Кога кашата с лъжица?

  • 2 620
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 27 524
Мили мами,
кога започнахте да давате кашата на бебоците си с лъжица?Питам,защото не ми е много ясна системата с тези каши.Има вариант за мляко с малко каша,предназначено за биберон и аз така и започнах.Обаче има и друга пропорция за гъста каша,която аз пак давам с биберон,но с по-голяма дупка.Иначе яде с лъжица без проблем зеленчуковите и плодовите си пюрета (на 5 месеца е),но те са 100 грама на едно ядене.А кашата ми е 250 и се опасявам,че ще му писне с лъжицата и няма да си я дояде.И затова ме интересува - докога мога да продължавам така с биберона?  newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ами щом може да яде добре с лъжица,давай му по-добре с лъжица!Аз никога не съм давала кашата с биберон!

# 2
  • Мнения: 1 613
Винаги съм я давала с лъжичка.
Пробвай, може пък да не му писне и да си изяде всичко с лъжичката Wink

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
От шише съм давала единствено мляко. Пюрета и каши- само с лъжичка Naughty

# 4
  • Мнения: 2 271
Аз започнах направо с гъстия вариант-с лъжицата!Когато направихме 4 м беше!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз доста дълго време давах с биберон. Като видях, че вече по-добре яде пюрето с лъжица и не й втръсва, реших да пробвам и кашата така да дам и напълно премахнах шишето. Да не те излъжа, но мисля, че от около месец не яде каша от шише.

# 6
  • Мнения: 5 299
И аз давах 2-3 пъти от шише, но защото бях купила от готовите каши на Нестле, а те са много те4ни. Всичко остаанало- само с лъжица. Не отлагай дълго.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Кашата я ядем само с лъжичка.
Посвикнахме с лъжицата още като почнахме с пюретата. Вярно, че понякога кашата е по-рядка и става голямо "мазало", но няма как, Бебо трябва да свиква.
feeding

# 8
  • Мнения: 8 505
Никога не съм давала каша или пюре с шише.Винаги с лъжица.

# 9
  • Мнения: 7 821
Никога не съм давала каша или пюре с шише.Винаги с лъжица.

И аз така - само с лъжица!

# 10
  • Мнения: 4 358
Блонди, много се радвам да те видя тук  Hug

Давай кашата с лъжичка, нека свиква детенце  Grinning
С шише става по-бързо и удоволствието от храненето (и почистването после на каша от пода и стените) се губи  Wink

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами щом може да яде добре с лъжица,давай му по-добре с лъжица!Аз никога не съм давала кашата с биберон!




 Peace

И аз

# 12
  • Мнения: 1 427
Аз също винаги с лъжица съм я давала.От шишето само мляко и вода.Е и сокче отвреме-навреме.

# 13
  • Мнения: 1 555
Здравей по-добре продължавай да му даваш и кашата с лъжичка, според мен колкото по-малко време с биерон в уста (е когато си трябва залъгалка е друг въпроса) baby_neutral baby_neutral толкова по-добре !  

# 14
  • Мнения: 27 524
Благодаря ви,момичета.Ясна е работата - ще започваме с лъжицата и кашата.Тед,мерси за топлото приветствие.Ще падне мазало,ама няма как.

# 15
  • Мнения: 959
Ние още не сме почнали с пюретата и кашите , но съм твърдо за лъжицата, бебо трабва да свиква.

# 16
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм.Но то тогава ще му остане само сутрешното шише с мляко.Той отдавна яде само 3 пъти.И в тази връзка тогава-кога напълно се премахва шишето? newsm78

# 17
  • Мнения: 3 360
Само с лъжица я давам-бавно и славно! Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 677
Аз и пюрета и каша давам и с шишето и с лъжица- кога както поиска - защото нещо бързо му писва с лъжицата а и не долюбва зеленчуковите пюрета- ама днес ме изненада лигави се с шишето а с лъжица омете цялото пюре #Crazy
С кашата сме по- добре почти цялата може да я изяде с лъжица но когато иска- но не се притеснявам ще се научи- няма голям човек който да яде с биберона нали!?!?

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз никога не съм давала кашата с биберон. Винаги с лъжица

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Съгласна съм.Но то тогава ще му остане само сутрешното шише с мляко.
Мен това точно ме радва. По-лесно ми е да измия купичка от каша, отколкото шише и най-вече биберон (който ми остава някак мазен дори след миене)

# 21
  • Мнения: 1 410
Давам само млякото с биберон. Още от началото на захранването дайстваме само с лъжичка.

# 22
  • Мнения: 948
Шишето го използвам само за млякото.Иначе всичко останало - каши и пюрета давам с лъжичка. Wink

# 23
  • Мнения: 410
Моята щурачка започнах да я запознавам с лъжицата още от самото и раждане.Давах и капките за колики с лъжичка (разбира се ,бебешка-силиконова) и тя с охота и без съпротива прие лъжицата като нещо нормално.
Сега ядем пюретата и кашата с лъжица,а от време на време и млякото, което нормалните бебета пият от шише Mr. Green (но сега я дразнят зъбите и при продължително сукане я болят венците).
Бебетата ще растат и шишето  Misc Baby Bottleпостепенно ще отпадне от ежедневието им,така че продължавай смело с лъжицата  feeding

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
Кашата с лъжица-от самото начало. Никога не съм я давала с биберон.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз кашата съм я давала с лъжица от самото начало.
Смятам, че можеш да започнеш да даваш кашата с лъжичка и да не правиш 250 грама, а по-малко количество (примерно към 120-150 гр), но по-гъста. Така хем ще е по-хранителна, хем ще ти е по-лесно да я даваш с лъжичката

# 26
  • Мнения: 27 524
Така ще направа,мерси.Понеже той заспива към 18 часа и се буди към 21 да хапне набързо и е сънен и аз бутам биберона,за по-лесно и по-бързо.Наобяд пък си яде зеленчуците,а сутрин само мляко.И то за тая каша не ми остава кога,освен за вечеря.Но ще се почнем с лъжицата,той е свикнал вече с нея.

# 27
  • Мнения: 5 577
Детето само показва за лъжицата, ето моя син - все още съм му давала с биберон. На 1.4. сме.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 276
Каша съм давала само с лъжичка.
Само да вметна, че според мен е по- добре да даваш поне 2 пъти АМ на ден. Като няма къде да вместиш кашата, не е голям проблем. А и всеки ден ли ядете каша newsm78

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 765
В началото давах ту с шише , ту с лъжичка . Както пожелае госпожицата . Започвах с лъжичка и като започне да реве , слагах в шишето , разреждам малко колкото да тече и давам . Тя е доста лакома и не можех да и насмогна с лъжичката .  Wink

# 30
  • Мнения: 27 524
Димана,всеки ден,да,иначе ужасно бързо огладнява.И яде само 3 пъти на ден.Сутрин само мялко,после зеленчуците и кашата ми остава последна;НО като е гладен,не признава лъжици.Иска да гълта,а то да шурти.... Rolling Eyes

Иначе и аз знам,че трябва не по-малко от половин литър да изпива АМ,та ще се опитам да ги докарвам.С кашата ги яде,когато е в биберон,но ако минем на по-концнетрирания вариант с лъжицата...
Направих вчера на Милупа ,но то е ужасно рядко,абсурд е с лъжица.Мога ли да сложа повече от указаното количетсво за дадените милилитри мляко? newsm78

# 31
  • Мнения: 7 821
Мога ли да сложа повече от указаното количетсво за дадените милилитри мляко? newsm78

Винаги съм добавяла водата в кашите на око, до гъстотата предпочитана от децата.

Не искам да бъда нахална  Wink, но 3 пъти на ден хранене ми се струва малко. За това и е толкова гладен. Големия ми син е на 4 години и все още яде по 4 пъти на ден! В детските градини децата ядат 4 пъти до училище. Ако сложиш още едно мляко вечерта или някъде през деня, хем няма да е толкова гладен, хем лесно ще достигнеш дневните количества мляко.
Дано не сметнеш за груба намеса мнението ми  Simple Smile.
Успех в избора.

# 32
  • Мнения: 983
Здрасти, Блонди HugАз също започнах кашата с лъжица. То като е гладно ще яде, няма да му писне Joy По-добре започвай по-навреме с лъжицата, че после може да видиш зор. #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Аз също слагам по-голямо количество каша, че става много рядка. Не се притеснявай, просто ще го засити повече. Може в такъв случай да изяде по-малък грамаж. Grinning

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 276
...Мога ли да сложа повече от указаното количетсво за дадените милилитри мляко? newsm78
Аз лично никога не съм правила кашите според указанията. Винаги ги правя на око, докато получа консистенция, която да ми харесва. Лошо няма Grinning

Не искам да бъда нахална  Wink, но 3 пъти на ден хранене ми се струва малко. За това и е толкова гладен. Големия ми син е на 4 години и все още яде по 4 пъти на ден! В детските градини децата ядат 4 пъти до училище. Ако сложиш още едно мляко вечерта или някъде през деня, хем няма да е толкова гладен, хем лесно ще достигнеш дневните количества мляко...
Дори и по- големите деца ядат повече от три пъти дневно. Ако щете я някоя вафла, я чипс и пр., но 3 пъти хранене определено си е много малко newsm12

# 34
  • Мнения: 27 524
Димана78 и Ellypr,съгласна съм с вас и ни най-малко не се сърдя,напротив-благодаря за менията и съветите,нали именно затова пускам тема-да събера вашите съвети.Знам,че 3 пъти е малко,но откакто направи 3 месеца и все така яде;Порбвах да давам по-често,но не иска.Хапва понякога плодови пюренца,това е,но да яде не иска.Не мога да му изливам млякото в гърлото.Аз съм го оставила вече да дава сигнали той -щом каже-давам.Но все така си яде- на 3 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт