко, от което вашето бебе се нуждае през първите 6 месеца. От 6-тия до 8-мия месец идва времето на зърнените каши, плодовите и зеленчуковите пюрета...." За пръв път виждам в някое от бебешките списания подобен съвет - обикновено навсякъде се лансира бг схемата! Много се зарадвах - явно има шанс нещата да си дойдат на мястото Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 243
Бря!
Да не е печатна грешка  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 547
Хихих  Laughing

Тези от "Моето бебе" са много в час. В списанието има много смислени неща и статиите са доста по-актуални и адекватни в сравнение със...знаете кои други две списания  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 533
Хихих Laughing

Тези от "Моето бебе" са много в час. В списанието има много смислени неща и статиите са доста по-актуални и адекватни в сравнение със...знаете кои други две списания Mr. Green



И аз така мисля Simple Smile Единствено него чета от време на време.

# 4
  • Мнения: 1 187
Бравос!Хвала на такъви! newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Я! Браво! Изненадана съм, защото на една от срещите на клуб "Моето бебе и аз" педиатърката, която е консултант към списанието явно се изказа "за" ранното захранване. Thinking Но пък може да се е променила. Laughing Да не е част от реклама на каши Нестле или някоя друга?

# 6
  • Мнения: 3 379
И аз харесвам и чета само това списание, доскоро пишеха друго, но малко по малко се изместваше все повече границата и сега са я напастнали. Да, вярно е това за педиатърката (тази от Шейново), но и в нейните съвети се забелязва прогрес, наскоро имаше един съвет за бебе с алергия, където тя съветваше в първите 6 месеца да е само на кърма... Така че явно светът се отваря за България, така да се каже Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Много хубаво....дано да не е печатна грешка hahaha

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
За коя педиатърка от Шейново говорите? Защото аз от Гергинова имам други впечатления newsm78

# 9
  • Мнения: 1 559
Чак не ми се вярва WinkКато бях бременна си го купувах това списание и имам една книжка с рецепти от него - там пишеше кое пюре за кой месец е подходящо и определено се препоръчваше доста ранното захранване newsm78  Нещата, който посочваха като подходящи за 4ти месец, аз мисля да въведа след 7ми например ThinkingМога да я изровя да дам конкретни примери Wink Дано наистина да имат прогрес в идеите си! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 784
Чак да подкрепя... newsm78 Новият брой още не съм си го купила, но в предишният имаше нещо, което много ме ядоса- рецепти за домашни детски храни с адаптирано мляко. Дори в книжката им с рецепти повечето са след 3-4 месец, примерните схеми за захранване, които дават- също. Моя позната изпратила снимки за поредицата един ден на моето дете, или нещо такова беше, имало и снимка как кърми дребосъка(тогава 5-6 месечен). Познайте коя снимка била цензурирана!
Доста пъти съм се заричала да не купувам списанието или поне да им изпратя някое писъмце, ама защо да пиша нахалос като едва ли ще го публикуват, а и другите списания не са по-стока. Close

# 11
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И аз все си мисля, че ще да е печатна грешка, дано да не е все пак!
 newsm10
Чела съм това списание и ми харесва.Да вземат и педиатрите ли да се абонират за него Thinking

# 12
  • Мнения: 3 379
Чак да подкрепя... newsm78 Новият брой още не съм си го купила, но в предишният имаше нещо, което много ме ядоса- рецепти за домашни детски храни с адаптирано мляко. Дори в книжката им с рецепти повечето са след 3-4 месец, примерните схеми за захранване, които дават- също. Моя позната изпратила снимки за поредицата един ден на моето дете, или нещо такова беше, имало и снимка как кърми дребосъка(тогава 5-6 месечен). Познайте коя снимка била цензурирана!
Доста пъти съм се заричала да не купувам списанието или поне да им изпратя някое писъмце, ама защо да пиша нахалос като едва ли ще го публикуват, а и другите списания не са по-стока. Close

Обърни внимание, че това с рецептите е рубрика на Фризо и в този смисъл е нормално.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Да ви кажа, чат-пат се появяват такива статии, но какво от туй. Миналата година в един брой на сп.'Мама' имаше няколко (!!!) материала за кърменето, всички хубави и позитивни. Което не попречи на списанието да не си промени политиката и в следващите броеве да няма вече такива неща, а само старата песен на нов глас.

# 14
  • Мнения: 698
Ако си говорим за нещата такива, каквито са - не може да се очаква от издание, зависимо от приходите си от реклама, да пише обективно по въпросите на детското хранене. Все ще се прокрадне някоя и друга снимчица на щастливо усмихнати формулски мама и бебе. Не че имам нещо против такива, разбира се, но говорим за медии в подкрепа на кърменето. Което може да се случи само в издания на финансово независими организации. Какъвто не е случая  - конкретно със списанието и принципно с подобен вид печат.  Twisted Evil

Общо взето на други фронтове трябва да се води борбата.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт