Избор на хладилник

  • 40 386
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 509
Преди 12 г. избрахме по външен вид и уцелихме супер добре работещо хладилниче от марка Sang, която не бяхме чували, но явно имахме късмет, защото работи безотказно и нямаме никакви забележки. Обаче ни трябва по-голям и започнахме да се оглеждаме за марка. Но като слушам познати, много се чупели, проблеми, все по сервизите висяли, направо се плаша.

Включих в анкетата марките, които отсяхме, моля да споделите и вашия опит с тях - добър или лош Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
1. Лесен достъп до електроника
2. Как са разположени и от какъв материал са тръбите, качествени ли са припоите
/ железните ръждясват, а доколкото съм информирана от последните производства
 само BEKO са с алуминиеви/
3. Уплътненията относно затварянето, дръжките дали са стабилни
4. С колко компресора е, ако има отделен фризер
5. С какво охлаждане е компресорът
6. Шум, който зависи не само от компесорът, а и от хладилният кръг....

# 2
  • Мнения: 7 779
не си включила Либхер , които са качествени  според мен.

# 3
  • Мнения: 46 509
PAV1, относно точка 4 - с 2 ли е по-добре?

не си включила Либхер , които са качествени  според мен.

Търся до максимум 650 лв., а те са повече, затова не съм ги включила.
Освен това отзивите от тези, които се продават последните години (сглобяваните в България) не са така добри като другите, които се произвеждат навън...

# 4
  • Мнения: X
Не се сърди, човече,
Моето мнение/непрофесионално/, е че има повече платки за ремонт, когато е с два,
но MIELE с два компресора купувам без да се замисля!  Peace

В София имате избор - Мiele / втора ръка/.
Приятелката ми, жувуща в София всичко и е от тази марка /от тези магазини/

ето например за 500 лв  с два компресора Miele / един компресор струва около 160 лв/: http://technovision.bg/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%8 … %B8%D1%86%D0%B8/1

# 5
  • Мнения: 46 509
Моето мнение/непрофесионално/, е че има повече платки за ремонт, когато е с два

Това си мислех и аз, въпреки че някои смятат за +, когато са 2 Peace

Относно втората употреба, не ми се ще. Имам пералня и сушилня Miele и съм с две ръце, но хладилник 2 ръка не искам. Може да съм предубедена, но ми миришат лошо  Tired

# 6
  • Мнения: 970
Аз съм с Либхер 1,95м.на 0,90см.но немски -доволна съм Mr. Green ,квартирантите им купихме Индезит вече 4 години не е мръднал-и те са доволни.Но мисля че всичко е на късмет ,гледай да е средна класа -цена, най дълга гаранция и мотора да е Електролукс или Дамфус ако така се пише де ММ това гледаше  Peace Успех в избора  Hug

# 7
  • Мнения: 1 351
Само недей Аристон - купих преди година и половина /спечели ме с това че е произведен в Полша /и ги скъсах от сервиза да ги викам. Бръмчи и това си е - оказа се че е някакъв вентилатор на фризерната част , на който пише че е от Китай . Сменяха го няколко пъти , идваха да го препрограмират и си признаха че имат фабричен дефект....

# 8
  • Мнения: X
Относно втората употреба, не ми се ще. Може да съм предубедена, но ми миришат лошо  Tired

А  Confused, не искам да философствам, но поне на този хладилник пише, че е с антибактериално покритие /AgION/, т.е. не би трябвало да има някаква остатъчна миризма, ако е почистен добре.
Има една тръбичка, през която се "оттича" вода, но тя може перфектно да се дезифекцира.
А в общия случай самата пластмаса в зависимост от състава и качеството си старее и "поглъща".
По самосебе си антибактериалното покритие е много добро решение, "борещо" се с бактериите в хладилмик.
http://www.bb-team.org/articles/3393_zamrazyavane-i-ohlazhdane

# 9
  • Мнения: X
/спечели ме с това че е произведен в Полша /и ги скъсах от сервиза да ги викам. Бръмчи и това си е - оказа се че е някакъв вентилатор на фризерната част , на който пише че е от Китай .

Сглобен е в Полша.  Simple Smile
Частите се произвеждат в Китай!
/ мисля, че турците си правеха компресорите/
пп имам комресор "Samsung" от хладилник, на който си пише, че е произведен в Китай.
/ ще му направя снимка и ще я постна/

# 10
  • Мнения: 2 382
Спасението от миризми, както и от поемане на миризмата от един продукт на друг е вентилаторната система. Вижда се лесно, като се отвори вратата, разположена е на цялата задна стена.
Това е нещото, на което задължително държа.
За 7-8 години сменяме трети хладилник поради размер и не сме имали никакви проблеми. Според мен нещата опират повече до късмет, отколкото до марка.

# 11
  • Мнения: 6
Да и Аз мисля, че "втора ръка" малко миришат. Всичко друго но и втора ръка за там където слагам храната???

# 12
  • Мнения: 2 382
Не съм разглеждала хладилници второ употреба, но голяма част от новите също имат много силна и неприятна миризма.

# 13
  • Мнения: 46 509
Спасението от миризми, както и от поемане на миризмата от един продукт на друг е вентилаторната система. Вижда се лесно, като се отвори вратата, разположена е на цялата задна стена.
Това е нещото, на което задължително държа...

Такива не са ли само тези с no frost система?

# 14
  • Мнения: X
пп имам комресор "Samsung" от хладилник, на който си пише, че е произведен в Китай.
/ ще му направя снимка и ще я постна/


Подведох ви, като съм написала, че е произведен в КитайEmbarassed
Произведен е в Корея!
Компресорът /здрав/ е от хладилник "Delonghi", на който му бе дефектирала платката и
достъпът до нея е почти абсурден.
пп В момента този "хладилник" съм го обезкостила и го ползвам за шкаф на терасата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт