Мнения за адаптирано мляко Лактана Био - 2

  • 95 886
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 861
Доколкото знам, не съдържа.

Работата с пребиотиците като цяло е много тънка щом става дума за бебета. Да, прави сте, че служат за храна на полезната флора, но също спокойно могат да са (и са!) храна и за лошата и да докарат газове, колики и други нежелани ефекти. В адаптираното мляко има смисъл да се слагат единствено пребиотици, за които има клинични изследвания, доказващи че подпомагат растежа на точно конкретните щамове пробиотици, които се съдържат във формулата му. И тези изследвания трябва да са правени върху деца от съответната възрастова група, за да се потвърди напълно безопасността и ефикасността. Ако няма възможност да се добавят такива пребиотици, по-добре да не се добавят никакви от производителя. Още по-малко родителите да го правят по собствено усмотрение.

В случая вероятно сравнявате Лактаната с Хип, но щамовете са различни. Освен това има голямо значение самата поносимост на детето към формулата. Въпреки, че Хип съдържа и пробиотик, и пребиотик, много бебета се запичат жестоко от него, включително моето едно време. Затова ви препоръчвам ако някое АМ работи добре за вашето дете (няма колики, запек, разстройство, рефлукс и т.н.), да си останете с него, без да се чудите с какво да го "обогатите" Sweat

# 136
  • Мнения: 472
Здраеейте, младежа от ден и половина е на лактана био и днес му беше единственото изхождано, кашаво- вс.точно, но зелено. Дали това е нормално?

# 137
  • Мнения: 28
Здраеейте, младежа от ден и половина е на лактана био и днес му беше единственото изхождано, кашаво- вс.точно, но зелено. Дали това е нормално?
Здравей и ние сме на това мляко . Първия път и при нея имаше малко зелено . Дори мисля че и втория път но после си стана жълто и си е каша . Иначе се изхожда по 2 пъти на ден .

# 138
  • Мнения: 5 340
Ако още някой след тази тема, ще се радвам на съвет.
Синът ми е на 2+2 месеца и в началото беше на HIPP Combiotic. Не го засищаше добре и започнаха проблеми с изхождането, затова по съвет на акушерката минахме на Лактана Био.
Първите 2 седмици след смяната нямаше проблем, но от няколко дена коликите ни започнаха да се вращат. Прведи това почити бяха спрели.
Забелязах, че Лактана Био се разтвара по-трудно и се налага да се разтърсва по-силно. Следователно се получават много мехурчета и пяна. Чудя се, дали това може да е причина за коликите?
За за

# 139
  • Мнения: 472
Ние от хип комбиотик, минахме на хип анти-рефлуксно и проблемите с изхождането се оправиха. Малкия постоянно се запичаше преди това.

# 140
  • Мнения: 152
Забелязах, че Лактана Био се разтвара по-трудно и се налага да се разтърсва по-силно. Следователно се получават много мехурчета и пяна. Чудя се, дали това може да е причина за коликите?
За за
от мехурчата , според мен, има шанс да влиза повече излишен въздух по време на хранене и съответно колики. Може да смениш шишето или с биба с лека капка да даваш. Или да изчакаш малко мехурчетата да се махнат.Аз бих мислила в тази насока. Отделно според вас м/у кравето и козето лактана кое е по-добро?

Общи условия

Активация на акаунт