Събирам впечатления за Д-р Стаменов

  • 3 490
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 724
Ето, той постигна замисъла си, сега е ред да отреже и възрастните мъже.
Лали, това го приемам лично  Cry

# 16
  • Мнения: 7 716
Не е лично. И моят съпруг е възрастен. Има много други възрастни също.
Факт е, възрастни сме и това е.

Обаче какво да направя като късно срещнах любовта на живота си, това толкова красиво изживяване и нито за миг не съжалявам за пътя по който вървя.

И в лекарските среди има един много хубав израз, относно бездушевността на някой лекар, или ограничаването на правото да живее /имам предвид в реанимация - защо да  хабим лекарства и енергия за този или онзи, той и без това ще умре/, или както в случая, ограничаването на правото на някай да ползва нещо /защо да му даваме шанс - той и без това няма да успее/ - "А АКО ТОЗИ НЯКОЙ Е МАЙКА ТИ /ИЛИ ДЕТЕТО ТИ/ ТИ КАКВО БИ НАПРАВИЛ, ТАКА ЛИ ЩЕ МИСЛИШ?"

Много има да мисли Стаменов още, надявам се да се научи защото може би е добър специалист, но в едно съм убедена - рано или късно ще получи урок за тази си позиция.

А на тебе Little_rabbit специално и от сърце искам да успееш първият път, защото ти заслужаваш, защото толкова сърцато се бориш за любовта си и бързо да загърбиш Стаменов, защото повярвай ми той бързо ще ореже безперспективните.

# 17
  • Мнения: 724
Лалинка, Лалинка, не познаваш Стаменов. Той е най-човечния лекар въобще. Кой друг лекува безплатно жени, преживели рака? Кой друг със собствената си кола отива и взима пациентка, болна от рак, за да я закара на лекар? И после я вози обратно до тях? Без да му е близка, тя му е само пациентка. Кой друг лекар някога е предложил на своя пациентка да отиде и да й донесе лекарство? Няма такъв! И още и още случаи има, неща, които никой от другите лекари няма и да се сети да направи.

А за възрастта в програмата - да, и на мен ми е криво, но това са обективните реалности. Нека не се сърдим и на д-р Рачев, че не дава право на жените над 35 г. да лекуват ендометриоза по касата. И на група ендокринолози, че са ограницили лечението на остеопороза само за жени, които нямат мензис и са се изпотрошили - нима тези хора (и мъже, и жени), които още нямат счупени кости, нямат право на лечение? Здравната каса не може да поеме всички видове лечения, това е истината. Бедна ни е държавата. Никой никога не е отнел правото на жената да стане майка на колкото и години да е тя.

Ти ще успееш, Лали! Ти, точно ти, защото си истинска жена и аз ти се възхищавам!

# 18
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Уважаема госпожо Лали,
аз не съм д-р Стаменов и никога няма да бъда, но не мога да приема волните ти словоизлеяния, целящи да оплюят именно д-р Георги Стаменов! Като негова дългогодишна пациентка мога само да ти кажа следното - СТРАХОТЕН СПЕЦИАЛИСТ, НЕВЕРОЯТЕН! Изводите от това съм си ги направила благодарение на ДЕСЕТКИТЕ МИ прегледи и консултации при него! За професионализма на един човек се съди от изключително много показатели -не е коректно да ги изброявам, а и всеки ИНТЕЛИГЕНТЕН (г-жо Лали, интелигентен!) човек ги знае.
Аз, като човек, който изключително много уважава д-р Стаменов, не можах да се стърпя на това  blahblah. И не защото му оронва престижа! Напротив - този човек е обичан и уважаван от стотици семейства, които щастливо си гледат своите дечица, появили се с негова помощ на бял свят. Със сигурност и в този момент пациентките му от цяла България чакат с нетърпение добрите вести при него - коя с успешна инсеминация, коя с надежда за появата на дългоочаквано бебе, коя - да разбере пола на бъдещото си дете. Просто, Госпожа, отиди пред кабинета му на 4тия етаж в клиника "Малинов" и се убеди с очи, виж усмихнатите жени, които излизат от кабинета!!!!Казвам усмихнати, защото разплакани и унили не излизат!
Пиша тези редове, защото е недопустимо с лека ръка и съвсем безпочвено да се плюе по д-р Стаменов, а и по всеки друг и ОЧЕВИДНО НЕПОЗНАТ за теб, госпожа Лали! Да, това е форум, където всеки може да си напише своето мнение. Но мисля, че няма човек тук, който да се радва и да толерира постове изчоплени дълбоко от носа, минали като вятър през пустинна местност и отнесли нищото. Освен злобливото отношение към нещо толкова хипотетично за теб - а именно ЩО ЗА ЧОВЕК Е Д-Р СТАМЕНОВ, не се открива нищо друго в по-горните писания. Освен ако не си признаеш за някакви свръхпсихологически  корени в твоята душевност, които телепатично и от разстояние да дават точен психологически профил на даден индивид, то не виждам друго основание така категорично да даваш оценка на този човек! Ха, и по-конкретно - за неговото бездушие! Смешно, та чак тъжно, уважаема Лали!

Написах всичко това, за да може поредната бъдеща мама, която прочете злобарските постове на Лали, да види, че реалността е друга, а не е изфабрикувана в грешните представи на една женица, изгледала по телевизията някога си някакво интервю.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСЯКА ОТ ВАС ДА СЕ РАДВА ЧАС ПО СКОРО НА НАЙ-ХУБАВОТО БЕБЕ НА СВЕТА!  bouquet ДАНО ВСЯКА ОТ ВАС ДА МИНЕ ПРЕЗ ПРЕКРАСНА БРЕМЕННОСТ, ЛЕКО РАЖДАНЕ, ДА ИМА ЗДРАВО БЕБЕ И ЩАСТЛИВ ЖИВОТ!
Извинявам се ако съм засегнала с думите някого!  bouquet

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 20:47 от Lioness

# 19
Може ли да се включа и аз.МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА КОМЕНТАРИТЕ.Помогнахте ми да взема решение,дори записах час.

НО ИМАМ ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС:Успешно  инвитро или инсеминация някои да сподели???????? newsm78

# 20
  • Мнения: 7 716
Човек понякога сам си Уронва престижа с недомислени изказвания.
Не съм казала никъде, че Стаменов няма успехи, нито съм оспорвала усилията му да помага, както и професионалните му качества.
Със сигурност е помогнал на много момичета, ще помогне на още много.
Във всяка клиника има успехи и неуспехи. Навсядъде има усмихнати и разплакани.

А ако твойта дъщеря попадне в следната ситуация еди ден/ не дай боже един ден/: 1-2 неуспешни ин-витро+още едно неуспешно от касата миналата година, на 40 години, за нея програма няма, защото е безперспективна, защото е "възрастна", защото вече е ползвала един път услугите на касата, ти така ли ще се възхласваш по създателите на програмата.
Съмнявам се.

Аз приключвам четенето на тази тема, както и писането, защото дъвчем едно и също и няма смисъл, нито помощ за никой.
На тези, които посещават Стаменов, успех, със сигурност е добър специалист, дано бързо успеете и никога да не подадате в категорията на безперспективните, защото много боли. Cry

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 09:39 от Lali

# 21
  • Мнения: 553
Лали, много съжалявам, че мислиш така. Аз ходих и при Владимиров, и при Стаменов и мисля, че мога да ги сравня. И мнението ми е точно обратното на твоето.
Владимиров направо започна, че видите ли той не искал да дикриминира по-възрастните жени, но на тези над 35 години се гледало "по-особено". И според него нямало смисъл да ми проверява тръбите, защото съм била стара и направо трябвало да правя ин-витро.
Стаменов само каза, че годините не ми личали и че може и да се стигне до ин-витро, но според него никой до сега не е потърсил сериозно причината да не забременявам. Направихме снимка и се оказа, че тръбите ми са проходими. Излседвах ТАТ и МАТ и се оказа, че имам Хашимото и силно завишен МАТ (Владимиров ми изследва само ТSH и той ми е в норма, но заключението на двама ендокринолози след ехография си беше твърдо Хашимото). Сега пия лекарства за Хашимотото и ми предстои инсеминация.
Да добавя, че Владимиров ми прави изследванията в неговата клиника, докато Стаменов направо ми каза кои се поемат от касата и ме насочи към личния лекар да си искам направление, за да не ги плащам.
Ако бях направила ин-витрото сигурно нямаше да стане и тогава чак Владимирив щеше да потърси причината другаде. Е, оставям коментара на други. Но аз лично няма да стъпя при Владимиров.

# 22
  • Мнения: 1 976
Искам само да кажа, че д-р Стаменов е изключителен специалист и ЧОВЕК! горещо го препоръчвам на всеки!
zozornica! желая ти успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 360
Владимиров направо започна, че видите ли той не искал да дикриминира по-възрастните жени, но на тези над 35 години се гледало "по-особено". И според него нямало смисъл да ми проверява тръбите, защото съм била стара и направо трябвало да правя ин-витро.

Копринкова, аз започвам да се чудя за един и същи лекар ли говорим...
аз отидох при Владимиров преди година и половина, когато бях на 37 години. не съм чула такива приказки от него. напротив, на моите чести мрънкания за възрастта ми, той винаги ме е утешавал, че възрастта ми няма да ми попречи да имам дете.
започнахме с проверка на тръбите, инсеминации, всичко по реда си.

и една вметка за изследванията " в неговата клиника". в неговата клиника няма лаборатория - там само ти вземат кръв, за твое удобство, и я изпращат за изследване или в лабораторията на първия етаж, която е към съвсем друга клиника или в Кандиларов.
ако ти имаш направление, то ще бъде прието, разбира се. също така, никой не те насилва да правиш изследванията там, аз съм питала по този въпрос отдавна.

наистина, свят широк, хора разни... всеки вижда и преценява нещата по свой си начин, но просто недоумявам как може да се получат чак такива разлики при сходни случаи?

# 24
  • Мнения: 553
Jam, съжалявам за разликите. Не искам да обиждам никого.
Може би аз не съм била достатъчно настоятелна да питам за всичко. А може би и доктора подхожда различно към различните пациентки, не знам. Мен лично два пъти ме пита кой ме е насочил към него, което ме учуди доста. Казах му, че съм се интересувала и съм търсила информация в интернет, но това явно не му беше достатъчно. Сигурно трябва някой да те препоръча.
Но според мен най-важното е пациента да се чувства добре при лекаря, който е избрал, а това вече си е строго индивидуално и правило няма.
Още веднъж казвам, че не искам да обидя никого. Просто при мен се получи така.

# 25
  • Мнения: 2 120
Малко късно се включвам, но и на мен д-р Стаменов ми спомена при първия преглед, че ако сега съм на 34, трябва да бързам, защото след 35 шансовете намаляват. Това беше преди близо две години.
После като направих спонтанния дълго се чудихме какво ми има и...до там. От тогава действам сама, ако се наложи, а то ще се наложи мисля, че добри специалисти има също така в`Шейново`.
Естествено е за някои пациенти, определен лекар да е добър, за друг не.
Аз втори път няма да отида там. Според мъжа ми подходът, когато забременях е бил твърде несериозен, необвързващ, вероятно, защото всеки лекар си има надеждни пациентки и аз не влязох в тази графа.
Иначе, всички или почти всички мнения за този лекар са, че е много свестен.

# 26
  • Мнения: 1 320
Аз съм на 33, след седмица ще съм на 34. Пациентка съм на доктор Стаменов. Досега никога нито дума не ми е казал за възрастта. Начертали сме план и го следваме. Мисля, че това е един чудесен лекар.
От няколко дни следя темата и при цялото ми уважение към Лали не мога да се съглася с нейното мнение. Като цяло трудно ще се намери пациентка на същия доктор, която да не е доволна от него. Аз поне, след дълго ровене, не съм прочела една лоша дума. Дали пък, ако беше толкова бездушен и безчовечен, това нямаше да впечатли някого?!
И още нещо искам да кажа по темата с инсеминациите и начина на обработка на мъжкия материал. Когато се ориентирах към тази клиника нямах ни най-малка представа колко струват процедурите. И не по този критерий си избрах лекаря. Почувствах се почти лично засегната от твърденията за добри и лоши разтвори, защото смея да твърдя, че аз съм разумен човек, достатъчно разумен и изобщо не се съмнявам в избора си. Не ми се вярва лекар, който държи на репутацията си, стартира собствена клиника, да допуска компромиси с качеството на използваните материали. А в неговата клиника е препълнено с пациенти. Часове няма за седмици напред.

# 27
  • Мнения: 2 120
Точно това имам пред вид.
Доктор Стаменов е идеалният лекар ако ще правиш инсеминация, инвитро и т.н.
Добър хирург, но ако не си за тези неща...въпросът остава неизяснен.
Е, медицината не е всесилна понякога.
Самият той е цъкал пред мен и ми е казвал -`Не знам какво правиш, че не задържаш ембриона, какво ти става?`
 

# 28
Не ми е ясно Дара,защо се опитваш да оплюваш 1 от най-свестните лекари,а именно д-р Стаменов.А тези неща,които разправяш аз не ги вярвам.Аз ходя при него от лятото,досега не съм се решила дори на инсеминация,с нищо не ме е накарал да я направя,пък за инвитро изобщо не е ставало на въпрос.също така съм на 35 години,не ми е казал и дума ,че съм стара и такива глупости.Просто не ми е ясно newsm78.
И за д-р Владимиров имам много добро мнение.

# 29
  • Мнения: 2 120
Не го оплювам , Оляна. И явно не четеш какво съм написала, думата `стара` не присъства в изказването ми.  Това е мое впечатление, а то с обикновени слова е, че се обръща повече внимание и се подхожда със загриженост към пациенти, които правят по-сериозни стъпки от хормони, спермограми и фоликулометрия.
Повтарям не отричам, че е добър специалист, ако си прочела внимателно, ще видиш какво съм казала.
Ако се реша на нещо по-сериозно освен рутинната фоликулометрия, не отричам, че ще е внимателен.
И понеже ме е яд, когато някой ми намеква, че лъжа ето цялата история:
Ако някой е правил спонтанен аборт в 7г.с., оставили са го да се мъчи в къщи 12 часа, ходил е 5 дни, като парцал с кръвно на мъртвец и в тези дни не се е намерило време да бъде прегледан, а часът отлажен с телефонно извинение за следващия ден, само той ще ме разбере какво говоря и защо се чувствам ощетена. В същите тези дни в болницата в `Шейново` лекар  излезе за няколко минути от ражданията, за да види тази ,която припадна в кабинета, веднага последваха кръвни изследвания, изследвания на хормоните, бяха готови само за 30 минути и преглед. Това ме кара да мисля, че при добро желание всичко е възможно.
Не мислех да го споделям, защото е много лично.
Нито веднъж не съм чула в този кабинет, че се пие фолиева киселина, научих го във форума, за прогестерона-самоназначих си го и чак тогава стана, а съм го врънкала, че може би това е причината, но не ми бяха назначени изследвания. Не ми каза да си направя кръвен тест, когато почнаха да падат нивата на ЧХГ, сама разбрах по уринните тестове, защото от две еднакви чертички започнаха да стават с по-бледа втора, сама разбрах, че не добре, обадих се, обясних какво става, дадох и резултатите от кръвния тест, имах час за следващата седмица и до тогава нивата съвсем бяха паднали и на прегледа се вида, че ще направя аборт.
Лекар не е виновен за това, че някой абортира, но отговаря за отношението си, за бързото вземане на решение.
Повече няма да коментирам, сигурно съм била случайност в практиката на д-р Стаменов. И вероятно има защо останалите пациенти да са доволни.
 

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 07:21 от Дара

Общи условия

Активация на акаунт